Digitální fotoaparát pro ozdobu

| Autor: redakce | Rubrika: Zábava

Nový µ-mini DIGITAL od společnosti Olympus je něčím doposud zcela nevídaným. Díky futuristickému designu, plynulým křivkám a speciálně vytvořené krytce objektivu je µ-mini DIGITAL se svými 4 miliony pixelů na míle vzdálen od všech současných digitálních fotoaparátů.

Voděodolné* kovové tělo je vyrobeno v šesti různých barevných variantách, aby dokonale ladilo s osobním stylem každého majitele. µ-mini DIGITAL je svými kompaktními rozměry předurčen pro nošení téměř v jakékoli kapse. Stane se tak každodenním společníkem na Vašich cestách. Kromě unikátního vzhledu nabízí samozřejmě i mnoho dalšího. Jeho rozměrná 4,5cm kontrastní obrazovka poskytuje věrné barvy a široký pozorovací úhel. µ-mini DIGITAL zachovává letitou filozofii řady µ[mju:] a kombinuje nejmodernější technologické prvky s kompaktními rozměry a sobě vlastní elegancí.


Nepřekonatelný design
µ-mini DIGITAL se v řadě digitálních fotoaparátů rozhodně neztratí. Byl vytvořen tak, aby vzbuzoval příjemné vizuální a hmatové pocity, čímž zcela překračuje běžné designové návyky a stává se unikátním až avantgardním. Aby se podařilo dosáhnout zcela nového jedinečného vzhledu, musel Olympus přijít s několika zcela novými postupy. Speciální technologie, při které je kovové tělo fotoaparátu vyrobeno z jednoho plátu kovu, byla dříve neuskutečnitelná. Výsledné čisté, plynulé a přelévající se linie těla fotoaparátu padnou do dlaně jako ulité. Povrchová úprava pak připomíná jemné hedvábí. Tvar a provedení fotoaparátu však není to jediné, v čem je µ-mini DIGITAL jedinečný. Zájemce si může vybrat z 6 různých barevných provedení, aby právě ta jeho barva odpovídala majitelovu životnímu stylu a náladě. Na výběr jsou barvy – Jewellery Silver, Pure White, Cosmic Black, Crystal Blue, Velvet Red a Copper Orange.


Pozornost věnovaná každému detailu
Speciální pozornost si vyžádala nová krytka objektivu. Při zapnutí fotoaparátu se krytka zasune do útrob fotoaparátu a následně dojde k vysunutí objektivu. Tento prvek umožnil navrhnout tělo fotoaparátu velmi štíhlé a usnadnil tak lehké vklouznutí fotoaparátu do každé kapsy. Zcela nový přepínač režimů v horním rohu fotoaparátu usnadňuje již tak velmi jednoduché ovládání přístroje.

Vysoká kvalita obrazu
Moderní technologické prvky fotoaparátu µ-mini DIGITAL jsou přinejmenším stejně úctyhodné, jako je jeho vzhled. Kromě rozlišení 4 milionů pixelů je vybaven obrazovým procesorem, který zvyšuje kvalitu obrazu a současně zrychluje zpracování snímků a jejich ukládání na paměťovou kartu. Díky nově vyvinuté optické soustavě je zabezpečena rovnováha mezi kompaktním rozměrem objektivu a vysokou rozlišovací schopností vyžadovanou obrazovým snímačem. Velice přesné měřící systémy zajišťují vysokou kvalitu snímků.
Nová 4,5 centimetrová obrazovka se 134,000 pixely a širokým pozorovacím úhlem je ideální pro prohlížení pořízených snímků. Snímky jsou tak zobrazovány ostřejší, jasnější a barevně věrnější. Vertikální a horizontální pozorovací úhel 160° umožňuje dokonalý obraz celému hloučku lidí shromážděných kolem fotoaparátu.


Jednoduché ovládání
Celkem 13 scénických expozičních režimů Vám umožní zvládnout každou fotografickou situaci; např. portrét, noční záběry, krajina přikrytá sněhovou pokrývkou nebo západy slunce. Unikátní funkce, jako je rybí oko, nebo změkčující filtr dokáží vdechnout pořízeným snímkům osobitý ráz. Natáčení videa pak otevírá bránu zcela jiným možnostem, než je pořizování statických fotografií. Délka video sekvence je závislá pouze na maximální kapacitě paměťové karty (na 512MB kartu xD lze v režimu HQ natočit až 20 min. videa). Kdykoli budete chtít držet v ruce papírové fotografie, není nic snazšího, než propojit fotoaparát s tiskárnou pomocí USB kabelu a fotografie vytisknout. Jednou z domácích tiskáren kompatibilních se standardem PictBridge, který přímý tisk umožňuje, je termosublimační tiskárna Olympus P-10

Když se přesunete z pláže blíž k vodě, vezměte si µ-mini DIGITAL beze strachu sebou. Voděodolnému tělu několik kapek navíc neuškodí. S volitelným ochranným pouzdrem je µ-mini DIGITAL dokonce voděvzdorné až do hloubky tří metrů pod hladinou, a proto vodní sporty, jako je surfování, plachtění, potápění se těsně pod hladinou nebo zimní brázdění hlubokých závějí, nečiní novému modelu žádné potíže. Výsledek: úchvatné podvodní fotografie, vzrušující záběry vodních sportů a ojedinělé snímky zimních scenérií.

Dokonalým sladěním barev, tvaru a technologií se podařilo přinést na trh unikátní model µ-mini DIGITAL, který posouvá hranici osobní digitální fotografie opět o stupínek výš. Je skvělým ztělesněním nosného prvku vývojové řady µ DIGITAL, kterým je: “originalita”.


Olympus µ-mini Digital – hlavní specifikace:
revoluční design
velmi tenké kovové tělo s automatickou krytkou objektivu
voděodolné kovové tělo
4,0 milionu pixelů
šest barevných provedení
2x optický zoom (ekv. 35 – 70mm na 35mm fotoaparátu), f3,5-4,9
4,5cm LCD obrazovka s vysokým kontrastem (134,000 pixelů) s pozorovacím úhlem 160° ve vertikální i horizontální ose
obrazový procesor TruePic TURBO
13 scénických režimů včetně: Portrét, Pláž & sníh, Západ slunce
nové editační funkce – Rybí oko, Změkčení
video sekvence se zvukem
pictBridge podpora
tři typy volitelného pouzdra na fotoaparát včetně řemínku na krk (černá nebo červená poloměkká kůže, tmavě modré měkčené PVC)
voděodolný podle standardu IEC standard publication 529 IPX4

zdroj: AMI

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…