Léčba žlučníku řízkem

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

To někdy takhle na jaře se jednoho dne panička probudí a je zelená jako fotbalové hřiště. Je jí ouvej a jauvaj a žaludek dělá kotrmelce. Pod žebry dloube, dech se krátí, tužka v ruce, kterou sepisuje poslední vůli, se třese.Ráno otevřu oko, panička se v předklonu šourá bytem a rozmýšlí, jakou píseň pro poslední rozloučení zvolit. Jestli zůstat u starého dobrého Poemu, nebo držet krok s módou a nechat obřadní síní zaburácet Hrobaře. Dočista nepomáhalo, když jsem jí pacičkou škrabala na nohu, aby mě vzala do náruče a pomazlila se se mnou. Nic. Když jsem to udělala asi po osmé, dostala jsem zlost, že umírá a nechce se se mnou ani rozloučit a zalezla jsem do pelíšku. Jenže to taky bylo špatně. To zase začala ronit slzy, že i tomu psovi je jedno, že vypustí duši. No vyznejte se v tom. Baštila prášky a jinak nic a když kostelní zvon oznámil poledne, řekla, že již dlouho a poctivě platí zdravotní i sociální pojištění a je načase, aby se zdravotnictví o ni postaralo. Nejbližší pohotovost není za rohem, jak bývalo zvykem, ale za mnoha rohy a pokud člověk nemá auto a řidiče, tak než se tam dostane stejně umře. Panička měla štěstí. Měla obojí. Paníček ji odvezl do nejbližší nemocnice a protože má z doktorů panickou hrůzou a básníčku za hodnýho kluka odříká i před doktorem na obrázku, když projeli branou špitálu, byl zelený stejně jako ona.

Řeknu vám, je to psina. To naše zdravotnicví se totiž rozhodlo, že peněz není nazbyt a šetřit se bude a přežít si zaslouží jen silný jedinec. Než se dostanete na pohotovost, podrobí vás testu. Slabší jedinec odpadá a umírá ve vstupní hale, trochu silnější vydrží až k výtahu. Ale tam jeho šance stejně končí. První bod hry Paciente nepřežiješ! je zjištění, kde se pohotovost vlastně ukrytá. Pán v budce, jež by měl informaci poskytnout, se mistrně ukrývá a pacient si musí poradit sám. Druhý bod Zaplať! je ještě lepší. Jeden ze dvou automatů rozměňuje papírové bankovky, chvíli váhá a pak si hraje na forbes v okamžiku výhry a chrlí drobné mince za rachotu, který ty první nebožtíky probouzí. Druhý automat pak spolyká příslušnou částku, konkrétně pohotovostních 90 Kč. No, nemít páníčka s sebou, nacpala by panička do automatu celou peněženku i s doklady, jen aby měla v ruce papír a mohla být ošetřena. Au au, bylo jí mooooc zle. Bod číslo tři – bez použití výtahu se do minus druhého podlaží člověk nedostane, protože je zamčeno. Výtah je starý, hodně pamatuje a jezdí podle počasí, ročního období a nálady. Té své. Když už se člověk dostane tam, kde je označena Lékařská služba první pomoci, je málem zdráv. Když je člověku zle, hodně zle, řeknu vám tedy, že tohle všechno absolvovat je výkon hodný zdravého mladíka. No vždyť jsem to už řekla, přece nebudou ošetřovat nějaké neperspektivní schoury. Kdo neprojde testem, doktora neuvidí.

Panička dostala injekci, kterou jí paní doktorka ani moc nechtěla dát. Nejspíš nevěřila jak moc je jí špatně. No to dá rozum – jak by jí mohlo být tak moc zle, když se probojovala až k ní! A tak panička žila na piškotech a suchých rohlících a neslazeném čaji a vážila deset deka i s postelí. Ani po injekci, ani po té stravě jí líp nebylo. A tak když to trvalo už moc dlouho, ztratila trpělivost a řekla si, že ještě než umře, udělá si poslední radost. A usmažila si řízek velikosti omeletníku a celej ho snědla. A pak si lehla a čekala, kdy z ní bude andělíček. Lezla jsem po ní a kontrolovalal, jestli dýchá. Olizovala jsem jí nos a bradu a šlapala jsem jí po tom nacpaném břiše. Jenže představte si – ono se nic nestalo. Tedy nic, ono se stalo to, že se jí udělalo dobře, za chvíli byla jak čiperka a tak si dala ještě malé pivo.A tak ta moje panička vynalezla nový lék. Nemá vedlejší účinky a moc chemie v něm není. Na žlučník, proti všem pravidlům, platí řízek. Dobrou chuť!

Vaše

Eni


Další články z rubriky

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

Dnes | Do Ulice vtrhlo jaro a s jejími obyvateli pěkně zatočí. Digi začíná pochybovat o svém vztahu,…

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

18. 4. | Velikonoce v Ulici skončily, ale jejím obyvatelům klid nepřinesly. David bude opět pod nátlakem…

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

10. 4. | Osudy obyvatel Ulice jsou čím dál víc dramatické a nikdo nemá chvilku klidu. Tereza bude muset…

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

3. 4. | Život lidí v Ulici se nezklidní ani krátce před velikonočními svátky. Terezu a Davida vyděsí…