Na podzimní počasí pestrou knižní nabídkou

| Autor: redakce | Rubrika: Zábava

Podzim umí být barevný i šedivý. Knížky z našeho výběru hrají tentokrát všemi barvami. Duhové Gumičkování, černé Vraždy s monogramem, svůdně červený Zapletený, v záhadných tónech ukrytá Zmizelá či pestrobarevná Škola světové kuchyně vás o tom přesvědčí.

Na podzimní počasí pestrou knižní nabídkou

Protože myslíme na všechny generace i vaši rodinu a přátele, vybrali jsme tentokrát pro každého něco. Nejen dětem, ale i hravým dospělým udělá zajisté radost kniha Gumičkování, která nabízí 25 skvělých návrhů na duhové tkaní z gumiček. Zvládnete s ní náramky, sportovní talismany, přívěsky na klíče, náhrdelníky, pouzdro na mobil, rockerský nátepník, a dokonce i plně funkční prak. Není divu, že se gumičkování stalo hitem letošní sezony.

Sestře nebo kamarádce se určitě zalíbí Zapletený Drew Evans, úspěšný třicátník se sebevědomím až do stropu, který svůj život miluje a rozhodně v něm nehodlá cokoli měnit. Vztah? Láska? Nebude se přece zbytečně zaplétat! Ženy na něj stojí frontu a jemu jeho životní moto, nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, plně vyhovuje. Jenže potom potká Kate…. Babičce můžete pořídit například Vraždy s monogramem. Nemyslíme to nijak zle, naopak. Tato kniha je příslibem snoubení tradice s moderním. Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů – nesnadného úkolu důstojně navázat na tradiční detektivky se ujala bestsellerová autorka Sophie Hannah. Spletitý případ zasazený do Londýna 20. let minulého století může rozřešit jen legendární belgický puntičkář a jeho brilantní mozek.

Nechcete trávit tolik času v kuchyni, a raději byste si četli? Tak své drahé polovičce pořiďte Školu světové kuchyně. Celkem 120 receptů na nejznámější či nejtypičtější pokrmy národních kuchyní je v ní seřazeno podle světadílů a zemí. Hlavní součástí této kuchařky je výklad s barevnými fotografiemi a v závěru nechybí slovníček a rady, kde získat, nebo čím případně nahradit cizokrajné suroviny.

A co pro vás samotné? To nejlepší na konec – Zmizelá. Amy Elliottová Dunneová zmizela v den pátého výročí svatby a její muž Nick je po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy. Prohlašuje sice, že nic nespáchal, ale Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Kriminální psychologický román Gillian Flynnové se brzy po svém vydání v roce 2012 stal senzací a oslovil i filmové tvůrce. Režie adaptace, k níž scénář napsala sama autorka, se ujal David Fincher (Klub rváčů, Sedm, Muži, kteří nenávidí ženy). Film právě přichází do českých kin, a proto by vám neměla chybět ani kniha!

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Svatba, vášnivý polibek, nová postava i Janek Ledecký

Seriál Ulice: Svatba, vášnivý polibek, nová postava i Janek Ledecký

19. 6. | Obyvatelé Ulice budou mít přes prázdniny zaslouženou odpočinkovou pauzu a nás tento týden čeká…

MasterChef Jiří Halamka: Nabízím lidem sexy formu české kuchyně

MasterChef Jiří Halamka: Nabízím lidem sexy formu české kuchyně

14. 6. | Čtyřiadvacetiletý Jiří Halamka patří mezi největší kuchařské naděje v České republice. Vítězství…

Seriál Ulice: Monika se vrací z Afriky a Martin se opije

Seriál Ulice: Monika se vrací z Afriky a Martin se opije

12. 6. | Dvacátá sezóna v Ulici pomalu končí a prázdniny jsou na spadnutí. Co se v seriálu odehraje během…

Co vás čeká v Ulici: David se zaplete s Terezou, Hedvika a Ota si řeknou "ano"

Co vás čeká v Ulici: David se zaplete s Terezou, Hedvika a Ota si řeknou "ano"

5. 6. | Dvanáctá sezona seriálu Ulice jde do finále! Do prázdnin se toho ještě stane: Jako již tradičně nás…