Krásy severní Anglie

| Autor: MS | Rubrika: Zábava

V severní Anglii naleznete jedny z nejkrásnějších britských regionů s úchvatnou scenérií Lake District na severozápadě, národním parkem Northumberland National Park na severovýchodě, nebo například v Yorkshiru s národními parky Yorkshire Dales a North York Moors.

Lake District

Lake District, největší národní park v Anglii, byl zvolen nejromantičtější britskou destinací. Je to inspirující oblast přírodních krás, která nabízí obrovské množství příležitostí pro rekreaci. Nepřekonatelná scenérie Lake District s nádhernými horami a 16 jezery inspirovala mnoho spisovatelů a básníků, jako byli např. William Wordsworth či Beatrix Potterová.
V jezerní oblasti Lake District můžete prozkoumat nejlepší trasy pro pěší turistiku, jaké Anglie může nabídnout. V Lake District se nachází 2 175 mil veřejných cest a stezek. Pěší turistika patří k nejpopulárnější outdoorové aktivitě v této oblasti, ale můžete si vybrat z množství dalších činnosti, jako jsou horolezení, vodní aktivity, cyklistika nebo jízda na koni.
Pravděpodobně nejznámější jezero v Lake District je jezero Windermere, s délkou 10,5 a šířkou jedné míle. Windermere je největší přírodní jezero v Anglii a městečko Bowness-on-Windermere, centrum vodních aktivit, patří k nejpopulárnějším rekreačním resortům jezerní oblasti.
www.golakes.co.uk

Northumberland National Park

Přejete si objevovat krajinu s krásami, které neznají hranic, a vřelým, srdečným přijetím? Pak vám národní park Northumberland National Park poskytne zážitky, na které nezapomenete. Krajina národního parku se vyznačuje rozdílnými charakteristikami. Na severu naleznete úchvatná vřesoviště a pastviny majestátných kopců Cheviot Hills se starověkými pevnostmi a průzračnými řekami. V centrální části se rozprostírá údolí Upper Coquet Valley s kopci Simonside Hills a krásnými vesničkami Harbottle a Holystone. Na západě se nachází údolí řeky North Tyne a údolí Redesdale, divoká, inspirující a stále obývaná červenými veverkami. Na jihu se táhne hřeben Whin Sill, podél něhož se vine Hadriánův val, památka světového kulturního dědictví.
Northumberland National Park je velmi klidné místo plné přírodních krás a pokladů, které čekají, až je objevíte.
www.northumberland-national-park.org.uk

Yorkshire Dales a North York Moors

Národní park Yorkshire Dales je fantastickou směsicí nádherné krajiny, výjimečného kulturního dědictví, outdoorových aktivit a mnoha dalších příležitostí, jak si užít nezapomenutelnou dovolenou. Yorkshire Dales mají jednu z nejkrásnějších a jedinečných scenérií na světě. Údolí, útesy, vrcholy, jeskyně a vřesoviště se rozprostírají na ploše přes 1 600 mil čtverečních. Každé údolí má svůj vlastní typický znak, který zve návštěvníky k objevování místních tradic a krajiny. Napříč oblastí Yorkshire Dales naleznete vždy něco pro inspiraci návštěvníků všech věkových kategorií.
www.yorkshiredales.orgNárodní park North York Moors patří k dalším z nádherných krajin v zemi. Jeho velká rozmanitost je to, co činí tuto krajinu tak jedinečnou a charakteristickou. North York Moors nabízí kouzelná vřesoviště, nádherná údolí nebo pobřeží s tyčícími se útesy. S 1 400 mílemi cest a stezek nabízí tento báječný kout v North Yorkshiru množství příležitostí pro pěší turistiku, cykloturistiku a jízdu na koni. Můžete ale také objevovat majestátné domy a zříceniny opatství a hradů nebo si vyjet na výlet napříč vřesovišti parním vlakem, případně navštívit zajímavá muzea venkovského života.
www.yorkshiremoorsandcoast.com

www.visitbritain.cz
www.severnianglie.cz
www.enjoyenglandsnorthcountry.com

zdroj: Ewing Public Relations, s. r. o.

Komentáře

Komentářů celkem: 1
krásnéé monak 6. 5. 2008 | 16:30

Další články z rubriky

FOTOGALERIE: Podívejte se na nekrásnější pohádková městečka

FOTOGALERIE: Podívejte se na nekrásnější pohádková městečka

Dnes | Že už na pohádky nevěříte? Možná změníte názor! Na světě je řada krásných míst, které jako by…

Místo křížal kabelky! V Hong Kongu vyrábějí doplňky z jablečných slupek!

Místo křížal kabelky! V Hong Kongu vyrábějí doplňky z jablečných slupek!

19. 10. | 2 | Zatímco my v Čechách začínáme sklízet jablka, vyrábět mošty a sušit křížaly, v Asii přišli na…

FOTOGALERIE: Podzim umí být krásný! Pokochejte se barevnou přírodou!

FOTOGALERIE: Podzim umí být krásný! Pokochejte se barevnou přírodou!

15. 10. | 3 | Pokud nejste vyloženě milovníci zimy a zimních radovánek, jistě vás konec léta a příchod podzimu…

První kalendář zrzků na světě: Dokonalá těla a zrzavé kštice!

První kalendář zrzků na světě: Dokonalá těla a zrzavé kštice!

11. 10. | Víte, že lidé se zrzavými vlasy tvoří jen necelá 2% lidské populace? Zrzky díky své výjimečnosti…