Martin Zounar: Vaření je rozkoš

| Autor: redakce | Rubrika: Zábava

"Vaření je rozkoš a snadno mu propadnete," říká herec a moderátor Martin Zounar. Ví, o čem mluví. Doma prý manželku k plotně nepouští a vařit se snaží i v práci.Moderoval pořad Mňam aneb Prima vařečka, figuroval v loňské Grilmánii a nedávno se spojil se zážitkovou agenturou DejToNej, aby své kuchařské zkušenosti mohl nabídnout všem, kteří od jara do slunečného podzimu propadají grilování.

Co vás k vaření přivedlo?
Maminka, potažmo babička. Když jsem byl malý, bavilo mě ochutnávat z plotny a od stolu. Plotna, to byl zážitek! V roli kuchaře nemám uždibování rád, ale jako malý jsem to strašně miloval. Fascinovalo mě, jak z něčeho, co leží na stole, vznikne za tři hodiny pokrm, který krásně voní, krásně vypadá a báječně chutná.

Doma vaši zálibu asi vítají. Vaříte vy nebo manželka?
Doma vařím já. I když občas mě zamrzí, že jsem to takto nastolil. Ubírám ženě její přirozený prostor v domácnosti. S přípravou snídaně a svačiny manželka pomáhá, ale vaření je většinou moje práce. Občas mě něčím překvapí a to mám moc rád. Třeba teď jsem přijel z Bratislavy a doma voněl štrúdl. Moc příjemný návrat…

Co jíte nejraději?
Podle nálady, například dnes jsem dostal chuť na sekanou s bramborovou kaší. Když to vyjde, budeme mít k večeři sekanou s bramborem.

Nakupujete si sám? Kde nejraději?
Oblíbil jsem si malé obchůdky na Smíchově nebo doma ve Slivenci. Mám tam špičkového řezníka. Nakupování potravin mě baví. Bohužel přes týden mám hodně práce a na nákup se nedostanu. Proto miluji soboty a neděle, kdy si nakupování a posléze vaření opravdu užívám.

Od loňského roku nabízíte své zkušenosti ve formě zážitku s DejToNej. Lidé si vás objednají a vy jim připravíte grilovací párty. Menu připravujete vy nebo si každý řekne, co chce?
Připravuji všechno komplet. Klient si jen řekne, že chce „takové a takové“ maso pro 15 lidí. Já vše nakoupím, naložím, připravím dochucovadla … Jen čerstvé pečivo si klient obstará sám dle vlastní představy a chuti. Většinou se jedná o větší akce, již jsem griloval pro skupinu asi padesáti lidí. Tři plné velké grily a výborný gurmánský zážitek.

A jak na vás, jako na herce a známého moderátora, reagují?
Nejdříve jsou ostýchaví, ale nechají se zatáhnout do hry a vznikne z toho pohodová párty.

Vybaví se vám nějaký nezapomenutelný zážitek z grilování?
Určitě, moje první setkání s grilem Weber. Mám ho už šest let a nedám na něj dopustit. Griluji s ním klidně i na Silvestra. Grilování nemusí být honička, tenhle stroj báječně ulehčuje práci. A upečete v něm i bábovku, štrúdl nebo chleba.

V rámci spolupráce s DejToNej jistě znáte i celé portfolio zážitků této agentury. Už jste si některé vyzkoušel nebo to máte v plánu?
Mám za sebou pár adrenalinových zážitků, které bych už dnes asi nezopakoval. Teď bych si nanejvýš zašel na masáž. Myslím ale, že zážitek je příjemný druh dárku. Peníze, majetek i láska jsou pomíjivé. Co vám ale nikdo nevezme, je to, co jste zažili. Možná budou jednou lidé vzpomínat, jak před 15 lety přijel Zounar a že tak dobrý steak od té doby nejedli. To bych si moc přál.

Pokud si i vy přejete zorganizovat grilování u vás doma pod taktovkou Martina Zounara, stačí jen navštívit stránky www.dejtonej.cz/darek/grilovani-s-martin-zounar, o zbytek se postarají za vás :)
ČTĚTE TAKÉ:
Hanka Mašlíková je dlouhovláska!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Pohádkové Vánoce: Podívejte se, jak je slaví britská královská rodina

Pohádkové Vánoce: Podívejte se, jak je slaví britská královská rodina

Dnes | Ano, i v britské královské rodině se slaví klasické Vánoce včetně štědrovečerní večeře, rozbalování…

Staré dobré časy? Ani náhodou! Takhle žily ženy před sto lety

Staré dobré časy? Ani náhodou! Takhle žily ženy před sto lety

Dnes | Obvykle se mluví o starých dobrých časech, často se říká, že dřív bylo líp. Jenže ono bylo spíš…

Dojemné! Roztomilá zvířátka si užívají Vánoce

Dojemné! Roztomilá zvířátka si užívají Vánoce

Včera | K těmto fotografiím asi není moc co dodat. Zvířecí mláďata prostě dokážou rozněžnit každého, tím…

Nový trailer Padesáti odstínů: Víc sexu, romatiky i temnoty!

Nový trailer Padesáti odstínů: Víc sexu, romatiky i temnoty!

7. 12. | Už jen něco málo přes dva měsíce nás dělí ode dne svatého Valentýna a očekávané premiéry druhého…