Letní dovolená už teď

| Autor: Jindra Pelikánová | Rubrika: Zábava

Ač se to nezdá, blíží se čas plánování letní dovolené. Kam vyrazit, co zažít a po čem vlastně toužíme? Na to je jednoduchá odpověď. Po změně – ať je dovolená pravý opak našeho ka ždodenního života. Lidé stále častěji prosazují ak tivnější způsob cestování.

V posledních letech trávíme dovolenou ve stále vzdálenějších destinacích nebo podrobněji prozkoumáváme notoricky známá, navštěvovaná místa, jako jsou Korsika, Sardinie, Lefkada nebo Korfu. V oblibě je také okruh Egyptem, a to nejen koupání, ale i poznávání památek a přírodních krás. Velmi populární je pro našince stále Chorvatsko, Itálie, Španělsko, Řecko a také Bulharsko.

Zlatá klasika

Pokud máte menší děti a chcete vyrazit na letní dovolenou společně, potom zřejmě zvolíte klasický letecký zájezd k moři, například do Řecka či Bulharska. Ani tam se ovšem nemusíte nudit. Když vás omrzí voda a pláž, lze si zakoupit přímo na místě zájezd s průvodcem a vyrazit alespoň na jeden den za poznáním. Kdo poznává raději individuálně, ten si zapůjčí auto. Ceny se na jednotlivých řeckých ostrovech a poloostrovech Chalkidiki, Korfu, Rhodosu, Krétě či Zakynthosu) příliš neliší. Za půjčení auta – podle typu – zaplatíte od 30 eur na den. Půjčovny aut i motocyklů či vodních skútrů najdete také v Bulharsku. I tady si lze pobyt zpestřit různými atrakcemi, jako jsou lety na motorovém rogalu či seskoky padákem.A co takhle do kempu?

Jistě nám dáte za pravdu, že nejčastěji potkáte na dálnicích obytné karavany s nizozemskou poznávací značkou. Ovšem už i našinci si oblíbili tento způsob trávení letní dovolené. Má to totiž své výhody. Nejste závislí na obsazenosti hotelů či penzionů, v kempu většinou místo najdete, a pokud se vám tam nelíbí, není problém vyrazit jinam. Kempy jsou dnes velmi dobře vybavené, sociální zázemí je srovnatelné s hotelovým, jen s tím
rozdílem, že koupelnu nemáte ve svém pokoji či apartmánu. A kam se vydat? Tady se nabízí převážně Chorvatsko, které je „coby kamenem dohodil“, ze vzdálenějších přímořských destinací je vhodné Španělsko, Francie, Portugalsko. Vydat se můžete samozřejmě i k našim sousedům do Německa. Počítejte ale s tím, že se nemusíte u moře zrovna dvakrát ohřát.

S těmi nejmenšími

Hodláte vyrazit na dovolenou vlastním autem, ale nechcete s sebou tahat dětskou postýlku a batoh plný dětské stravy? Potom se pokuste najít nějaký rodinný hotel. Už na něj natrefíte i u nás, ale je vhodné pospíšit si s rezervací. Mnohem víc jich je v sousedním Rakousku a Německu. Nabízejí veškeré zázemí i pro rodiny s kojenci.

Okružní plavby

Jinou možností, jak si dopřát pobyt i poznání, jsou okružní plavby. Zaplacením lodního lístku si dopřejete rovnou několik požitků – vedle komfortního ubytování a stravy i šanci poznat kus světa, aniž byste museli pořád balit kufry. Další výhodou jsou sportovní vyžití přímo na lodi, dětské programy, noční show a spousta další zábavy. Plující luxusní klimatizované hotely mají restaurace, bary, fitness centra i bazény. Nejlevnější jsou vnitřní kajuty bez výhledu na moře, následují kajuty vnější s oknem a nejlepší, ale také nejdražší jsou ty, které mají balkon. A ceny? Samozřejmě záleží, kam a na jak dlouho se vypravíte. Okružní týdenní plavbu za poznáním Řecka, Itálie či Chorvatska lze pořídit již od 18 000 Kč na osobu.

Autor: Jindra Pelikánová

Foto: Profimedia„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu My Life„

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

24. 4. | Do Ulice vtrhlo jaro a s jejími obyvateli pěkně zatočí. Digi začíná pochybovat o svém vztahu,…

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

18. 4. | Velikonoce v Ulici skončily, ale jejím obyvatelům klid nepřinesly. David bude opět pod nátlakem…

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

10. 4. | Osudy obyvatel Ulice jsou čím dál víc dramatické a nikdo nemá chvilku klidu. Tereza bude muset…

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

3. 4. | Život lidí v Ulici se nezklidní ani krátce před velikonočními svátky. Terezu a Davida vyděsí…