Kam se vydat na last minute k moři?

| Autor: Alexandra Paulovičová | Rubrika: Zábava

Chystáte se ještě na poslední chvíli k moři, ale nerozhodli jste se pro destinaci? Vybrali jsme vám místa, kde jsme sami nebo naši známí byli a kde se všem líbilo.

„Naše“ chorvatské moře

Chorvatsko je bez debat „naším“ mořem a patří mezi destinace nejvíce navštěvované českými turisty. Když i letos vsadíte na klasiku v podobě Jaderského moře, určitě neuděláte chybu, ať už se vydáte na Makarskou riviéru, Istrii nebo zvolíte jeden z romantických ostrovů.Čím láká: Čistými, oblázkovými plážemi vhodnými pro celou rodinu, klidnými ostrovy i rušnými městečky, horami a jezery, krasovými monumenty.

Sportovní vyžití: Ve všech kvalitnějších hotelech jsou dobře vybavená fitness centra, turistika v hornaté přírodě, plážový volejbal, jachting, potápění, sjezd divokých řek, jízda na koni, vodní lyže a skútry.

Jeďte na: Ostrov Hvar, který je nejslunnějším ostrovem Chorvatska. Slunce na něm svítí až 320 dní v roce! Ubytujte se třeba v hotelu Roko (zájezdy autobusem od 10 480 Kč, www.invia.cz).

Teplota vzduchu: okolo 26 °C

Více informací: www.chorvatsko.cz

Extra tip: Zážitek na celý život si připravíte projížďkou kolem voňavých a barevných levandulových polí.Orientální TureckoMilujete opravdické horko, zlato a luxus? Potom určitě frčte do Turecka a zažijte na vlastní kůži pohádku Tisíce a jedné noci třeba na turecké riviéře. Nechte se unést vůní orientálního koření a tabáku, barvou zlata i luxusními bílými plážemi.

Čím láká: Pískovými i oblázkovými plážemi pár kroků od hotelových resortů, rušným nočním životem s množstvím barů, taveren, restaurací a nočních klubů, fakultativními výlety za památkami a přírodními krásami (například chrám bohyně Artemis - jeden ze 7 divů světa, Troja, chrám Hagia Sofia, Pamukkale - „zámky z bavlny“).

Sportovní vyžití: Plážový volejbal, tenisové kurty, stolní tenis, basketbal, badminton, aerobik, fitness centra v hotelech, vodní sporty na pláži, golfové resorty.

Jeďte na: Tureckou riviéru, která je charakteristická kontrastem moderního a starověkého světa. Ubytujte se třeba v hotelu Valeri Beach (letecky od 15 990 Kč), www.etravel.cz.

Teplota vzduchu: okolo 35 °C

Více informací: www.turecko.cz

Extra tip: Během dovolené v Turecku si užijte pravou atmosféru trhu, smlouvání cen výrobků, ať už půjde o šperky, oblečení, koberce, nebo koření, čaj a tabák.

Roztančená IbizaKdo chce být na dovolené v centru současné taneční muziky, ten musí navštívit Mekku všech DJů - odletět na ostrov Ibiza a zažít atmosféru nekonečných západů slunce.

Čím láká: Nikdy nekončícími hudebními vystoupeními, ale i písečnými plážemi, malebnými uličkami starého města, obchůdky se šperky a hippie oděvy i hotely, ve kterých se vám postarají o skvělou zábavu.

Sportovní vyžití: Plážový volejbal, procházky po několikakilometrových plážích, široká nabídka vodních sportů.

Jeďte do: San Antonia, kde si nenechte ujít proslavené Café del Mar, a každou noc vychutnávejte atmosféru tohoto unikátního ostrova. Ubytujte se třeba v hotelu Els Pins (letecky od 17 990 Kč), www.fischer.cz.

Teplota vzduchu: okolo 28 °C

Více informací: www.naibizu.cz

Extra tip: Zajeďte se podívat k magnetické hoře Es Vedra. Je to odlehlý romantický kout ostrova, kde je soukromá pláž, nádherný západ slunce a poblíž má svou vilu dokonce i Mike Oldfield.

Historická ItáliePro nás Evropany je téměř povinností jet aspoň jednou za život do Itálie za památkami, kulturou a jídlem, poznat domov římských bohů i temperament Italů.

Čím láká: Nejen Římem, jedním z nejstarších měst Evropy, a historickými památkami, jako jsou fontány, kostely, chrámy či sochy, ale i písčitými, oblázkovými i kamenitými plážemi. Pokud máte rádi pláže, na kterých to žije, pak zvolte ostrov Capri a pobřeží Amalfi v Kampánii, hledáte-li klidné, romantické pláže, volte Sardinii nebo pláže poloostrova Puglia.

Sportovní vyžití: Tenisové kurty, plážový volejbal, animační programy (body building, aerobik, vodní pólo), procházky po několikakilometrových plážích.

Jeďte na: Palmovou Riviéru a dopřejte si skvělou rodinnou dovolenou na širokých plážích u čistého moře, lemovaného mohutnými palmami. Ubytujte se třeba v hotelu Rex (doprava autobusem od 9380 Kč), www.invia.cz.

Teplota vzduchu: okolo 28 °C

Více informací: www.dovolena-italie.com

Extra tip: Pokud pojedete do Ravenny, navštivte Mirabilandiu, největší zábavní park, a povozte se na 100 m vysokém ruském kole nebo zažijte, co to je volný pád ze 60 m. Děti určitě potěší mnohé vodní atrakce.

Exotické TuniskoKdyž do Afriky, tak do Tuniska, kde je teplo, levně a hezky. Doletíte tam za méně než dvě hodiny a můžete si užívat u hotelového bazénu anebo si zajít k moři. V Tunisku se můžete těšit na každodenní denní i večerní program pro pobavení. Přes den mají hoteloví animátoři připravené sporty jako třeba petang, aerobik, aquaaerobik, vodní pólo a večer hudební zábavu a tanec.

Čím láká: Ocitnete se in media res v islámské kultuře, teploty jsou vysoké během celého roku. Každé tuniské město má svou medinu, do které chodí turisté nakupovat koření, textil a suvenýry.

Sportovní vyžití: Animační sportovní programy u hotelových bazénů, vodní sporty u moře, jízda na motokárách, koních i velbloudech.

Jeďte na: Tabarku, která je moderním přístavním městem a centrem turistických aktivit. Můžete se zde potápět za korály nebo navštívit hudební festival, který tu v létě probíhá. Ubytujte se třeba v hotelu Golf Beach (letecky od 17 300 Kč), www.ca-cyro.cz.

Teplota vzduchu: okolo 36 °C

Více informací: www.tunis.cz

Extra tip: Pojedete-li na Tabarku, zkuste adrenalin na čtyřkolkách, na kterých se můžete vyvézt i na nejvyšší vrchol ve městě.Více se dočtete v aktuálním vydání časopisu Dieta.ČTĚTE TAKÉ: Tak trochu jiná liposukce!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…