Jak holky držely vánoční dietu

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

V první řadě vám chci, moje milé dámy, poděkovat za krásné vzkazy, které nacházím pod mými články nebo na paničky webu. Mám vždycky takovou radost, že vrtím ocáskem a panička se zase spokojeně usmívá. A jen vám, protože jste naše kamarádky, prozradím, jak moje panička s Barčou držely zase předvánoční dietu.

Jednoho dne v prosinci panička vyhlásila konec obžerství. Prý budou Vánoce, tak nutno v těle vyrobit nějaký ten prostor, aby se tam vešly saláty, cukrátka, kapříci a další pochutiny a v důsledku to neznamenalo, že bude nutno vyměnit šatník. V praxi to znamenalo, že jsem dostala místo patnácti granulek šestnáct, zatímco panička ráno místo sladké sušenky chroupala polystyren. Alespoň to tak vypadalo. Namazala to nějakou divnou bílou hmotou a pak tvrdila, že jí to chutná. Barunka se k ní přidala. Taky se těšila na vánoční dobroty a protože si navíc napsala Ježíškovi o nové džíny, nechtěla riskovat, že po svátcích poběží dárek velikosti M vyměnit za XXL. A tak každé ráno to u nás na stole vypadalo jako v těsném sousedství domu, u kterého se zatepluje fasáda. Znáte to, ne? Takové ty bílé kuličky, úlomky a prach. Já jsem nějaký jedlík, ale toho jsem se tedy dost štítila.


Holky se každé ráno vážily a musela jsem se smát. Pokud váha stagnovala nebo se dokonce tvářila, že je tam deko navíc, hned byla na světě výmluva, že to je zkrátka tím, že ještě jedna či druhá nenavštívila toaletu. Čím víc se snažily, tím měly samozřejmě větší hlad. Jen já spokojeně přežvykovala své granulky a vitamínky a sledovala jsem to z pelíšku.


„Víš, jaký to bude, až se o Vánocích budeme moct pořádně najíst? To snad stojí za to, ne?“ vysvětlovala panička Barče a hlavně asi sobě, protože zrovna ohlodala půlku tužky a ucho od obalu na mobil. Bára pokývala hlavou a řekla, že si našla nový trik. Prý kouše vodu. No prostě psina jak má být.


Těsně před svátky jsem si zrovna dávala do nosu, když panička Barče nakázala: „Jdi se zvážit!“ Bára pravila: „Budu mít depresi!“ Panička vzdychla: „Já ji mám už teď, protože se musim najíst.“


Prásknu vám, že to nevydržely. Nakonec se usnesly, že by vysílením nebyly schopné uplácat ani bramborový salát a ohrozit Vánoce že nemohou. A shodly se na tom, že pokud jim Ježíšek přinese oblečky, o které si napsaly a nevejdou se do nich, budou mít alespoň opravdovou motivaci, proč začít držet dietu. No, nač jim brát iluze…


Bára si ty džíny pro jistotu ještě nevyzkoušela, aby jí nepřestalo chutnat a panička? Ta si pochvaluje svou prozřetelnost, že napsala o strečový materiál. A navíc schovala váhu.


Vaše
Eni

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

24. 4. | Do Ulice vtrhlo jaro a s jejími obyvateli pěkně zatočí. Digi začíná pochybovat o svém vztahu,…

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

18. 4. | Velikonoce v Ulici skončily, ale jejím obyvatelům klid nepřinesly. David bude opět pod nátlakem…

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

10. 4. | Osudy obyvatel Ulice jsou čím dál víc dramatické a nikdo nemá chvilku klidu. Tereza bude muset…

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

3. 4. | Život lidí v Ulici se nezklidní ani krátce před velikonočními svátky. Terezu a Davida vyděsí…