KOLIK STOJÍ V ČECHÁCH NEVĚRA? Spočítali jsme to!

| Autor: KF | Rubrika: Zábava

Výzkumy ukazují, že po přílišné zadluženosti a špatném hospodaření je nevěra třetím největším finančním ohrožením domácnosti. Zahýbá každý třetí a po padesátce každý druhý Čech. Na kolik vás milostné avantýry ročně vyjdou?

KOLIK STOJÍ V ČECHÁCH NEVĚRA?  Spočítali jsme to!

Ačkoli je většina záletných Čechů a Češek spíše „škrtů“, i tak je ročně utajovaný partner stojí minimálně kolem 20 000 Kč, což už vydá na příjemnou rodinnou dovolenou. Pokud je záletník k milence či milenci štědřejší, mohou se měsíční výdaje vyšplhat až na úroveň rodinných nákladů na potraviny nebo bydlení. To už dokáže udělat v rodinném rozpočtu velkou díru. „Ve chvíli, kdy začne jeden z partnerů ukrajovat z rodinného rozpočtu pro milenku či milence, je finanční rovnováha domácnosti ohrožena,“ varuje Martina Slavíková, tisková mluvčí Ery.

Nejvíce Češi utrácejí za smsky, telefonáty, dárky a schůzky. Výzkum také ukázal, že ne všichni jsou ke svým utajovaným polovičkám štědří. Téměř polovina lidí totiž svým milencům žádné dárky nekupuje a z obavy z prozrazení se s nimi ani neukazuje na veřejných místech.

Záletníci si také nejčastěji hledají nezadané milence a tajná dostaveníčka se nejčastěji odehrávají v jejich bytě, čímž výrazně ušetří. Zhruba sedmina využívá k tajným schůzkám byty přátel nebo chalupy.

Pikantní je, že 13% lidí provozuje svoje milostné hrátky na veřejnosti. Podobné procento pak vyhledává penziony a hotely, což je stojí nejčastěji od 500 Kč do 2000 Kč za schůzku. Většinou si hledáme tajnou lásku v místě bydliště, ale pětina za ní dojíždí, což je s každou schůzkou stojí kolem 300 Kč.

Jak vypadá nevěra po česku?

Až polovina lidí, kteří žijí v partnerském svazku má zkušenosti s nevěrou. V manželství se pak počet snižuje, přičemž stále podvádí každý třetí. Třetina záletných se schází s tajnou polovičkou několikrát do týdne. Ti zkušenější, kterých je zhruba polovina, si dávají větší pozor a vystačí si s dostaveníčkem jen několikrát do měsíce, aby nebudili pozornost doma.

Hlavně tajně!¨

Jak ukazuje průzkum Poštovní spořitelny, Češi si dávají velký pozor, aby nevěra nepraskla. Nejčastěji za své zálety platí v hotovosti, aby se jejich schůzky nedaly vystopovat pomocí výpisů z účtu. Speciální účet “milenka“ má dokonce 7% lidí a někteří si svoje zálety zahrnují do firemních výdajů. Zajímavé a legrační je, že pokud muži kupují přítelkyni např. květinu a platí kartou, koupí stejnou i manželce.

Kam ty peníze mizí?

Uhlídat nevěrného partnera není snadné ani po finanční stránce. Vcelku lehce to lze, pokud máte společný účet. Náklady na rodinu se platí ze společných peněz a na koníčky může každý utratit pouze vyhrazenou částku. Oba partneři mají přístup k výpisům a neplánovaný větší výběr by měl být odsouhlasen oběma partnery. Bohužel, pokud hlavním koníčkem partnera je milenka, neuhlídáme ho ani tak.

Připravila: Tereza Potocká

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

24. 4. | Do Ulice vtrhlo jaro a s jejími obyvateli pěkně zatočí. Digi začíná pochybovat o svém vztahu,…

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

18. 4. | Velikonoce v Ulici skončily, ale jejím obyvatelům klid nepřinesly. David bude opět pod nátlakem…

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

10. 4. | Osudy obyvatel Ulice jsou čím dál víc dramatické a nikdo nemá chvilku klidu. Tereza bude muset…

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

3. 4. | Život lidí v Ulici se nezklidní ani krátce před velikonočními svátky. Terezu a Davida vyděsí…