Full House aneb dům plný lásky

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

I chabá znalost angličtiny vám určitě ozřejmí, že pojem Full House znamená plný dům. A to já i moje panička máme moc rády. Já tomu tedy říkám fulhaf. A fulhaf, to je naše krevní skupina!

Přišla jsem do rodiny, kde se lidé mají rádi, jeden druhému nejsou lhostejní a pokud některý z nich někam odcestuje, ať je to na den nebo na dva týdny, účty za telefon rostou rychlostí jakou vyvíjím pokaždé, když vidím něco dobrého k snědku. A to jsem v tomto případě ten nejrychlejší pes na světě.


Zvykla jsem si na to ovzduší velice rychle a mám moc ráda chvíle, kdy je barák plný lidí, kteří si sdělují dojmy, vyměňují informace, notují si stejnou písničku ve stejném rytmu a ve stejnou chvíli a tvoří uprostřed kolem panující divočiny ostrůvek pohody.


U mě tomu tak vždycky nebylo. Ty z vás, které mne už trochu znají ví, že jsem první rok života trávila v panelákovém bytě, kde jsem byla součástí početné smečky. Neměla jsem se špatně, měla jsem co do tlamičky a kde spinkat a měla jsem tam i svoji psí kamarádku. Ale láskyplná rodina, pro kterou bych byla důležitým,právoplatným a milovaným členem, mi zkrátka scházela.


Panička žije ve fulhafu od narození. Součástí jejího života kromě rodičů byly dvě babičky, dva dědové, jedna prababička a pradědeček Beznožka. Ten přišel nejprve o jednu nohu a pak i o druhou a jezdíval na tříkolce, kterou poháněl rukama. Paničku coby škvrně vozíval na zadní plošince k tomu uzpůsobené. Prababička byla jako věchýtek, měla bílý pletený cop do pasu a paničce připadalo, že je na světě jen proto, aby si hrála s dětmi. Stejně jako jedna z babiček, díky které panička poznávala okolí, kytička, stromy a zvířátka. Včetně koní. Druhá babička pak padala ve stáji na kolena, úpěnlivě se modlila a prosila paničku: „Slez z toho zvířete, vždyť tě to zabije!“ Jeden z dědečků říkával, že ten, kdo „do huby jakživ nestrčil kus koňskýho salámu“, je koňmi milován a tak že se paničce rozhodně nic nestane. To si prý spíš vypíchne oko perem při psaní domácího úkolu. Druhý dědeček byl kočí a k tomu není třeba nic dodávat…


Všichni se scházeli v domečku, kde panička s rodiči a praprarodiči bydlela a ten dům připomínal včelí úl. Láskyplná přítomnost lidí, kteří se měli navzájem rádi jí dala do vínku to, že se dnes v prázdném domě cítí jako kdyby osamocena přistála na Měsíci.


Mnozí z těch, kteří tvořili osazenstvo tehdejšího fulhafu, tady už nejsou. Noví členové naší smečky bydlí třeba někde úplně jinde, ale všichni se pořád a často vrací. Jen málokdy je dům tichý. A i když se přihodí komukoliv z nás cokoliv špatného, nebo nás v televizi štvou neomaleností mocných víc, než obvykle, sejdeme se u velikého kulatého dřevěného stolu a povídáme si. Pofoukáme si bolístky, podpoříme toho, kdo to právě potřebuje a úplně nejraději se společně smějeme.


Doufám, že u vás je to také tak a že se máte kam vracet, když vám život hází klacky pod nohy, ale i ve chvílích, kdy jste plné radosti o kterou je tak prima se dělit. Přeji vám, aby tomu tak bylo vždycky.


Vaše
Eni

Komentáře

Komentářů celkem: 2
Hezké počtení Eni -není nad láskyplnou rodinu. janeten 30. 10. 2012 | 11:33
tyhle články čtu moc ráda Betyyna 30. 10. 2012 | 09:06

Další články z rubriky

Co se bude dít v Ulici? Adriana zase lítá v drogách!

Co se bude dít v Ulici? Adriana zase lítá v drogách!

Dnes | Rozchod Adriany a Eddieho je téma, které řeší celá Ulice. Adriana totiž situaci vůbec nezvládá,…

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

20. 1. | 1 | Chystáte svatbu sobě nebo své dceři a chcete, aby tento výjimečný den nezůstal pouze ve vašich…

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

19. 1. | V pohádkách se ukrývá spousta moudrostí. Tak si to vezměte… šedá myška, kterou všichni šikanují,…

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

16. 1. | V Ulici je tento týden opět pěkně živo. Oblíbené postavy se budou potýkat s běžnými starostmi, ale…