Komfortní a klidná zimní dovolená? Zkuste Janské Lázně

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Zábava

Představa zimní dovolené je v Česku čím dál více spojena s Alpami. Ne každému se ale chce cestovat, někdy to ani není možné, například kvůli malým dětem. A vyrážet stovky kilometrů kvůli prodlouženému víkendu na lyžích také není zrovna praktické. Náročnější zákazníky by tak mohl potěšit fakt, že i v ČR existují střediska, která poskytují služby na úrovni a k tomu možnost špičkového lyžování.


Jedním z nich je klidné krkonošské město Janské Lázně. Spojením města, které nenarušily velké developerské projekty, hotelu Omnia – nejluxusnějšího hotelu na českých horách, druhého největšího lyžařského areálu a proslavených lázní vzniká tip na ideální zimní dovolenou.Zatímco v mnoha horských střediscích se v posledních letech bouřlivě stavělo, v Janských Lázních na návštěvníky čeká klid a krásná krkonošská příroda. „V našem městě je velmi málo volných pozemků a my jsme se rozhodli, že nechceme jít cestou jiných horských měst, kde převážily zájmy developerů,“ říká starosta Janských Lázní Ing. Václav Němec.
Když už se v Janských Lázních staví, nesmí projekt narušovat okolní přírodu a být ku prospěchu rozvoje obce. Příkladem takové stavby je design hotel Omnia, který se zde otevřel na podzim 2007. Luxusní hotel nabízí služby, které jsou v kontextu českých hor nadstandardní. Na své si v Omnii přijdete, když hledáte místo pro příjemnou relaxaci, romantickou dovolenou či přemýšlíte, kam vyrazit s celou rodinou.Samozřejmostí je pro náročné hosty i komfortní zázemí pro odpočinek po dni na sjezdovce. V hotelu Omnia lze relaxovat u bazénu, ve vířivce, v sauně nebo pod rukama maséra. „V hotelu působí tři maséři s různými specializacemi. Zajít tak lze na klasickou či sportovní masáž, nabízíme také speciální masáže inspirované exotickým ostrovem Fiji, při kterých se používá přírodní kosmetika ze surovin pocházejících z této destinace. Čím dál oblíbenější formou relaxace je posezení u skvělého jídla a pití. Přesně to lze najít v designové, ale zároveň příjemné restauraci pod vedením šéfkuchaře Martina Hakena.Ski-areál Černá hora – Janské Lázně
Omnia hotel se nachází kousek od dolní stanice kabinové lanové dráhy na Černou horu. V kombinaci s mnoha kilometry upravených běžeckých tratí tak okolí hotelu nabízí ideální podmínky pro zimní sportování. Ski-areál Černá hora - Janské Lázně prošel v posledních pěti letech výraznou modernizací v celkové hodnotě 500 milionů korun. Areál je vybaven moderní osmikabinovou lanovou dráhou, čtyřsedačkovou lanovou dráhou a 15 lyžařskými vleky v celkové přepravní kapacitě 13 245 osob za hodinu, 13,25 km upravovaných sjezdových tratí, kdy nejdelší sjezdová trať Suzuki Černohorská dosahuje délky až 3 km, výkonným zasněžovacím systémem se 66 děly na sjezdových tratích, 50 km denně upravovaných běžeckých tratí a 3,5 km dlouhou Černohorskou sáňkařskou dráhou.
Ve skiareálu je možné využít i souvisejících služeb, například školky lyžování pro malé děti, půjčovny lyžařského vybavení skiservis, depot apod.

Bonusem pro hotelové hosty je možnost zakoupit permanentky na svah či související služby přímo na hotelové recepci, a to s 10% slevou.Janské Lázně – ideální místo pro zimní dovolenou

„Každého, kdo hledá klidné místo pro svoji zimní dovolenou, ale zároveň má vysoké požadavky na doprovodné služby, bych rád do Janských Lázní pozval. Ať už vyrazíte s dětmi, nebo jen s partnerem, díky hotelu Omnia a skiareálu zde najdete vše potřebné – aniž byste museli cestovat stovky kilometrů do alpských středisek,“ říká starosta Janských Lázní Ing. Václav Němec.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…