Kdo má ještě času dost?

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Mrzlo, foukal studený vítr a bylo to horší, než když bylo minus patnáct. Panička musela do obchodu. Včera se totiž nikam nedostala, protože hlídala naší Kátě malé miminko. Říkáme mu klíště.

Káťa nutně musela někam, kam miminka nemohou. Nedalo se nic dělat. Přivezla klíště k nám. A ledva paty vytáhla, začalo to. Tygr by se mohl stydět, protože jeho hlas vedle hlasu klíštěte je jako hlásek vrabčáčka. Jediným způsobem jak na chvilku klíštěti vypnout zvuk se ukázal být v postoji čelem ke knihovně, k jemu vybraným spisům, za nepřestávajícího houpání. Krok stranou, případné otočení nebo nedej Bože usednutí, bylo po zásluze potrestáno kříkem, jenž narušil statiku domu. Několikrát přebalené, rudé vysvětlovalo, že položit jej si panička rozhodně nesmí dovolovat. Naše Bára přišla v pravou chvíli, když se panička rozhodovala, jestli si má prášky na nervy odpočítat, nebo sníst celé plato i se staniolem. Bára byla chvíli za hrdinu a ujala se konejšení a pak řekla, že nikdy nechce děti. Narvala do pusy celou mandarinku a zacpala si uši. Panička se snažila klíště nakrmit odstříkaným mlékem z lahvičky, ale topilo se. Měla na vybranou - nechat ho umřít hlady nebo utopit, za co ji asi Káťa pochválí víc?Dnes panička volala kamarádce.Ta jí řekla, ať přijedeme na kafe, že tam má obě vnoučata. Panička zaúpěla a řekla, že slovo dítě patří mezi slova sprostá, ať mluví slušně a že žádné dítě se k ní dnes nesmí přiblížit na méně než 50 m.

To neměla říkat. To od ní nebylo hezké. Ale však se jí to vrátilo. A hezky rychle. Cestou pro poživatiny se stavila v textilu koupit rukavice. Směju se, až střihám oušky. Taková holčička asi 16ti letá jí pěkně zatrhla tipec! Všichni pořád říkají, že paničky rodný list určitě lže a že na ty roky nevypadá. Chi chi chi. Ta „holčička“ se na paničku u kasy podívala a řekla, ať klidně jde před ni, že ona je ještě mladá a má ještě času dost.... A to, pěkně prosím, měla panička na hlavě kulicha s bambulí!
Říkala: „Že já, nána stará, jsem si nevzala rovnou loupežnickou kuklu jen s otvorama pro oči!“
Když to vylíčila doma babičce, ta spadla do těsta na vanilkové rohlíčky a myslím, že se ještě nepřestala smát.

Když ono to „mládí“ je zatraceně relativní věc. A kdyby jen to. Ono je celé pohyblivé, hbitě se přizpůsobující, zkrátka flexibilní. I panička se kdysi dívala na třicetileté pohledem odsuzující je k žití v rezervaci, ale když jí bylo třicet, skoro se divila, že už má občanku. A je to tak v pořádku. Je v pořádku, že v šestnácti se vám zdá, že máte spoustu času, protože ho většinou opravdu máte a navíc je v pořádku, když v šestnácti někdo dokáže brát ohledy na ty, kterým šestnáct bylo už před nějakým tím časem.

Jen panička teď doufá, že v očích Ježíška zůstane alespoň trochu mladou a nepřinese jí třeba bačkory se závorkama nebo lepidlo na zubní protézu, kterou naštěstí ještě nemá.

Šťastné a veselé Vánoce!

Vaše Eni
ČTĚTE TAKÉ:
Vtipná móda pro nejmenší!STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Komentáře

Komentářů celkem: 4
:)) eni - krásně napsané, mne dostalo to "klíště" Uursik 21. 12. 2010 | 13:39
tak to jsem se zase pobavila:)) díky Eni i Tobě šťastné a veselé Vánoce! janeten 21. 12. 2010 | 09:03
Hezké! Betyyna 21. 12. 2010 | 08:53
moc hezky a vtipně napsané :)) Alma.. 21. 12. 2010 | 08:25

Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…