Návrat použité dcery

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Znáte ty chvíle, kdy nechcete potkat vůbec nikoho, natož někoho známého nebo dokonce toho, na kom vám záleží, protože jste zrovna nejhezčí holka z ošklivince?

Naše Barunka má nového „ženicha“. Nutno vysvětlit, že slovem „ženich“ je u nás a v partě našich nejbližších kamarádů označován každý kamarád či přítel dívek a žen a dokonce i ten, který po jejich boku již byl skutečným ženichem a je nějakou dobu dokonce manželem. Prostě ženich = každá více či méně drahá polovička bez ohledu na stav a věk.


Je jasné, že poznat se s novým ženichem je záležitost výjimečná a tudíž nikdo si při té příležitosti nepřeje vypadat jako kdyby právě vylezl z popelnice, ani nechce připomínat umolousaného bezdomovce bydlícího v šestém křoví u obchodu Albert. Je jasné, že zvláště ženy na toto mají vyhraněný názor a ať jim je dvacat nebo osmdesát, přejí si ukázat se každému ženichu v tom nejlepším světle.


Byla sobota. Panička měla sanitární den. To znamená, že se chystala dobarvit vlasy, upravit nehty, zkrátka celkově vyrobit z Jagy osobu, která nebudí všeobecný úlek. Páníček otloukal zeď, takže připomínal více moučného červa než ztepilého muže a ten den ho nic jiného než právě ta zeď nezajímalo. Ještě než se pustila panička do úprav svého zevnějšku, vymetla z rohů pavučiny, vytřela příbytek, vydrhla sporák a udělal čistku v ledničce. A protože je zodpovědná a třídí odpad, vydala se k nedalekým kontejnerům. Nutno podotknout, že tak, jak byla, tj. v teplácích s vytahanými koleny, drnem na hlavě držící na svém místě pomocí gumičky a slunečních brýlí, byť bylo zataženo a poprchávalo. Mohla si to dovolit, protože v takovém počasí ven nevyženete psa, tudíž koho by tak asi mohla potkat….


Odemkla venkovní vrátka a vyšla ven. Po deseti metrech u krajnice staví auto. Panička poznává Barunku, vracející se s „ženichem“ z výletu. Vyrazila ke kontejnerům jak po výstřelu startovní pistole, sunouc si brýle na oči v duchu dětského: když nevidím já vás, vy mě taky ne! Ofina zůstala trčet v podobě kšiltu nad čelem a vypouklá látka na kolenou radostně vlála ve větru. Panička naházela odpad do nádob. V té chvíli, protože myslela na to, jestli se Barunka s ženichem loučí, nebo ho po úleku způsobeném spatřením šílené ženy resuscituje, se jí úlekem zastavilo srdce. Klíče kterými si odemkla v ruce nebyly. Ke kontejnerům přijíždělo auto naložené po střechu plastovým odpadem. Panička zatajila dech, pak se dvakrát nadechla a vystřelila jako z praku směr příbytek, aby si ověřila, jestli klíče nenechala ve vrátkách. Protože pokud ne, jsou v kontejneru. A to musela zjistit dřív, než ten, kdo přivezl tu hromadu, ji tam zvrhne. Prolétla zpátky kolem ženichova vozu rychlostí koně v cílové rovince, až se nohavice soukaly ke kolenům a odhalovaly zeleně pruhované ponožky. No nedivte se, prostě panička byla fakt model a super extra třída.


Klíče byly v zámku. S jazykem na vestě, vytřeštěným okem, zacákanými tepláky, rozcuchem za uchem a slunečními brýlemi kdesi vzadu na hlavě, zůstala stát ve vrátkách. Pohledný mladý muž vystoupil z auta a s napřeženou rukou se šel paničce představit. V tu chvíli jí došlo, že vzhledem k tomu, že má sanitární den, bez zábran snědla cibuli se salámem. Zašišlala proto své jméno a potřásla rukou. Ženich pravil: „Vracím vám mírně použitou dceru,“ a ukázal na Barunku, jejíž gatě nesly neklamné známky souboje s přírodou. Panička ve zkratu pronesla: „Zase se někde válela…“ a myslela to úplně jinak, než to vyznělo. Prostě ostuda jako trám.


Vaše


Eni

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

24. 4. | Do Ulice vtrhlo jaro a s jejími obyvateli pěkně zatočí. Digi začíná pochybovat o svém vztahu,…

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

18. 4. | Velikonoce v Ulici skončily, ale jejím obyvatelům klid nepřinesly. David bude opět pod nátlakem…

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

10. 4. | Osudy obyvatel Ulice jsou čím dál víc dramatické a nikdo nemá chvilku klidu. Tereza bude muset…

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

3. 4. | Život lidí v Ulici se nezklidní ani krátce před velikonočními svátky. Terezu a Davida vyděsí…