Nenáročná cyklistika: 4 skvělé tipy pro milovníky nenáročných rovinek

| Autor: Martina Machová | Rubrika: Zábava

Mnoho rekreačních sportovců holduje cyklistice, ne každý je však milovníkem dlouhých stoupání a prudkých sjezdů – toho však budete pro tentokrát ušetřeni! Máme pro vás 4 tipy pro příznivce nenáročné cyklistiky v pěkné krajině.

1. TIP: Třeboňsko – cyklistický ráj!

CHKO Třeboňsko je půvabná a převážně rovinatá krajina na jihu Čech. Třeboňsko je zelené; lesy střídají malebné jihočeské vesničky, četné rybníky, louky, pole a pastviny. Třeboňsko je skutečný cyklistický ráj, na své si zde přijdou zejména milovníci méně adrenalinové cyklistiky – terén je převážně rovinatý, síť cyklostezek hustá a dobře značená.

Krásné jsou kupříkladu trasy mezi Veselí nad Lužnicí a Lomnicí nad Lužnicí, ty se vyznačují zejména romantickou soustavou rybníků s půvabnými názvy, např.: Naděje, Láska, Víra, Dobrá Vůle, Blaník atd. Moc pěkná je také cyklostezka podél Nové řeky; cestou můžete zavítat k pomníku Emy Destinové, prohlédnout si Novořeckou baštu a chráněné Novořecké močály. Za výlet jistě stojí i návštěva pěkné Třeboně a největšího rybníka v Čechách – Rožmberka. Možná se zde necháte zlákat i známou jihočeskou cyklotrasou „Okolo Třeboně“.

Podrobnosti najdete na: www.trebonsko.cz/cyklisticka-naucna-stezka-okolo-trebone.

2. TIP: Dolní Pojizeří – zelené rovinky kousek od Prahy i Hrabalovo Kersko

Dolní Pojizeří leží severozápadně od Prahy, krajina je tu rovinatá, pole střídají smíšené lesnaté porosty. Oblast protkávají dvě řeky, menší Jizera a větší Labe, to si mohou cyklisté dosyta „užít“ během jízdy po Labské cyklostezce. Cyklisticky velmi atraktivním územím jsou i lesnaté rovinky mezi městy Stará Boleslav, Předměřice a Lysá nad Labem. Lesy křižují desítky kilometrů značených i neznačených stezek – často silniček se zákazem vjezdu motorovým vozidlům!

Další cyklisticky nenáročnou (přesto však atraktivní) lokalitou je přírodní park Kersko – Bory. Kersko proslavil Bohumil Hrabal a cyklisté se zde mohou vydat v jeho šlépějích. Lehce zvlněné terény pak nabízí bývalý vojenský prostor poblíž Milovic a Přírodní park Jabkenicko s nedalekým zámkem Loučeň a unikátní oborou. V posledních dvou lokalitách je nutné trasu pečlivěji naplánovat, aby splňovala podmínky pro méně náročné jezdce.

Tip na pěkný nenáročný výlet najdete například zde: http://cykloturistika-nymburk.borec.cz/trasy_polabi/hrabalova.html

3. TIP: Polabí a líně se vlnící Labská cyklostezka

Cyklostezka podél Labe nabízí poklidněji orientovaným cyklistům celou řadu pohodlných rovinatých úseků. Například poměrně novou asfaltovou stezku vhodnou i pro bruslaře vedoucí z Lázní Toušeň do Kostelce na Labem – po cestě jsou odpočívadla i herní prvky pro děti. Pěkná je i cesta mezi Lysou nad Labem a Nymburkem poblíž přírodního parku Kersko – Bory. Z Nymburka pak stezka pokračuje po rovinatém asfaltu.

Podrobnosti o jednotlivých úsecích najdete na stránkách cyklostezky: www.labskastezka.cz, www.labska-cyklostezka.cz

4. TIP: Údolím Ohře, aneb na Karlovarsku je dobře!

Místy velmi půvabným údolím Ohře nás provede národní cyklotrasa č. 6. „Štestka“ je převážně asfaltová v některých úsecích zpevněná štěrkem. Asi nejméně náročný úsek leží mezi Chebem a Mostovem. Na celé cyklotrase, která je dlouhá 102 km, najdeme však i několik převýšení – a tak je nutné, pokud se jim chcete vyhnout, trasu dobře naplánovat. (Několik mírných kopců najdeme především mezi Kynšperkem a Hlavnem a dále také za romantickými Svatošovskými skálami a před obcí Bor a Strážný.)

Vše o trase najdete na: www.kr-karlovarsky.cz/cyklo/cyklotrasy/Stranky/Cyklostezka_ohre.aspx

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Co se bude dít v Ulici? Adriana zase lítá v drogách!

Co se bude dít v Ulici? Adriana zase lítá v drogách!

Dnes | Rozchod Adriany a Eddieho je téma, které řeší celá Ulice. Adriana totiž situaci vůbec nezvládá,…

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

20. 1. | 1 | Chystáte svatbu sobě nebo své dceři a chcete, aby tento výjimečný den nezůstal pouze ve vašich…

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

19. 1. | V pohádkách se ukrývá spousta moudrostí. Tak si to vezměte… šedá myška, kterou všichni šikanují,…

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

16. 1. | V Ulici je tento týden opět pěkně živo. Oblíbené postavy se budou potýkat s běžnými starostmi, ale…