Las Vegas - město zábavy a hříchu

| Autor: Petra Lamschová | Rubrika: Zábava

Někteří sem jezdí uzavřít sňatek, mnozí chtějí vyhrát spoustu peněz, město v nevadské poušti ale nabízí i zábavu a nevšední, někdy i překvapivé zážitky.

Proč jet do Las Vegas? Už dávno to není o automatech a sázení nebo o svatbách jako na běžícím páse. Město hříchu jde s dobou a nabízí vše, co si turista žádá. Zábavu, vzrušení, relax, podívanou, nákupy i skvělé jídlo.

Ještě než dosednete s letadlem na ranvej, zdoláte poušť, hory, přehradu, městské čtvrtě plné rodinných vilek a bazénů a pověstné nablýskané luxusní hotely velikosti mrakodrapů stále nikde. Životodárná tepna Las Vegas, pověstný Strip, se totiž schovává až za letištěm. Na této několikakilometrové ulici ovšem najdete vše, co hrdlo ráčí a co město hříchu nabízí.

Zábava pro každého

Asi největším lákadlem jsou stále kasina. Nacházejí se ve všech velkých hotelech na Stripu a jsou otevřena prakticky nonstop. Vzhledem k tomu, že se počítá s tím, že v kasinu něco utratíte, pití je zde zadarmo. Navíc i ubytování je díky příjmům z hazardu relativně levné. Tedy alespoň co se týká ubytování v luxusních hotelech v porovnání se zbytkem světa. Pokud ochladne vaše hráčská vášeň, můžete vyrazit do rozpálených ulic.

Na Stripu jsou k vidění roztodivné stavby připomínající od středověkého hradu (hotel Excalibur) přes Eiffelovku (hotel Paris) a Colosseum (hotel Caesars), Sfingu a pyramidu po věrnou kopii Benátek (hotel Venetian). Pod modrým nebem (které je mimochodem namalováno na stropě a evokuje opravdové slunečné nebe) vás po vodním kanále sveze za zvuku serenády sám gondoliér.

Pochoutky od michelina

Jakmile budete chtít doplnit energii a načerpat sílu na další zábavu, zajděte si na něco dobrého. Proč si nedopřát i klasický hamburger! Ty nejlepší ve městě se dělají v BurGR – restauraci Gordona Ramsaye. Ale narazíte zde i na vysokou gastronomii a restaurace pyšnící se michelinskými hvězdami. Vegas je totiž v současné době také městem gurmánů.

Život je jedna velká show

Navštívit Las Vegas a nevidět show, to je jako byste zde ani nebyli. Vyberete si podle toho, co máte rádi, nabídka je opravdu široká – živí lvi, delfíni, vodní akrobaté, kouzelníci. Pravidelně sem jezdí například David Copperfield, Celine Dion, Elton John, ale také mladá generace – Bruno Mars či Justin Bieber a mnozí další.

Ty lepší z hotelů nabízejí velkolepá show rovnou v divadle v rámci budovy – například v hotelu MGM Grand můžete zhlédnout kouzelnickou show Davida Coperfielda. Zkrátka ať už vyrazíte na Stripu kamkoli, každý večer na vás čeká nějaký koncert nebo vystoupení těch nejlepších umělců, a to nejen z USA, ale z celého světa. V některých akrobatických show můžete narazit také na Čechy.

Pojďme se vzít

Dalším lákadlem je možnost tu uzavřít rychlý sňatek. Kapli, kde probíhají obřady, najdete na každém rohu – v těch menších vás oddá klidně Elvis Presley, v těch luxusnějších budete mít servis se vším všudy včetně budoáru nevěsty a místnosti s kulečníkem pro ženicha. A stejně rychle jako se vzít je možné zde sňatek také zrušit.

Chce to ještě něco

Noční život je zábava pro mnohé, ale ti, kteří chtějí poznat město a okolí i ve dne, také nepřijdou zkrátka. Jen pár hodin jízdy z Las Vegas leží Los Angeles, nedaleko je také známý Grand Canyon a pouhých pár minut autem je přehrada zvaná Hoover Dam, která odděluje Nevadu od Arizony. V Las Vegas se nebudete nudit ani minutu a bude to intenzivní dovolená.

Článek jsme převzali z časopisu Dieta 7-8/2013.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

1. 12. | 1 | Advent je tu! A Vánoce jsou tu od toho, abychom si je užily, takže no stres! Všechno nemusí být…

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

1. 12. | 1 | Chlap se vám buď líbí, nebo ne. A když nám zkříží cestu ten pravý, nevidíme napravo ani nalevo.…

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

30. 11. | Retro letí! Doba běží rychle dopředu a my si rádi připomínáme, co jsme tak milovali dřív a co nám…

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

30. 11. | Každý den děláme tisíce malých rozhodnutí, která ve výsledku formují celé naše osudy. Někteří…