Kam za nákupy v Evropě? Užitečné rady a tipy, které oceníte

| Autor: Jana LeBlanc | Rubrika: Zábava

Spojte cestování po Evropě s nákupy a dovezte si kromě zážitků také něco do skříně nebo pořídíte originální vánoční dárky.

Londýn

Jak se tam dostat:

S leteckou společností British Airways. Do Londýna létá pětkrát denně, takže to můžete stihnout i na otočku. Zpáteční letenku seženete kolem 4000 Kč. Více na www.ba.com

Kde nakupovat:

Rájem nakupujících je Oxford Street a na ni navazující Regent Street. Největší šílenství se odehrává v levném Primarku, kam je nejlepší vyrazit ráno těsně před otevřením. Nestane se vám tak, že by oblečení bylo na zemi, pošlapané a velikosti zpřeházené. Kromě známých obchodů nakoukněte i do těch, jejichž názvy vám moc neříkají, jako Lux, Vanessa Bruno nebo Urban Outfitters. Obchodní dům Harrods na Brompton Road je sice pojem, ale levno v něm rozhodně není.

Na nákupy zamiřte raději do Selfridges na Oxford Street, kde v šesti patrech seženete úplně všechno. Pro originalitu, podivnosti všeho druhu a jiné kafe než ze Starbucks si zajděte do Camden Marketu. Mix návrhářů a jedinečných vintage modelů najdete na Brick Lane.

Dobrým tipem je i Rokit, kde z recyklovatelné kůže šijí tašky, maxipsaníčka a celkově je tu levno. Pokud vám nevadí hrabání, rozhodně nevynechejte TK Maxx (nejlepší pobočku najdete na rohu Fenchurch a Lombard Street) a Dress for Less, nabízející mix nošených i nenošených modelů od známých návrhářů.

Milán

Jak se tam dostat:

Levné letenky (kolem 3000 Kč) nabízejí nejen nízkonákladové aerolinie, ale i ČSA. Dobrý srovnávač cen najdete na www.skyscanner.com. Z letiště do centra jezdí shuttle bus, cena je 16 eur za zpáteční jízdenku.

Kde nakupovat:

V Miláně vám všichni řeknou, že v centru nakupují jen neznalí turisté, ale stejně se tam běžte podívat. Vyhlášená je Quadrilatero della moda neboli Módní či Zlatý čtyřúhelník – světoznámé místo tvořené ulicemi Montenapoleone, Spiga, Sant‘Andrea a Manzoni. Vynechat nelze ani obchodní dům La Rinascente vedle Milánského dómu.

Za pozornost tady stojí tradiční italská značka kosmetiky Pupa Milano a její rozverné make-up paletky. Pro Italy se ale vše podstatné odehrává mimo hlavní ulice. Vyhlášené jsou v Miláně outlety. V centru můžete zkusit D Magazine přímo na Via Montenapoleone, objevitelům doporučuji Il Salvagente, který je schovaný ve dvoře vnitrobloku domu na Via Fratelli Bronzetti mezi Via Archimede a Via Melloni. Nehledá se jednoduše, ale i to je součást zážitku.

V okolí Milána jsou hned tři outlety: Serravalle, Foxtown a Vicolungo. Do všech jezdí každý den z centra Milána autobusy. Na webu Zani Viaggi (www.zaniviaggi.it) seženete jízdenky už od 20 eur. Dobrý tip jsou tzv. Temporary shops neboli obchůdky, které si na krátkou dobu pronajímají světové značky a prodávají tu svoje skvosty za podstatně nižší ceny. Seznam najdete na www.milanodabere.it, záložka Temporary stores, internetové stránky jsou i v angličtině.

Drážďany

Jak se tam dostat:

Pokud nechcete jet autem, zkuste vlak. Vlaky z Čech, které jezdí každé dvě hodiny, zastavují na hlavním nádraží, odkud je to k nákupům jen pár kroků. Jízdenky najdete na www.cd.cz za ceny kolem 500 až 700 Kč.

Kde nakupovat:

V nákupních prioritách se tu od porevolučních dob moc nezměnilo. Pořád vede Prager Strasse, akorát místo starého obchodního domu tu dnes stojí nový shopping mall s názvem Centrum Galerie. S rozlohou 52 tisíc metrů čtverečních plochy patří k největším v Evropě. Značky jsou tu stejné jako dřív, ale znalci si pochvalují větší výběr, lepší kvalitu a nižší ceny, a to hlavně v době výprodejů. Také tu mají TK Maxx.

Za luxusem se v Drážďanech chodí do pasáží Quartier u Frauenkirche nebo Königstraße ve čtvrti Barockviertel. Za originalitou pak do malých obchodů, butiků a uměleckých galerií ve čtvrti Neustadt.

Barcelona

Jak se tam dostat:

Nejlevnější letenky nabízí Vueling Airlines, a to koncem října za 4000 Kč.

Kde nakupovat:

Španělsko dalo světu obchody, které dnes zná celý svět: Mango, Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Oysho a ty všechny pochopitelně najdete i v Barceloně.

Každá značka tady má hned několik obchodů. Speciální Zara butik, kde kromě klasické nabídky seženete i kousky z limitované edice, najdete v ulici Portal de l´Ángel. Podobně laděné Mango je u zastávky metra Sant Antoni. Do obou běžte v pondělí nebo ve čtvrtek okolo poledne, kdy se na pulty dostává nové zboží.

Milovníky obchodních center potěší Diagonal Mar, největší obchodní centrum v Katalánsku, a pak samozřejmě také obchodní dům El Corte Inglés, což je jakýsi španělský ekvivalent londýnského Harrods. Má pobočky po celé zemi, ale z té barcelonské na Plaza de Catalunya je zajímavý pohled na střechy španělského velkoměsta. Největší koncentraci obchodů potkáte na jedné z nejznámějších ulic Barcelony La rambla.

Nákupy v hlavním městě Katalánska jsou zábavné, protože jsou velmi rozmanité – seženete tu vše od věcí z tržnice za pár eur přes už zmíněné světoznámé a cenově dostupné značky až po malé butiky lokálních návrhářů a avantgardních umělců, kdy originální kusy najdete hlavně v oblasti El Raval.


Článek vyšel v časopise Dieta.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Co se bude dít v Ulici? Adriana zase lítá v drogách!

Co se bude dít v Ulici? Adriana zase lítá v drogách!

Včera | Rozchod Adriany a Eddieho je téma, které řeší celá Ulice. Adriana totiž situaci vůbec nezvládá,…

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

20. 1. | 1 | Chystáte svatbu sobě nebo své dceři a chcete, aby tento výjimečný den nezůstal pouze ve vašich…

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

19. 1. | V pohádkách se ukrývá spousta moudrostí. Tak si to vezměte… šedá myška, kterou všichni šikanují,…

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

16. 1. | V Ulici je tento týden opět pěkně živo. Oblíbené postavy se budou potýkat s běžnými starostmi, ale…