Jan Kalousek radil ženám, jak ulovit muže

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Zábava

Další setkání žen, které se navzájem podporují na své cestě k úspěchu – i tak by se dalo popsat sobotní setkání Manuálu Úspěšné Ženy, zkráceně „MUŽe“. Tématem byl tentokrát „Sladký život po třicítce“. Seriózní témata celodenních přednášek navečer završila odlehčená debata mezi zpěvákem a cestovatelem Janem Kalouskem, majitelkou modelingové agentury Miladou Karasovou a moderátorkou Štěpánkou Duchkovou.

Účastnice konference, která se konala pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Petra Bendla, měly možnost vyslechnout si zajímavé rady a zhlédnout poutavé prezentace odborníků. Eliška Hašková Coolidge, první dáma etikety a patronka projektu, se ve své úvodní řeči nechala slyšet, že nejen k získání, ale také udržení úspěchu je nejdůležitější charakter – z něho totiž plyne důvěryhodnost. A právě na důvěryhodnosti by měl být dlouhodobý úspěch a dobrý životní pocit založen.

Psycholožka Marta Boučková vyzdvihla klady dekády od třicítky ke čtyřicítce a zároveň nastínila úkoly, které před ženou stojí, chce – li svůj život nasměrovat k dosažení svých cílů a snů. V živé diskusi se jako zlatá nitka táhla touha po naplněném citovém životě. Velmi užitečný byl příspěvek stomatologa David Urie, který přesvědčivě zapůsobil na svědomí přítomných. Přednáška o správné ústní hygieně jako nejlepší prevenci možných problémů nenechala nikoho v klidu. O podílu dětské práce na sklizni kávy a kakaa, které denně konzumujeme, a především o způsobu boje proti tomuto jevu, pohovořila zástupkyně spravedlivého obchodu Fair Trade Lenka Černá. Tato mladá žena na vlastní kůži zakusila život na vesnici v Ugandě a v Indii a tato, byť v krátkosti předaná, zkušenost posunula problémy nás žen ve střední Evropě do úplně jiné roviny.
Kosmetička Vlasta Libotovská svým nezdolným optimismem a šarmem dodala chuti k jarním okrasným a ozdravným kúrám. Podstatné je, že její rady nabízejí širokou škálu možností včetně těch, které nežádají návštěvy salonů a velké náklady. Stačí využít ovoce, zeleninu, bylinky i jiné suroviny, které máme doma ve spíži nebo v chladničce.S možnostmi, které poskytuje Anti-Aging medicína, seznámila přítomné Monika Golková. Zejména při dědičném zatížení v rodině je dobré vědět, že máme možnost zjistit, v jakém stavu je náš organismus, co mu škodí nebo prospívá a jak předejít vážnějším problémům.
Živá byla rovněž přednáška o úspěšné komunikaci v podání Radky Ehrenbergerové. Snadnost a úspěšnost komunikace je do značné míry předurčena naší povahou a právě proto je důležité znát některé zásady, které povedou k vzájemnému porozumění.

V závěrečné diskusi se hlavně o vztazích mužů a žen i o ženské emancipaci bavili s přítomnými Jan Kalousek, Milada Karasová a Štěpánka Duchková. „Když chcete najít chlapa, nejlepší je chodit večer po barech,“ nechal se slyšet Kalousek – jeho rada ale příliš úspěchu neměla, většina žen totiž konstatovala, že takový vztah by asi neměl dlouhého trvání. Na základě příběhu jedné ze zúčastněných dam, které byl naopak muž v baru odlouděn, pak Štěpánka trochu ironicky shrnula, že „v baru se dá muž lehce získat, ale ještě snadněji ztratit“.
A jak je to s emancipací českých žen a jejich sebevědomím? „Myslím, že v tomto ohledu jsou Češky ještě trochu ostýchavé. Srovnám-li to s Američankami, musím říct, že ty jsou často mnohem sebevědomější a od rány – někdy až příliš,“ uvažovala Milada Karasová. Potvrdil to Honza Kalousek: „V Americe jsem jedné ženě podržel dveře a málem jsem dostal pěstí.“ Debatu uzavřela Milada Karasová: „Bylo by mi moc líto, kdyby se ženy ve snaze vyrovnat se mužům vzdaly své ženskosti. Tak na to prosím mysleme.“Mezi hosty se objevili i modelka Bára Kolářová, ředitelka Nadačního fondu Slunce pro všechny Blanka Dvořáková či spisovatel Vladislav Kučík. Během večerního zábavního programu si mohli všichni vzájemně předávat své zkušenosti – příkladem jim šli živě diskutující Bára Kolářová a Honza Kalousek.

Nejkrásnějším závěrem živých debat bylo zjištění, že každé desetiletí v životě člověka přináší krásné příležitosti naplnění. Třicátnice, kterým byla konference určena, se mají na co těšit! Je to výzva pro další konference, jejichž náplň rozhodně nemusí a neměla by být limitována věkem.

Zdroj: ConPro

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

1. 12. | 1 | Advent je tu! A Vánoce jsou tu od toho, abychom si je užily, takže no stres! Všechno nemusí být…

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

1. 12. | 1 | Chlap se vám buď líbí, nebo ne. A když nám zkříží cestu ten pravý, nevidíme napravo ani nalevo.…

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

30. 11. | Retro letí! Doba běží rychle dopředu a my si rádi připomínáme, co jsme tak milovali dřív a co nám…

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

30. 11. | Každý den děláme tisíce malých rozhodnutí, která ve výsledku formují celé naše osudy. Někteří…