Dáma v nesnázích

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Co si pomyslíte, když vidíte auto označené velký Z, jako Začátečník? A co děláte? Řeknete si, milé dámy, že jste také začínaly, uberete plyn a naopak přidáte ohledy? Já myslím, že jo. To jen občas nějaký ten neurotik co práská knírem si myslí, že on spadl z nebe učený.

Stáňa sice měla řidičák, ale ledva ho dostala, strčila ho do šuplíku a od té doby nevytáhla. Je to už sedm let. Jenže přišla nová doba, nová práce a...auto. To tedy nové nebylo, ale služební, starší a docela pěkné. Stáňa je zodpovědná, takže si koupila kondiční jízdy a ač by si za cenu co za ně zaplatila mohla koupit málem norkový kožich, byla přesvědčená o správnosti svého rozhodnutí. Haf. Já ji chválím.

Přišel den D. Žádná berlička, už žádný kolega, tady je techničák, tady klíčky a zítra v sedm budeš v práci a pak pojedeš….no to je jedno kam. Chudák málem nespala. A když usnula, řešila ty nejspletitější situace, které mohou nastat. Jako že na křižovatce bez označení stojí všude kde se dá nějaké auto s nervózním řidičem a nikdo neví, kdo má jet. Nebo že dává přednost tramvaji, která se náhle promění na někonečného hada….že by ráno vstávala odpočatá, to se tedy říct nedá.

Vyrazila. Dojet do jiného města naplánovanou trasou, to se může zdát zkušenému řidiči jako hračka. Kdo ale s autem začíná, byť má za sebou kondiček víc než hráchu v kilovém balení, ten si zpravidla v kramflecích moc jistý nebývá. No, jela. Pěkně jí to šlo, cesta ubíhala. Jenže najednou ouva! Tam, kde to ještě den před tím šlo, to najednou bylo zakázané. Objížďka značená nebyla. Pot jí crčel z čela a žaludek se stahoval do podoby scvrklé švestky. Stala se mistrem v bloudění.Dobloudila do jakéhosi městečka, kde odbočila do ulice, která byla jednosměrná. Bohužel ne v jejím směru. Proti ní autobus. Prrrr! Stojí Stáňa, stojí bus a hledí si s řidičem do očí. On jako že co bude, ona jako že asi nic. Vypnula motor, vystoupila, došla k okýnku. „Prosím vás, pane, já jsem začátečník, celá jsem se ztratila a teď jsem tady v té ulici, s couváním to není žádná sláva, nevíte, co mám dělat?“
Pán věděl. Neužil ani jedno sprosté slovo. Že prý má zařadit zpátečku a na té silnici, kam se určitě strefí, pak pokračovat dál. Snad jen díky jeho „ochotě“ to dokázala.

A ručička paliva najednou klesá, kontrolka svítí. Co svítí, ona žhne. Takže ke všemu ještě natankovat! Přijela k pumpě, zastavila. Za ní zatroubila vesmírná loď. Ne, to jen to auto bylo tak velké. Prostě normální tirák. A Stáňa vystoupila a jde k jeho okýnku. A povídá, že pán má jedinečnou šanci pomoci dámě v nesnázích, protože právě nastává historický okamžik jejího prvního tankování v životě. S úsměvem vystoupil, řekl, že to tedy rozhodně dámě v nesnázích pomůže a hezky jí vysvětlil, jak má natankovat a co a jak má udělat.

Věříte, že zbytek cesty, ačkoliv potkala ještě další dvě objížďky, už projela v pohodě? A stačí tak málo!

Mějte se prima!
Vaše Eni


ČTĚTE TAKÉ:
A byla svatba!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Další články z rubriky

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

Dnes | Do Ulice vtrhlo jaro a s jejími obyvateli pěkně zatočí. Digi začíná pochybovat o svém vztahu,…

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

18. 4. | Velikonoce v Ulici skončily, ale jejím obyvatelům klid nepřinesly. David bude opět pod nátlakem…

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

10. 4. | Osudy obyvatel Ulice jsou čím dál víc dramatické a nikdo nemá chvilku klidu. Tereza bude muset…

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

3. 4. | Život lidí v Ulici se nezklidní ani krátce před velikonočními svátky. Terezu a Davida vyděsí…