Naprogramované opotřebení

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Tak mě napadlo, jestli nemáme v příbytku nějaký bacil. Lidem a zvířátků se vyhýbá, ale kosí elektrospotřebiče. Myčka udělala bubli bubli hek a bylo po ní. Lednička chrochtá a vypadá to, že to také nerozchodí. Pračka nesmí zůstat pozadu! A tak sice pere, ale pouze na jeden program a na třicet stupňů.

Panička nad tím dumala a pak se uhodila do čela! Všechny ty spotřebiče jsou skoro stejně staré. Podle ní tedy mladé, ale jak nám média prozradila, inženýři vymýšlející v továrnách naprogramované opotřebení na to mají povinně jiný názor.


Věděly jste to? Že spotřebiče si v sobě nesou umělý genetický kód, který jim v danou chvíli zavelí, že práce už bylo dost a že důchod volá? Co takový spotřebič udělá? Myčka se zaraduje, protože z těch zbytků gulášů a knedlíků se jí dělá už blbě. Pračka, držící si nos nad smrdutými pánskými fuseklemi se konečně nadechne. Lednička radostně zachrastí mraženou rybou o vepřovou kýtu. Neví, chudinky, že namísto zaslouženého odpočinku se dočkají odměny v podobě odvozu do sběrného dvora.


Tuhle jsme si o tom povídaly s kamarádkami a Soňa najednou vykřikla:
„Už to mám! Naprogramované opotřebení domácích spotřebičů se týká i chlapů! Slyším to všude kolem. Pokud se nejedná o stav čerstvé zamilovanosti, pánové ztrácí výkon v každém směru. Zatímco zpočátku by postavili ne dům ale rovnou hrad, vymalují pětipokojový byt během noci a ráno jdou do práce, vynesou vás do třetího patra v náručí a zkrátka nic není nemožné, časem se to změní. Je-li třeba nového příbytku, jsou schopni postavit tak maximálně stan. Malování bytu? Proč, když se malovalo před deseti lety? No a o nošení v náručí nemůže být ani řeč a to ani v tom případě, když si zlomíte nohu.“


„Tak černě bych to neviděla,“ oponovala Leona, ale Soňa se nedala.
„Vždyť to bije do očí! Tak třeba myčka. Ta maše vstřebává tekutiny, ale namísto výkonu pouze simuluje akci a začne hučet. Míra do sebe lije pivo, s každým dalším z něho vypadne nějaká moudrost, všechno ví a všechno zná, na funkci ředitele zeměkoule by byl tím nejvhodnějším kandidátem a když přijde domů, už jenom hučí. Nebo pračka - jediný, co po čase dokázala bylo vytočení do nejvyšších otáček. To jde Mírovi taky moc dobře.“


„No, hlavně že mu jdou dobře jiný věci…“ mnohoznačně se uchechtla Leona. Jenže i na to měla Soňa hbitou odpověď.
„A jsme u toho. Úplně vidím můj fén. Nažhavil se, ale než podal výkon, tak zvad. Podobnost čistě náhodná!“


Tak nevím, kdo jejího Míru programoval, za to ale vím, že mě naprogramované opotřebení dost pobavilo. A to ještě dlouho po odchodu holek. Večer totiž bouchla mikrovlnka, ve které mi panička ohřívala masíčko. A když páníček uviděl tu spoušť a zařval jako tygr: „Jak jsi to naprogramovala? To nemůžeš dávat na takový výkon, už je to starý a opotřebený…“, zůstal překvapeně zírat, že se panička neprogramovaně rozchechtala.


Vaše
Eni

Další články z rubriky

Místo křížal kabelky! V Hong Kongu vyrábějí doplňky z jablečných slupek!

Místo křížal kabelky! V Hong Kongu vyrábějí doplňky z jablečných slupek!

19. 10. | 2 | Zatímco my v Čechách začínáme sklízet jablka, vyrábět mošty a sušit křížaly, v Asii přišli na…

FOTOGALERIE: Podzim umí být krásný! Pokochejte se barevnou přírodou!

FOTOGALERIE: Podzim umí být krásný! Pokochejte se barevnou přírodou!

15. 10. | 3 | Pokud nejste vyloženě milovníci zimy a zimních radovánek, jistě vás konec léta a příchod podzimu…

První kalendář zrzků na světě: Dokonalá těla a zrzavé kštice!

První kalendář zrzků na světě: Dokonalá těla a zrzavé kštice!

11. 10. | Víte, že lidé se zrzavými vlasy tvoří jen necelá 2% lidské populace? Zrzky díky své výjimečnosti…

10 důvodů, proč je život po čtyřicítce lepší než ve dvaceti

10 důvodů, proč je život po čtyřicítce lepší než ve dvaceti

11. 10. | Zralý věk má obrovskou spoustu výhod. Tělo už sice nemá pružnost laňky a na čtení potřebujete buď…