Kam na podzimní dovolenou? Do Turecka!

| Autor: PR | Rubrika: Zábava | komerční sdělení

Turecko vám může nabídnout vše, co od dovolené očekáváte – čisté teplé moře minimálně do půlky října, podzimní denní teploty kolem 25-30 stupňů, krásnou přírodu, vynikající kuchyni a služby na nejvyšší úrovni. Vyrážíte-li se dětmi, vězte, že Turci je přímo milují a mají pro ně připravené veškeré zázemí – včetně několika hotelů s vlastními zábavnými parky.

Turecko zažívá velký turistický boom

Oproti loňskému roku vzrostl zájem Čechů o dovolenou v Turecku až o 40 %. Na žebříčku nejnavštěvovanějších destinací se tak zařadilo téměř po bok nejoblíbenějšího Řecka. Vytipovali jsme pro vás dvě střediska, kde je na podzim ještě teplo a zároveň nejsou příliš daleko od letiště, rozhodnete-li se cestovat s malými dětmi.

Náš tip! Posezónní ceny zájezdů půjdou strmě dolů. Podívejte se na nabídku pobytových zájezdů na last minute do Turecka, a prodlužte si léto alespoň o pár dní!

Antalya – množství památek i nádherná příroda

Antalya leží na břehu Středozemního moře a představuje typické prázdninové středisko s velkými hotely i atraktivním okolím. Najdeme v něm hned tři národní parky, které nabídnou mnoho zajímavostí. V národním parku Olimpos, který se táhne až k letovisku Kemer, se můžete projít romantickým oleandrovým hájem nebo obdivovat místní zajímavost – Chimeru. Jde o plameny, které tu bez zjevného důvodu mezi kameny hoří již po staletí. Zato národní park Köprülü ocení především milovníci vodního živlu – zažijte nespoutaný rafting v nádherném kaňonu stejnojmenné řeky!

Proč právě do Antalye?

Antalya se díky své poloze může vždy pyšnit o něco teplejším mořem než jiná letoviska. Doporučujeme především lokalitu Lara, kde najdete nejen ideální přístup do moře, ale i luxusní hotely s krásnými zahradami, tobogány a zábavnými parky pro děti. Za všechny jmenujme například hotely Delphin Diva nebo Royal Wings. Pěkný hotel se skluzavkami je i Alba Resort, který leží přímo u pláže a nabízí nádherný výhled na místní pohoří Taurus.

Side – dovolenkový ráj pro malé i velké

Jedná se o menší městečko zhruba hodinku cesty od letiště. Také tady bývá moře vždy o nějaký ten stupínek teplejší než jinde v Turecku. Side je navíc opravdu kouzelné, na každém kroku tu na vás dýchne starobylá antická atmosféra. Nezapomeňte se večer projít do centra a navštívit místní trh, kde usmlouváte výhodnou koupi snad čehokoli. Prohlédněte si také unikátní dochovaný amfiteátr s kapacitou až 15 000 diváků.

Kde se v Side ubytovat?

Doporučujeme volit hotely západně od centra Side, které leží u dlouhých písečných pláží s pozvolným vstupem do moře. Vybírejte z částí zvaných Kumkoy, Colakli a Evrenseki. Krásné je i letovisko Sorgun nedaleko Side, které nabídne množství komfortních hotelů přímo na pláži. Chcete-li vzít děti do ráje, odkud už nebudou chtít zpět, ubytujte se v hotelu Kamelya World, kde zažijete jednu velkou zábavnou jízdu.

Chcete-li si užít krásnou podzimní dovolenou u moře, která vás nebude stát moc, vyberte si Turecko. Mimosezónní ceny začínají již od 7 690,- Kč na osobu!

Další články z rubriky

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

Včera | 1 | Chystáte svatbu sobě nebo své dceři a chcete, aby tento výjimečný den nezůstal pouze ve vašich…

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

19. 1. | V pohádkách se ukrývá spousta moudrostí. Tak si to vezměte… šedá myška, kterou všichni šikanují,…

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

16. 1. | V Ulici je tento týden opět pěkně živo. Oblíbené postavy se budou potýkat s běžnými starostmi, ale…

Sexy chlapíci z Ordinace v růžové zahradě: Kdo je váš favorit?

Sexy chlapíci z Ordinace v růžové zahradě: Kdo je váš favorit?

13. 1. | 2 | Seriál Ordinace v růžové zahradě se po Vánocích vrátil zpátky na televizní obrazovky a my opět…