Letní dovolená už teď

| Autor: Jindra Pelikánová | Rubrika: Zábava

Ač se to nezdá, blíží se čas plánování letní dovolené. Kam vyrazit, co zažít a po čem vlastně toužíme? Na to je jednoduchá odpověď. Po změně – ať je dovolená pravý opak našeho ka ždodenního života. Lidé stále častěji prosazují ak tivnější způsob cestování.

V posledních letech trávíme dovolenou ve stále vzdálenějších destinacích nebo podrobněji prozkoumáváme notoricky známá, navštěvovaná místa, jako jsou Korsika, Sardinie, Lefkada nebo Korfu. V oblibě je také okruh Egyptem, a to nejen koupání, ale i poznávání památek a přírodních krás. Velmi populární je pro našince stále Chorvatsko, Itálie, Španělsko, Řecko a také Bulharsko.

Zlatá klasika

Pokud máte menší děti a chcete vyrazit na letní dovolenou společně, potom zřejmě zvolíte klasický letecký zájezd k moři, například do Řecka či Bulharska. Ani tam se ovšem nemusíte nudit. Když vás omrzí voda a pláž, lze si zakoupit přímo na místě zájezd s průvodcem a vyrazit alespoň na jeden den za poznáním. Kdo poznává raději individuálně, ten si zapůjčí auto. Ceny se na jednotlivých řeckých ostrovech a poloostrovech Chalkidiki, Korfu, Rhodosu, Krétě či Zakynthosu) příliš neliší. Za půjčení auta – podle typu – zaplatíte od 30 eur na den. Půjčovny aut i motocyklů či vodních skútrů najdete také v Bulharsku. I tady si lze pobyt zpestřit různými atrakcemi, jako jsou lety na motorovém rogalu či seskoky padákem.A co takhle do kempu?

Jistě nám dáte za pravdu, že nejčastěji potkáte na dálnicích obytné karavany s nizozemskou poznávací značkou. Ovšem už i našinci si oblíbili tento způsob trávení letní dovolené. Má to totiž své výhody. Nejste závislí na obsazenosti hotelů či penzionů, v kempu většinou místo najdete, a pokud se vám tam nelíbí, není problém vyrazit jinam. Kempy jsou dnes velmi dobře vybavené, sociální zázemí je srovnatelné s hotelovým, jen s tím
rozdílem, že koupelnu nemáte ve svém pokoji či apartmánu. A kam se vydat? Tady se nabízí převážně Chorvatsko, které je „coby kamenem dohodil“, ze vzdálenějších přímořských destinací je vhodné Španělsko, Francie, Portugalsko. Vydat se můžete samozřejmě i k našim sousedům do Německa. Počítejte ale s tím, že se nemusíte u moře zrovna dvakrát ohřát.

S těmi nejmenšími

Hodláte vyrazit na dovolenou vlastním autem, ale nechcete s sebou tahat dětskou postýlku a batoh plný dětské stravy? Potom se pokuste najít nějaký rodinný hotel. Už na něj natrefíte i u nás, ale je vhodné pospíšit si s rezervací. Mnohem víc jich je v sousedním Rakousku a Německu. Nabízejí veškeré zázemí i pro rodiny s kojenci.

Okružní plavby

Jinou možností, jak si dopřát pobyt i poznání, jsou okružní plavby. Zaplacením lodního lístku si dopřejete rovnou několik požitků – vedle komfortního ubytování a stravy i šanci poznat kus světa, aniž byste museli pořád balit kufry. Další výhodou jsou sportovní vyžití přímo na lodi, dětské programy, noční show a spousta další zábavy. Plující luxusní klimatizované hotely mají restaurace, bary, fitness centra i bazény. Nejlevnější jsou vnitřní kajuty bez výhledu na moře, následují kajuty vnější s oknem a nejlepší, ale také nejdražší jsou ty, které mají balkon. A ceny? Samozřejmě záleží, kam a na jak dlouho se vypravíte. Okružní týdenní plavbu za poznáním Řecka, Itálie či Chorvatska lze pořídit již od 18 000 Kč na osobu.

Autor: Jindra Pelikánová

Foto: Profimedia„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu My Life„

Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…