Na cestách pohádkových i dobrodružných

| Autor: Cestou necestou | Rubrika: Zábava

[Soutěž] Když přijde jaro a léto, je nejlepší vyběhnout ven a prozkoumávat svět. Někde člověk potká i postavy přímo pohádkové…

Na cestách pohádkových i dobrodružných

V Rábech u Pardubic si můžete vychutnat medové zážitky z perníkové chaloupky, které potěší všechny vaše smysly (zrak, hmat, sluch, čich i chuť) a smysl pro humor. Zatímco dospělé zaujme historie perníkářského řemesla a pardubického perníku, pro děti je připraveno neobvyklé zamyšlení nad pohádkou O perníkové chaloupce.

Medové zážitky zahrnují návštěvu Muzea perníku s městečkem Perníkov, putování tajuplným lesem do Perníkářské dílny Ježibaby a dále do Medového ráje, Nebe a Pekla (www.pernikova-chaloupka.cz).

V Benešově zase najdete dobrodružnou stezku. V informačním centru na Masarykově náměstí si vyzvedněte herní plán s mapou, která vás stezkou provede a do které si budete zapisovat splněné úkoly a luštit rébusy. Stezka začíná v Benešově na radnici a herní plán návštěvníky dovede až na zámek Konopiště.

Cestou navštívíte minoritský klášter, benešovské muzeum, kostel svaté Anny, oboru s daňky a muflony, Růžovou zahradu s pávy a také medvědí výběh, kde čeká medvěd Jiří. Na konci stezky na děti s vyplněnou mapou čeká na hrázi u Konopišťského rybníka tajemná truhla, ve které se skrývá medový poklad (www.kicbenesov.cz).

Pod bývalým hřbitovem v Olešnici v Jihomoravském kraji vzniklo ze sklepení původní ledárny Muzeum strašidel, která se kdysi po městě a okolí potulovala. Potkáte tu polednici, divoženky, bludičky, světlušky a čarodějnice, ale i kata! (www.olesnice.cz) Tak seberte odvahu a vzhůru na cesty, stejně jako hrdinové z vašich oblíbených knížek! A jestli chcete zažít další dobrodružství, neváhejte a soutěžte s námi na www.lideazeme.cz/cestounecestou

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…