6
Fotogalerie

LOH 2012: Česká želízka v londýnském ohni

Londýn 2012 se kvapem blíží a do slavnostního zahájení zbývá už jen pár dnů. Pojďme si stručně představit asi největší české medailové naděje, ke kterým se zakrátko bude upínat zrak celého národa.

Barbora Špotáková – hod oštěpem

Asi největší naděje se budou upínat ke slavné rodačce z Jablonce nad Nisou Barboře Špotákové, která na minulých LOH v Pekingu vybojovala zlatou medaili. Dramatické finále s Ruskou Abakumovovou, ve kterém rozhodl až poslední hod, mají mnozí z nás jistě stále v živé paměti.

Kdy můžeme fandit: 7. srpna (10:00 – 12:35 hod.) Místo konání: Olympic Stadium

Vítězslav Veselý – hod oštěpem

Další oštěpařskou nadějí je i devětadvacetiletý rodák z Hodonína Vítězslav Veselý. Mistr ČR 2012 a zlatý medailista z letošního mistrovství Evropy zažívá tento rok svojí nejúspěšnější sezónu.

Kdy můžeme fandit: 8. srpna (18:00 – 21:55 hod.) Místo konání: Olympic Stadium

Kateřina Emmons – sportovní střelba (vzduchovka, malorážka)

Žhavou kandidátkou na cenný kov je i Kateřina Emmons, dcera dvojnásobného mistra světa ve střelbě z malorážky Petra Kůrky. Z LOH v Pekingu si dovezla trofeje v podobě zlaté medaile za střelbu ze vzduchovky a stříbrnou medaili za střelbu malorážkou.

Kdy můžeme fandit: 28. července (8:15 – 16:00 hod.), 4. srpna (9:00 – 17:30 hod.) Místo konání: Royal Artillery Barracks

David Kostelecký – sportovní střelba (trap)

Sedmatřicetiletý sportovní střelec David Kostelecký pochází z Brna a podobně jako předchozí sportovci i on má na svém kontě zlatou medaili z LOH v Pekingu. Přestože finále doprovázel hustý déšť, David ani jednou neminul. Popřejme mu pevnou ruku i letos.

Kdy můžeme fandit: 5. srpna (9:00 – 16:00 hod.) Místo konání: Royal Artillery Barracks

Ondřej Synek – veslování

Devětadvacetiletý rodák z Brandýsa nad Labem je historicky první český mistr světa v olympijské disciplíně závodu skifů, když v roce 2010 vybojoval na Novém Zélandě zlatou medaili. V roce 2008 na LOH v Pekingu získal stříbro, když jej od vítězství dělila pouhopouhá vteřina.

Kdy můžeme fandit: 28. července (9:30 – 14:10 hod.) Místo konání: Eton Dorney

Pavel Maslák – běh na 200 a 400 metrů

Mladý a nadějný dvaadvacetiletý atlet z Havířova prožívá letos velmi úspěšnou sezónu. V mistrovství ČR v atletice získal v běhu na 200m zlatou medaili a jako bonus vytvořil národní rekord v běhu na 400m v hale i venku. Další úspěch zaznamenal na ME v Helsinkách, kde si doběhl na 400m pro zlato.

Kdy můžeme fandit: 4. srpna (10:00 – 13:45 hod.) 400m, 7. srpna (10:00 – 12:35 hod.) 200m Místo konání: Olympic Stadium