Fotosoutěž: Vyhlášení výsledků "kontrasty"

| Autor: MS | Rubrika: Zábava

V úvodu kola Kontrastů bylo doporučeno trochu teorie - co jsou vlastně kontrasty? ... naprostá nepodobnost, zásadní odlišnost, či diametrálně rozdílné vlastnosti a tuto definici lze doplnit protikladem, nebo slovem opačný, rozdílný… Podle fotografií posuďte sami, jak se autoři vypořádali nejenom se zpracováním, ale tentokrát i s obsahem a příběhem ve fotografii, kterou do soutěže vložili... Zde uvádíme hodnocení poroty:



4. místo – „bramborové“ místo
Netradičně v hodnocení uvádíme i „bramborové“ místo – neslavně čtvrté, které s rozdílem jediného bodu připadlo autorce Mulier a její fotce: Temné jako noc… zlaté jako slunce.
Foto námětem vystihuje kontrast červeného a bílého vína, obsažený jak v typických vinných skleničkách, tak i v lahvích. Středová kompozice v kontrastu nasvícených lahví vína na černém pozadí je efektní a pozorný divák ocení správně zvolené skleničky a třeba i jejich povedený a čistý odraz na temném podkladu – vertikální kontrast… Zátiší by třeba dodalo „šťávy“ umístění hroznů vinné révy – rovněž v kontrastu tmavě rudých a světle zelených bobulí pro jednotlivé druhy vína.
Na zdraví! – povedlo se… a rozhodování bylo těžké, o čemž svědčí i rozdíl jediného bodu v hodnocení.



3. místo - zástěny/žaluzie od rhino

Pěkný a výrazný kontrast jak barevně, tak ve vnímání plochy materiálu žaluzií-zástěn, oproti plným bílým a červeným plochám zdiva, hezky odstupňovaným co do hloubky vhledu. Působení vodorovných žaluzií v kontrastu svislých trubek zábradlí a další kontrast v nesouměrně posunutých zástěnách plně odpovídá zadání soutěžního kola Kontrasty. Horizontální linie ubíhající šikmo vlevo je dost odvážným a netradičním pohledem, který fotce dává nádech dynamičnosti. Pěkné foto kontrastů na báze moderní architektury.

Mall.czSoutěžící získává poukázku v hodnotě 200,- Kč na nákup v internetovém obchodě www.fotoexpert.cz nebo v nákupní galerii Mall.cz
a slevu na účast na Fotografickém workshopu v Českém Švýcarsku.
Gratulujeme


2.místo Black and white - LadyMM

Jeden z mála snímků, kde si autorka dala tu práci a uvažovala nad tématem. Přichystala vše potřebné od oblečení, modelek, rekvizit a prostředí. To je vrchol tvůrčí fotografické práce. Námět je vtipný a zároveň lehce provokující. Technicky je foto na profesionální úrovni. Pravdou je, že tato fotografie upoutala především mužskou část poroty. Lehká výtka se objevovala v podobě otázky "Proč Black chybí hlava?". Otázkou je, zda by to s hlavou bylo nebo nebylo lepší. Z fotografie také čiší nevypovězená brutalita, ponižování vyjádřené postojem Black nad White-ženou, pouty a řetězy… a to je také to, co patrně vadilo mnohým dámám na Dáma.cz. – mně také (maden).

Mall.czSoutěžící získává poukázku v hodnotě 400,- Kč na nákup v internetovém obchodě www.fotoexpert.cz nebo v nákupní galerii Mall.cz
a slevu na účast na Fotografickém workshopu v Českém Švýcarsku.
Gratulujeme


1. místo - Vítězem tohoto kola je fotografie s názvem Koncertní od pzwak.

Zasloužený vítěz tohoto kola… kontrasty lze spatřit jak v obsahu fotky, tak ve zpracování a působení světel a stínů, až po detaily, jakými jsou portrét bývalého představitele KSČ na obrazu pověšeném na zdi – oproti obrazům v pozadí, obrácených k divákovi „zády“ – patrně vadila chvála krásy, kterou bývalý režim nepodporoval. Lze to shlédnout i na fyzickém stavu zámku Letovice, který za bývalých uživatelů utrpěl. Kontrast nejpůsobivější? – koncertní křídlo, ze kterého lze očekávat skvostné tóny líbivé hudby spjaté s životem na zámku, oproti zchátralému stavu koncertního sálu, který snad někdy bude působit v plné kráse v souladu s hudbou… Kompozičně je zajímavá pozice klavíristky, nasvícené přirozeným světlem /mimochodem – výborně zvládnuté technicky/ zezadu, přičemž detaily obličeje jsou zřejmé. Vítězné foto působí a hraje na diváka nenásilnými, ale působivými kontrasty.
Autorovi k  vítězství blahopřeje téměř jednomyslně celá porota.

Mall.czSoutěžící získává poukázku v hodnotě 600,- Kč na nákup v internetovém obchodě www.fotoexpert.cz nebo v nákupní galerii Mall.cz
a účast na Fotografickém workshopu v Českém Švýcarsku.
Gratulujeme

Vítězům i všem soutěžícím gratulujeme a v novém roce přejeme mnoho štěstí, úspěchů i dobré světlo.

Další články z rubriky

Co prozradí účes o vašem sexuálním životě?

Co prozradí účes o vašem sexuálním životě?

16. 2. | Střih vlasů a sexuální život spolu souvisí. Na vlasech je vidět nejen stav našeho zdraví,…

Skandály Adiny Mandlové: Místo sexu se u Goebbelse pozvracela

Skandály Adiny Mandlové: Místo sexu se u Goebbelse pozvracela

15. 2. | 2 | Její život byl jako její filmové role. Velice barvitý. Užívala si život se vším všudy, byla…

Seriál Ulice: Vztahy se ještě přiostří

Seriál Ulice: Vztahy se ještě přiostří

13. 2. | V Ulici se pořád něco děje a její obyvatelé nemají na chvíli klid. Vztahové problémy budou…

Jste medvěd, nebo vlk? Naučte biologické hodiny pracovat pro sebe

Jste medvěd, nebo vlk? Naučte biologické hodiny pracovat pro sebe

12. 2. | 1 | Určitě o sobě víte, jestli jste skřivan, nebo sova, ale co kdyby vám někdo řekl, že jste ve…