KOLIK STOJÍ V ČECHÁCH NEVĚRA? Spočítali jsme to!

| Autor: KF | Rubrika: Zábava

Výzkumy ukazují, že po přílišné zadluženosti a špatném hospodaření je nevěra třetím největším finančním ohrožením domácnosti. Zahýbá každý třetí a po padesátce každý druhý Čech. Na kolik vás milostné avantýry ročně vyjdou?

KOLIK STOJÍ V ČECHÁCH NEVĚRA?  Spočítali jsme to!

Ačkoli je většina záletných Čechů a Češek spíše „škrtů“, i tak je ročně utajovaný partner stojí minimálně kolem 20 000 Kč, což už vydá na příjemnou rodinnou dovolenou. Pokud je záletník k milence či milenci štědřejší, mohou se měsíční výdaje vyšplhat až na úroveň rodinných nákladů na potraviny nebo bydlení. To už dokáže udělat v rodinném rozpočtu velkou díru. „Ve chvíli, kdy začne jeden z partnerů ukrajovat z rodinného rozpočtu pro milenku či milence, je finanční rovnováha domácnosti ohrožena,“ varuje Martina Slavíková, tisková mluvčí Ery.

Nejvíce Češi utrácejí za smsky, telefonáty, dárky a schůzky. Výzkum také ukázal, že ne všichni jsou ke svým utajovaným polovičkám štědří. Téměř polovina lidí totiž svým milencům žádné dárky nekupuje a z obavy z prozrazení se s nimi ani neukazuje na veřejných místech.

Záletníci si také nejčastěji hledají nezadané milence a tajná dostaveníčka se nejčastěji odehrávají v jejich bytě, čímž výrazně ušetří. Zhruba sedmina využívá k tajným schůzkám byty přátel nebo chalupy.

Pikantní je, že 13% lidí provozuje svoje milostné hrátky na veřejnosti. Podobné procento pak vyhledává penziony a hotely, což je stojí nejčastěji od 500 Kč do 2000 Kč za schůzku. Většinou si hledáme tajnou lásku v místě bydliště, ale pětina za ní dojíždí, což je s každou schůzkou stojí kolem 300 Kč.

Jak vypadá nevěra po česku?

Až polovina lidí, kteří žijí v partnerském svazku má zkušenosti s nevěrou. V manželství se pak počet snižuje, přičemž stále podvádí každý třetí. Třetina záletných se schází s tajnou polovičkou několikrát do týdne. Ti zkušenější, kterých je zhruba polovina, si dávají větší pozor a vystačí si s dostaveníčkem jen několikrát do měsíce, aby nebudili pozornost doma.

Hlavně tajně!¨

Jak ukazuje průzkum Poštovní spořitelny, Češi si dávají velký pozor, aby nevěra nepraskla. Nejčastěji za své zálety platí v hotovosti, aby se jejich schůzky nedaly vystopovat pomocí výpisů z účtu. Speciální účet “milenka“ má dokonce 7% lidí a někteří si svoje zálety zahrnují do firemních výdajů. Zajímavé a legrační je, že pokud muži kupují přítelkyni např. květinu a platí kartou, koupí stejnou i manželce.

Kam ty peníze mizí?

Uhlídat nevěrného partnera není snadné ani po finanční stránce. Vcelku lehce to lze, pokud máte společný účet. Náklady na rodinu se platí ze společných peněz a na koníčky může každý utratit pouze vyhrazenou částku. Oba partneři mají přístup k výpisům a neplánovaný větší výběr by měl být odsouhlasen oběma partnery. Bohužel, pokud hlavním koníčkem partnera je milenka, neuhlídáme ho ani tak.

Připravila: Tereza Potocká

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Další články z rubriky

Retro: Telenovely, které jsme tajně sledovaly a milovaly

Retro: Telenovely, které jsme tajně sledovaly a milovaly

Včera | 2 | Telenovely z Jižní Ameriky v 90. letech vtrhly na české televizní obrazovky a okamžitě si je…

Seriál Ulice: Zůstane Anička s Bédou, nebo jejich láska skončí?

Seriál Ulice: Zůstane Anička s Bédou, nebo jejich láska skončí?

20. 2. | Dramatické zvraty v seriálu ulice nejsou nic neobvyklého a tak tomu bude i příští týden. Situace…

Co prozradí účes o vašem sexuálním životě?

Co prozradí účes o vašem sexuálním životě?

16. 2. | Střih vlasů a sexuální život spolu souvisí. Na vlasech je vidět nejen stav našeho zdraví,…

Skandály Adiny Mandlové: Místo sexu se u Goebbelse pozvracela

Skandály Adiny Mandlové: Místo sexu se u Goebbelse pozvracela

15. 2. | 2 | Její život byl jako její filmové role. Velice barvitý. Užívala si život se vším všudy, byla…