Což takhle dát si Alpy?

| Autor: Mgr. Adéla Vaňková | Rubrika: Zábava

Vysypte prasátko, obsah vánočních obálek od babiček a jiné tajné úkryty a dopřejte si velký rodinný novoroční dárek – rakouské Alpy. Kam, kdy a za kolik? Pozorně čtěte, pomůžeme vám se v široké škále nabídek lépe zorientovat.

Hlavní předností rakouských Alp je bezpochyby jejich vzdálenost od České republiky. Perfektní služby a ceny srovnatelné s našimi lákají každý rok čím dál více českých turistů. Některé rozsáhlé rakouské skiarény dokážou směle konkurovat obřím francouzským střediskům. Navíc pro celé areály platí jeden skipas, který zahrnuje kromě lanovek či vleků i cestování skibusem a mnohé jiné doplňkové služby.Samozřejmostí jsou i vyčleněné svahy pro snowboardisty bez úpravy povrchu nebo přímo celé snowboard funparky. Nehrozí tedy jako u nás tolik nebezpečné střety vyznavačů prken a lyžařů na přeplněných sjezdovkách.NEJEN V BENÁTKÁCH JSOU GONDOLY

Menší děti, které nechcete ještě pouštět samotné na vlek nebo sedačkovou lanovku, můžete vyvézt některou z mnoha kabinkových lanovek, nazývaných také gondoly. Bez obav, že do vás někdo narazí, pak vytvořte z hůlek rodinného „hada“ a užívejte si do sytosti kvalitních a téměř prázdných alpských plání. Rakousko má nejlepší tzv. aprés-ski zábavu.Nechcete strávit celé dny jen lyžováním? Mnohá lyžařská střediska mají ve své nabídce lázně, skvělé aquaparky, sáňkařské dráhy a mnoho dalších aktivit a kulturních akcí, při kterých si vaše děti přijdou na své. Menší vesničky zase oplývají příjemnou relaxační atmosférou.SLUNCE, SNÍH A POHODA

Méně známé, avšak velmi krásné středisko v jedné z nejslunečnějších oblastí Rakouska je Obertauern. Velkou výhodou je dostatek přírodního sněhu od prosince až do konce dubna. Od 11. 1. 2009 si tu přijdou na své milovníci balonů. Bude zde probíhat tzv. týden balonového létání.Koupíte-li si rozšířenou permanentku Lungo, můžete využít nejen 100 km tratí v Obertauernu, ale i 148 km sjezdovek v oblasti Lungau. V celém areálu převládají středně náročné tratě. Okuste i typické místní občerstvení. Budete-li se potřebovat po dlouhém pobytu venku zahřát, kupte dětem v některé z bezpočtu restaurací a barů horkou čokoládu a vy vyzkoušejte místní specialitu – lehce alkoholický teplý mléčný nápoj Gamsmilch (kamzičí mléko). Cena 3denního skipasu je 104 eur, za děti zaplatíte 52 eur.VZHŮRU NA LEDOVEC!

Na úpatí Kitzsteinhornu, nejznámějšího ledovce Rakouska, se rozprostírá známé středisko Kaprun. O kousek vedle, na úpatí Schmittenhöhe, u jezera Zeller See, zase středisko Zell am See.Dohromady tvoří tzv. Europa Sportregion. Jeho součástí je i areál celoročního lyžování (ledovec Kitzsteinhorn). Tato velmi oblíbená střediska v salzburských Alpách mají jedinou nevýhodu, jsou navzájem propojena pouze skibusy, nikoli sjezdovkami.Oproti Kitzbühlu se na těchto ledovcích nenacházejí náročné tratě. Vzhledem k jejich upravenosti jsou vřele doporučovány právě rodinám s dětmi a méně zdatným lyžařům.Určitě nezapomeňte navštívit restauraci Kitz 3000 na vrcholu Kitzsteinhornu. Nejenže si odpočinete a dobře se občerstvíte, ale zároveň se pokocháte překrásným výhledem na Grossglockner.Po náročném dni pak dopřejte sobě i dětem třeba jízdu na saních tažených koňmi. Ledové princezny a malí hokejisté, pokud jim ještě zbudou síly, mohou nasadit brusle a prohánět se po zamrzlé hladině Zeller See.

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

24. 4. | Do Ulice vtrhlo jaro a s jejími obyvateli pěkně zatočí. Digi začíná pochybovat o svém vztahu,…

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

18. 4. | Velikonoce v Ulici skončily, ale jejím obyvatelům klid nepřinesly. David bude opět pod nátlakem…

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

10. 4. | Osudy obyvatel Ulice jsou čím dál víc dramatické a nikdo nemá chvilku klidu. Tereza bude muset…

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

3. 4. | Život lidí v Ulici se nezklidní ani krátce před velikonočními svátky. Terezu a Davida vyděsí…