Full House aneb dům plný lásky

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

I chabá znalost angličtiny vám určitě ozřejmí, že pojem Full House znamená plný dům. A to já i moje panička máme moc rády. Já tomu tedy říkám fulhaf. A fulhaf, to je naše krevní skupina!

Přišla jsem do rodiny, kde se lidé mají rádi, jeden druhému nejsou lhostejní a pokud některý z nich někam odcestuje, ať je to na den nebo na dva týdny, účty za telefon rostou rychlostí jakou vyvíjím pokaždé, když vidím něco dobrého k snědku. A to jsem v tomto případě ten nejrychlejší pes na světě.


Zvykla jsem si na to ovzduší velice rychle a mám moc ráda chvíle, kdy je barák plný lidí, kteří si sdělují dojmy, vyměňují informace, notují si stejnou písničku ve stejném rytmu a ve stejnou chvíli a tvoří uprostřed kolem panující divočiny ostrůvek pohody.


U mě tomu tak vždycky nebylo. Ty z vás, které mne už trochu znají ví, že jsem první rok života trávila v panelákovém bytě, kde jsem byla součástí početné smečky. Neměla jsem se špatně, měla jsem co do tlamičky a kde spinkat a měla jsem tam i svoji psí kamarádku. Ale láskyplná rodina, pro kterou bych byla důležitým,právoplatným a milovaným členem, mi zkrátka scházela.


Panička žije ve fulhafu od narození. Součástí jejího života kromě rodičů byly dvě babičky, dva dědové, jedna prababička a pradědeček Beznožka. Ten přišel nejprve o jednu nohu a pak i o druhou a jezdíval na tříkolce, kterou poháněl rukama. Paničku coby škvrně vozíval na zadní plošince k tomu uzpůsobené. Prababička byla jako věchýtek, měla bílý pletený cop do pasu a paničce připadalo, že je na světě jen proto, aby si hrála s dětmi. Stejně jako jedna z babiček, díky které panička poznávala okolí, kytička, stromy a zvířátka. Včetně koní. Druhá babička pak padala ve stáji na kolena, úpěnlivě se modlila a prosila paničku: „Slez z toho zvířete, vždyť tě to zabije!“ Jeden z dědečků říkával, že ten, kdo „do huby jakživ nestrčil kus koňskýho salámu“, je koňmi milován a tak že se paničce rozhodně nic nestane. To si prý spíš vypíchne oko perem při psaní domácího úkolu. Druhý dědeček byl kočí a k tomu není třeba nic dodávat…


Všichni se scházeli v domečku, kde panička s rodiči a praprarodiči bydlela a ten dům připomínal včelí úl. Láskyplná přítomnost lidí, kteří se měli navzájem rádi jí dala do vínku to, že se dnes v prázdném domě cítí jako kdyby osamocena přistála na Měsíci.


Mnozí z těch, kteří tvořili osazenstvo tehdejšího fulhafu, tady už nejsou. Noví členové naší smečky bydlí třeba někde úplně jinde, ale všichni se pořád a často vrací. Jen málokdy je dům tichý. A i když se přihodí komukoliv z nás cokoliv špatného, nebo nás v televizi štvou neomaleností mocných víc, než obvykle, sejdeme se u velikého kulatého dřevěného stolu a povídáme si. Pofoukáme si bolístky, podpoříme toho, kdo to právě potřebuje a úplně nejraději se společně smějeme.


Doufám, že u vás je to také tak a že se máte kam vracet, když vám život hází klacky pod nohy, ale i ve chvílích, kdy jste plné radosti o kterou je tak prima se dělit. Přeji vám, aby tomu tak bylo vždycky.


Vaše
Eni

Komentáře

Komentářů celkem: 2
Hezké počtení Eni -není nad láskyplnou rodinu. janeten 30. 10. 2012 | 11:33
tyhle články čtu moc ráda Betyyna 30. 10. 2012 | 09:06

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Anička už nechce žít a Evžen znovu pije

Seriál Ulice: Anička už nechce žít a Evžen znovu pije

27. 3. | Ani tento týden nebudou mít obyvatelé Ulice klid. Poklidnou atmosféru opět naruší Adriana, která…

Seriál Ulice: Tony se popere, Simony salon je v ohrožení

Seriál Ulice: Tony se popere, Simony salon je v ohrožení

20. 3. | 1 | Další napjatý týden čeká obyvatele oblíbené Ulice. Tony se dostane do křížku s Jirkou Hermanem, u…

Seriál Ulice: Adrianin život v ohrožení a velké přiznání Bédy

Seriál Ulice: Adrianin život v ohrožení a velké přiznání Bédy

13. 3. | Drama v Ulici opět nabírá na obrátkách. Béda už nevydrží se svým svědomím a řekne Aničce pravdu.…

Seriál První republika: Co nás čeká v druhé sérii?

Seriál První republika: Co nás čeká v druhé sérii?

10. 3. | Na druhou sérii seriálu První republika si jeho příznivci museli počkat dlouhé tři roky. Brzy se…