Komentáře ke článku

Diskuse - Drogová závislost našich dětí

17. 9. 2007 | Také Vás často napadne, co by jste asi udělali, pokud by se Vaše…

Přidat příspěvek
Abaddon Reagovat 22. 7. 2009 17:56

Janina: To není o diskotékách a ponocování do rána.Drogy se daj sehnat i za bílýho dne ve škole,nebo cestou z místa A do místa B.A fízlové?Dnes se jich sotva někdo bojí.

Abaddon Reagovat 22. 7. 2009 17:52

paji: Pájo.Když nepřestane KVŮLI SOBĚ,začne brát znovu.

Abaddon Reagovat 22. 7. 2009 17:49

tahle diskuse me zaujala.Ja tedy dite zavisle na drogach nemam ale u me je to z jine stranky. Bude mi 18 a byla jsem pres 2 roky zavisla na heroinu nitrozilne. A muzu rict jediny.At je dite zletily(bez diskuse),nebo nezletily(utect se da odevsad-vim to moc dobre).pokud nechce,neudelate s tim nic.Musí si spadnout na dno a bud tam zustane,nebo se od něj bude chtít odlepit.Pro někoho je dno ulice,pro někoho,když si na fet začne vydělávat prostitucí-a to se netýká jen holek,pak jsou taky věci jako zbití,znásilnění...Komu by se chtělo přestávat,když jí a spí doma a drogy kupuje z kapesného?(:

mašule1 Reagovat 17. 3. 2009 17:44

Karcatko: Můj bratr bral drogy 12 let,mohu Vám jen říci,že to bude hodně těžké,rozhodně nevěřte dceři, když říká, že není závislá opak je pravdou. Musí se léčit a vy musíte při její léčbě aktivně spolupracovat,jen tak se doberete pravdy o příčině jejího problému. A nestačí jen léčebna je třeba, aby prošla i komunitou a doléčovákem, ale to je ve vašem případě vzdálená budoucnost, Vaše dcera totiž musí sama dojít k tomu, že potřebuje pomoc a k tomu musí nejprve klesnout na samé dno. No přeju vám hodně štěstí budete ho potřebovat.

iřka Reagovat 21. 10. 2008 14:54

Mám stejnou zkušenost s dcerou jak Ivulenka, jen s tím rozdílem,že se bohužel ani ničím nevyučila. Zaplať pánbu, dnes si školu dělá,jsem s ní spokojená, ale nikomu nepřeji toto prožívat. A je úplně jedno, jestli se staráte, nebo ne, to přijde ani nevíte jak.

paji Reagovat 18. 10. 2008 19:08

Mám přítele, který 8 let bral drogy. Perník a opiaty. Ted se kvuli mě rozhodl přestat, tak doufám, že to zvládne

Karcatko Reagovat 3. 11. 2007 14:46

Ivulenka: Má dcera začala brát drogy, bohužel je jí 18, pořád tvrdí, že závislá není, ale já mám strach, že je to jinak. Před týdnem vzala pervitin, přišla jsem na to z moče a kdyby mi to nepotvrdili v laborce, tak mi to zapře. Schází se s lidma, kteří mají k drogám přístup, já nejsem schopna udělat nic. Nikdo si nedovede představit, co prožívám, jako matka. Beznaděj se střídá se vztekem, nevím, jak se k ní chovat, jak ji pomoci. Mám pocit, že mi neustále jen lže.

Janina Reagovat 17. 10. 2007 14:43

Myslím, že to hodně přehlížíme hlavně pokud se nás to netýká.Mladistvím je umožněn vstup na diskotéky až do rána a kontrola za strany policie není vůbec žádná. Připadá mi, že to mají domluvené.Je to vidět i na tom proč mladých lidí jëzdí v noci autem?

Ivulenka Reagovat 17. 9. 2007 06:52

Mě osobně to potkalo a abych řekla pravdu, dodnes nevím, co se přesně stalo, že mi dítě začalo brát drogy... dodnes nevím proč a mám pocit, že ani moje dítě vlastně neví, co přesně jej k tomu vedlo (možná ví, ale nikdy mi to neřeklo). Dnes už je to za náma, vyhodili jsme dceru z domu, nechali ji hledat policií a pak zavřeli na protidrogovku - měli jsme štěstí, nebyla plnoletá a tak jsme za ni rozhodli my... Podařilo se nám ji nějak přesvědčit, aby se dala na léčení a ona ho zvládla. Nastoupila pak do školy, do které chtěla a snad ji to pomohlo překonat tu závislost na životě, kterou vedla s drogou... Ale do konce života už budu mít strach, aby to nechtěla zkoušet znova...

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit