Gottovi učarovala Lounová, nazpívali spolu duet

| Autor: Alka Hájková | Rubrika: Zábava

Přestože Olga Lounová vystudovala pedagogickou fakultu, odmalička ji přitahovala muzika a pohyb. A tak svoji pěveckou dráhu spojila s artistickými vystoupeními. Karel Gott jí po shlédnutí její pěvecké show "vysekl" velikou poklonu a požádal ji, aby pro něj napsala společný duet. Olga celé prázdniny zasvětila vymýšlením skladby, kterou je Karel Gott nadšen, a také věří, že její hvězda míří vzůhu a do dvou let bude vyprodávat haly.Jak jste začínala, proč jste rozhodla pro dráhu zpěvačky?

Začínala jsem krůček po krůčku. Už v dětství jsem účinkovala na vánočních besídách, pak v pěveckém sboru a navštěvovala jsem hodiny sólové kytary. Vždycky jsem se ale snažila překřičet ostatní děti. V patnácti na vandrech jsem hrála u táboráků a na vysoké škole poprvé našla kapelu. Je pravdou, že moje cesta nebyla jednoduchá a prošlapaná, tak jako u některých umělců. Řekněme, že se ale díky tomu nepovažuji za rychloprodukt.

Ve své profesi jsem postopovala od píky, a tak se v ní dnes dobře oientuji. U filmu jsem začínala jako komparzistka za 800 korun. V divadle jsem dělala křoví.

I rodiče jsem musela o své volbě povolání dlouho přesvědčovat a pro jistotu vystudovat vysokou školu pedagogickou. Učitelství považuji stale za své nejdůležitější poslání. Jen mám nyní tuto možnost především skrze své texty.
Co vás motivovalo napsat duet, proč právě Karel Gott?

Popravdě zazpívat si s naší stálicí populární hudby mě lákalo už dlouho. Nikdy bych si ale ani ve snu nepomyslela, že se Karel Gott objeví na mém koncertě ve stylu lasvegaských show a s chválou na rtech mi sám tuto možnost navrhne se slovy, že ho velmi oslovilo celkové pojetí koncertu.

Jaká byla vaše spolupráce?

Celé prázdniny jsem na duetu pracovala a vytvořila několik skladeb, ze kterých si Karel Gott mohl teď na podzim vybrat. Vybral si skladbu Za obzor a ještě jednu další. Shodou okolností se o duetu zmínil v rozhovoru pro Tv Óčko a ta nás poprosila o premiérové uvedení duetu na jejich každoročních cenách. Tentokrát v Lucerně, takže již dnes uvidí diváci tuhle skladbu živě jako velkolepé číslo. Budu létat vzduchem a následně přijde velké choreografické číslo s taneční skupinou Pop Balet.
Spolupráce to bylo opravdu příjemná a Karel Gott dostál své pověsti abolutní profesionální špičky, ale také gentlamana.Co chystáte nového, čemu se chcete věnovat?

Chystám DVD z koncertu s duetem Za obzor jako bonus. Další desku. Velké koncertní turné na příští rok a několik rolí na televizní obrazovce.

Jak vnímáte současnou situaci v šoubyznysu, myslíte, že je šance se dlouhodobě prosadit a uchytit?

Nemám ráda slovo šoubyznys, tomu bych se chtěla raději vyhnout a jít spíše vlastní cestou. Přesvědčení, dobíjení a uzdravování lidí skrze svou energii, to je to důležité, ale težké.Ano, show je potřeba, ale byznys je to až v poslední řadě, především je to pro mě láska a potřeba. Dokud mám co říct někomu, kdo mě poslouchá, budu mluvit. Musíme na sobě pracovat, protože doba se opravdu stává těžší a těžší. Mám pořád chuť měnit svět tak jako ta malá holka, která si myslela, že ho změní. (smích)

Vždy jsem byla hodně tvrdohlavá, a když už jsem něco řekla, tak jsem to taky chtěla splnit. Samozřejmě jsem především šoumenka, ale ne byznysmenka, pokud mi to ale nějaké peníze vydělá, mohu pak svobodně chystat další a další velké projekty. Třeba i takové, které tady v Čechách jen tak neuvidíte.

Foto: Martin Linhart a archiv Olgy Lounové


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU
ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

24. 4. | Do Ulice vtrhlo jaro a s jejími obyvateli pěkně zatočí. Digi začíná pochybovat o svém vztahu,…

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

18. 4. | Velikonoce v Ulici skončily, ale jejím obyvatelům klid nepřinesly. David bude opět pod nátlakem…

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

10. 4. | Osudy obyvatel Ulice jsou čím dál víc dramatické a nikdo nemá chvilku klidu. Tereza bude muset…

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

3. 4. | Život lidí v Ulici se nezklidní ani krátce před velikonočními svátky. Terezu a Davida vyděsí…