Jak zlepšíte kouzlo své osobnosti

| Autor: redakce | Rubrika: Zábava

Znáte lidi se skvělým a pozitivním kouzlem osobnosti? Zcela určitě! Každý z nás má ve svém okruhu známých alespoň jednoho člověka, který má takřka charizmatické kouzlo osobnosti. Člověk tyto lidi obdivuje. Někdy jim také trochu závidí. Přejete si zlepšit své pozitivní kouzlo osobnosti?

Co byste měli udělat

1. Charizmatičtí lidé žijí ve vnitřní harmonii sami se sebou a jsou vybaveni vysokým sebehodnocením, sebedůvěrou a sebevědomím.
Musíte se naučit žít ve vnitřní harmonii. Toho dosáhnete například pravidelným uvolňujícím cvičením.
Udělejte si pětkrát denně malou radost. Dělejte věci, které vás baví, aniž byste hned chtěli měřit úspěch (viz také kapitola „Záležitost se sebehodnocením").
Již po několika týdnech uvidíte, jaký pozitivní vliv to má na váš život. Tím jste udělali první důležitý krok.

2. Charizmatičtí lidé jsou nadšeni pro věc, za kterou bojují nebo o kterou stojí. Tím, za co bojujete a o co stojíte, jste vy sami - musíte tedy být nadšeni sami sebou a musíte se naučit stát sami o sebe.
Základním problémem mnoha nezadaných je, že se cítí méněcenní. Čím častěji změnili partnera, tím více mají pocitů jako: „Jsem neschopný vztahu, je na mně něco, co působí jako znamení a odradí to všechny muže (případně ženy), zatím to vždy dopadlo špatně, proč by to mělo zrovna teď dopadnout dobře, takže to nechám raději být, dříve než se zesměšním..."
Představte si, že si chcete pořídit novou sedačku do obýváku. Jdete tedy do obchodu s nábytkem. Prodavač v oddělení sedaček je vám na první pohled sympatický. Ukáže vám různé modely a vy najdete gauč, který zjevně splňuje všechny vaše požadavky.
Chtěli byste získat více informací o polstrování, kvalitě látky, barvě atd. a nemůžete se zbavit dojmu, že prodavač není o kvalitě této pohovky právě přesvědčen. Chcete si být jistí a řeknete prodavači přímo, že máte ten dojem, že není vaší volbou příliš nadšený. Prodavač vás ujišťuje, že je váš dojem špatný a že vám tuto pohovku může skutečně velmi vřele doporučit.

Ještě před pěti minutami jste chtěli pohovku koupit, ale teď si nejste jisti. Řeknete prodavači, že si to musíte ještě promyslet a opustíte obchod.
To, co jste postrádali, je nadšení pro věc. Nadšení, které přichází zevnitř. Postrádali jste záření očí. Mimika, gestikulace a řeč těla také nebyly příliš přesvědčivé. Pokud se chcete přiblížit nějakému muži, případně ženě, musíte se nejprve naučit akceptovat se takoví, jací jste.
Musíte se naučit, mít rádi sebe sama. Teprve potom budete vyzařovat to, co jste postrádali u prodavače nábytku. To je druhý krok k vašemu pozitivnímu osobnímu kouzlu.

Proveďte cvičení, které najdete na straně 19 dole. To si budete od této chvíle říkat dvěstěkrát. A budete to dělat po dobu následujících čtyř týdnů! Nejprve se musíte znovu naučit mít rádi sebe sama a to bude nějakou chvíli trvat, protože jste si mnoho let namlouvali něco jiného. Uvidíte, že se budete mít každý den rádi o něco více a negativních myšlenek bude stále ubývat.
Až se naučíte akceptovat se takoví, jací jste, až budete mít konečně rádi sebe sama, potom budete sebevědomí, optimističtí a nebudete mít strach přiblížit se k ostatním lidem.

3. Charizmatičtí lidé ovládají názornou řeč. To je také důvodem, proč jim člověk tak rád naslouchá a proč jim okolí rozumí. Naučte se myslet a hovořit v obrazech. Přijde vám to těžké, nevíte, jak na to? Jednoduše si zvykněte i dospělým všechno popisovat tak, jako byste to museli vysvětlit bystrému desetiletému dítěti.

Budete mít úspěch na celé čáře. A vy již víte: Nestačí pouhé předsevzetí něco udělat, musíte jednat, a ne mluvit!

Ukázka z knihy:
Peter F. Kinauer - Už nechcete žít sami?
Vydalo nakladatelství Portál

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Tony se popere, Simony salon je v ohrožení

Seriál Ulice: Tony se popere, Simony salon je v ohrožení

20. 3. | 1 | Další napjatý týden čeká obyvatele oblíbené Ulice. Tony se dostane do křížku s Jirkou Hermanem, u…

Seriál Ulice: Adrianin život v ohrožení a velké přiznání Bédy

Seriál Ulice: Adrianin život v ohrožení a velké přiznání Bédy

13. 3. | Drama v Ulici opět nabírá na obrátkách. Béda už nevydrží se svým svědomím a řekne Aničce pravdu.…

Seriál První republika: Co nás čeká v druhé sérii?

Seriál První republika: Co nás čeká v druhé sérii?

10. 3. | Na druhou sérii seriálu První republika si jeho příznivci museli počkat dlouhé tři roky. Brzy se…

Seriál Ulice: Tereza se zamiluje, Tony se popere

Seriál Ulice: Tereza se zamiluje, Tony se popere

6. 3. | V seriálu Ulice neexistuje jediný klidný týden. I tentokrát dojde ke zvratům hned v několika…