Jak si vybrat správný hotel

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Zábava

Celý rok se těšíte na dovolenou u moře, než však vycestujete z každodenní reality, musíte si svou cestu dobře naplánovat. Kam, jak a s kým se vydáte za zaslouženým odpočinkem. Velkou roli na výsledku hraje takový výběr dobrého hotelu. Poradíme vám, na co se zaměřit, abyste na chvíle prázdnin vzpomínali v tom nejlepším.

Než si sbalíte kufry a vydáte se směrem k mořským vlnám, které omývají písečné pláže, čeká vás velice důležitý úkol – vybrat si hotel, který bude plně vyhovovat vašim představám a potřebám. Každý z nás má zcela odlišné požadavky. A věřte, že není nic horšího než si zkazit první chvíle na dovolené dohadováním se o slušné ubytování.

Pečlivě si prostudujte všechny dostupné informace o destinaci, kterou byste rádi navštívili a pátrejte po hotelu, ve kterém se uvelebíte. Cestovní kanceláře naštěstí mají většinou dobře propracované prezentace na svých Internetových stránkách, kde si můžete prohlédnout fotografie a zároveň se dočíst o nabízených službách daného ubytovacího zařízení.

Nenechejte však jen na katalogu, z něj si vytipujte několik hotelů a po těch pátrejte na Internetu. Jistě naleznete dost recenzí od návštěvníků včetně nepřeberného množství fotografií, ze kterých si již dokážete udělat konkrétní představu, co vám bude na místě samém čekat.

Hlavním kritériem velké většiny dovolenkářů představuje cena, kterou jsou ochotni investovat do chvílích odpočinku. Pokud si přejete zcela konkrétní místo a termín, raději nečekejte na nabídku last moment. Snadno by se vám mohlo stát, že bude zájezd vyprodaný a vy budete muset své plány značně upravit. Je-li vám však jedno, kde se nakonec v cílové destinaci ubytujete, zkuste pátrat mezi výhodnými cenami na poslední chvíli. Můžete tak pořídit super výhodný zájezd za cenu i o několik tisíc levnější než představuje původní katalogová cena.

Mnoho hotelů nejsou jen samostatné budovy, jak jsme komu zvyklý v tuzemsku, ale rozsáhlé komplexy několika budov a vilek. Při koupi zájezdu se informujte, ve které části komplexu má cestovní kancelář rezervované pokoje. Na recepci totiž nemusíte vždy na poslední chvíli kápnout na vhodné místo. Řada hotelů také vyžaduje příplatky za pokoje v blízkosti pláže a za výhled na moře. Cestujete-li s malým dítětem, které potřebuje kočárek, nenechejte se zaskočit dlouhým schodištěm, které budete muset po celý pobyt několikrát denně zdolávat. Na všechny tyto detaily se informujte přímo v cestovní kanceláři a v případě speciálních přáních, která budou v moci pobočky, si je nechte napsat do voucheru (ubytování v přízemí, sousedící pokoje, klidná část komplexu, blízkost pláže apod.). Voucher předáte delegátovi a ten vše již zařídí. V hotelu vám pak vyhoví již při zápisu.

Pokud se vám stane, že dostanete klíče od pokoje, který není podle vašich představ, či dokonce neodpovídá avizované kvalitě, obraťte se okamžitě na hotel a jeho odpovědné pracovníky. Pomoci vám také má delegát cestovní kanceláře. Rozhodně si číslo jeho mobilu ihned uložte do svého telefonu, nikdy nevíte, kdy jej budete potřebovat. Delegát je povinen pomoci vám a poskytnout služby vedoucí k vaší naprosté spokojenosti. Nechejte se hýčkat, o tom přeci dovolená je.

Foto: autorka, Sunny Days (snímky pořízeny v egyptském hotelu Iberotel Palace Sharm El-Sheikh z nabídky cest. kanceláře Sunny Days)

Slušné recenze hotelů najdete na http://recenze-hotelu.invia.cz/
nebo lépe v zahraničí na:
http://www.globalhotelreview.com/
http://www.hotelsuperportal.com

Další články z rubriky

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

1. 12. | 1 | Advent je tu! A Vánoce jsou tu od toho, abychom si je užily, takže no stres! Všechno nemusí být…

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

1. 12. | 1 | Chlap se vám buď líbí, nebo ne. A když nám zkříží cestu ten pravý, nevidíme napravo ani nalevo.…

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

30. 11. | Retro letí! Doba běží rychle dopředu a my si rádi připomínáme, co jsme tak milovali dřív a co nám…

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

30. 11. | Každý den děláme tisíce malých rozhodnutí, která ve výsledku formují celé naše osudy. Někteří…