Když žena vysedí kuřátka

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Muži si naivně myslí, že slovo „chvilka“ je jakási přesně definovaná jednotka, která vypovídá o tom, že pokud si jejich žena na chvíli odskočí, bude zpátky rychleji, než oni vykonají potřebu a spláchnou. Některým z nich to vydrží po celý život a rozčilují se zcela zbytečně, zadělávajíc si tak na infarkt myokardu pokaždé, když se takováto chvíle protáhne na dvě hodiny. Přitom to je míra, kdy si ženy stačí vyměnit sotva pár informací. Ti rozumnější muži časem dojdou k tomu, že slovo chvilka v ženském podání je pojem nadmíru relativní a klidně se taky může stát, že si jejich žena v poledne na chvilku odskočí a večer ji přivedou policajti, protože o půlnoci při návratu ve tmě zabloudila.

Mně se to moc líbí. Ne tak naší babičce, která s postupem let ztratila potřebu si na chvíli odskakovat a dokonce i odbelhat a v tomto směru tak trochu teď připomíná spíš dědečka. Pokud tak s paničkou učiníme a vrátíme se k vychladlému čaji, klepe si tenounkým prstem na čelo, jestli jsme normální. Přitom panička si fakt pamatuje, když sedávala v kočárku a babička s ní jezdívala na nákup. Svému muži také říkala, že za chvíli je zpátky. Panička coby robě jednou v nudě z té „chvilky“ okousala polstrované opěradlo kočárku. To když babička, tehdy ještě žena v nejlepších letech, proklábosila na rohu u konzumu se sousedkou půl dne.


Začíná to vždycky úplně nevinně. To třeba paničce zazvoní mobil, zrovna když je v obchodě a teta Stáňa se ptá, jestli jsme doma a jestli bychom jí nepůjčily jedno vajíčko. Zrovna má rozdělané těsto a nechce od toho odskakovat. Panička řekne, že doma sice není a ani tam nejsou žádná vajíčka, ale že jí je může koupit a do deseti minut přinést. Stáňa zatleská a staví na čaj. To paničce sice neřekne, ale je to jasné jako facka. Do deseti minut jsme opravdu u Stáni. Střihám ušima, jaká záplava slov z nich tryská. Dokonce taková, že těsto je zapomenuto, obal s vajíčky sedí hezky na parapetu a já čekám, kdy se vylíhnou kuřátka. Panička se Stáňou se zatím rozplývají nad právě rozkvětající novou květinou a proberou kocoura Míšu, který už zase byl za holkama a přišel s natrženým uchem. U veterináře udělal takový cirkus, až doktor kroutil hlavou, že ani tygr z cirkusu, co tam byl před ním, mu nedal tak zabrat. Jasně, že dojde řeč i na děti. Tuhle se ti naši dva malí krakeni opravdu hodně snažili, aby oba přišli o hlasivky a dospělí o nervy. Jízda na odrážedle po skalce, stejně jako povalený gril či vylomený sušák, to vše doprovázené ohlušujícím řevem jednoho, druhého, případně obou, se nedalo přeslechnout ani o ty dva domky dál u Stáni, takže panička musela řádění podrobně popsat, aby jí Stáňa uvěřila, že u nás neprobíhalo vraždění neviňátek, ale prostě a jen obyčejná oslava narozenin.


Bylo toho k povídání hodně, no ale jak to zvládnout, když si panička odskočila jen na chvilku? Když jsme se vrátily domů a zdůvodnily protažení té chvilky na hodinu a půl vajíčkovou historkou, babička si povzdechla a pravila, že jsme byly pryč tak dlouho až věří tomu, že panička ta vajíčka musela nejprve sama snést a docela možná posléze vysedět kuřátka… Bylo to milé, bylo to vtipné a já nepřestanu tvrdit, že zkrátka tyhle „chvilky“ jsou moc fajn.


Vaše
Eni

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…