Nenechte si ujít! Kousek nebe - nový pořad plný emocí a napínavých chvil

| Autor: BN | Rubrika: Zábava

Nově vznikající pořad České televize nabídne televizním divákům emotivní a napínavé chvíle, nečekaná setkání a splnění tajného přání. Diváci se seznámí s příběhy pohnutých osudů hrdinů všedního dne, jimž prostřednictvím jejich nejbližších bude splněn sen. Na ČT1 je budete moci společně s jejich aktéry prožívat od středy 4. února ve 20 hodin.

Pořad je postavený na neopakovatelných a mnohdy neuvěřitelných příbězích obyčejných lidí, kteří sevlivem osudu dostali do složité situace. Jsou to lidé, kteří žijí mezi námi, se svými překážkami statečně bojují, nevzdávají se, snaží se navzdory svým potížím s pokorou a nadhledem pomáhat ostatním. Takoví hrdinové, o nichž České televizi rodina a jejich přátelé napsali, si zaslouží pozornost, zaslouží si splnit sen a vnést do svého života „Kousek nebe“. Pořadem provází oblíbený český herec a vystudovaný psychoterapeut, Pavel Kříž.

„Ve světě existuje mnoho podob pořadu, jehož hlavním tématem jsou lidé, kterým život klade do cesty nejrůznější překážky, oni je ale s obdivuhodnou silou překonávají. A zaslouží si splnit alespoň kousek svého snu. I Česká televize se rozhodla připravit svoji verzi pořadu. O tom, že takových lidí je mezi námi mnoho, nás přesvědčilo obrovské množství dopisů a emailů, které reagovaly na naši
výzvu. A my jsme ty nejzajímavější příběhy a především plnění snů natočili,“ říká manažer Centra dramaturgie zábavné, divadelní a hudební tvorby a pověřený kreativní producent pořadu Kousek nebe Jan Potměšil.

K volbě moderátora Jan Potměšil dodává: „Pavel Kříž je ohromný profesionál. Cokoliv dělá, dělá na sto procent. O tom se ostatně diváci mohli přesvědčit ve čtvrté řadě pořadu StarDance, jíž se svoji taneční partnerkou vyhrál a stal se tak králem tanečního parketu. Proto jsme věděli, že v okamžiku, kdy na nabídku moderovat tento velmi složitý a emocemi nabitý pořad kývne, bude mu obětovat maximum času a úsilí. Věříme, že diváky svojí moderací strhne a zprostředkuje jim tak velmi složité osudy našich hlavních hrdinů.“

Jeden z prvních příběhů je například o mladé slečně Nelle, která se narodila jako zdravé miminko, avšak již v půlroce jí lékaři diagnostikovali nádor na ledvině. Absolvovala dvě transplantace, ale bohužel, ani jedna nevyšla. První štěp se ujal na pár měsíců, druhý tělo nepřijalo vůbec. Nella je tak odkázaná na dialýzu v pražském Motole, kam šest dní v týdnu dojíždí až ze Znojma.

„Tato neuvěřitelně milá, chytrá a talentovaná slečna bojuje na několika frontách najednou, momentálně má za sebou operaci kyčlí, protože, laicky řečeno, její organismus neumí vstřebávat vápník, má velmi křehké kosti, a tak se, mimo jiné, potýká i s problémy pohybového aparátu,“ říká dramaturgyně pořadu Lada Macurová.

Jiný příběh vypráví o paní Haně, obvodní lékařce z Malšic u Tábora, která je pro své okolí nepostradatelnou bytostí, jež každého ráda vyslechne a neváhá pomáhat. Kvůli zkratu na elektroinstalaci její dům kompletně shořel a statik rozhodl o demolici. Hanka tak zůstala bez domova. Shořela její minulost, osobní věci a při požáru zahynul i její oddaný pejsek.

Další z příběhů je o Jarmile, které se narodila postižená dvojčátka. Holčička svůj boj o život prohrála po několika týdnech života. Nedonošený Martínek je po dětské mozkové obrně. Ve svých čtrnácti letech nechodí, jen se plazí. Vypadá jako sedmiletý a jeho mentální vývoj odpovídá tříletému dítěti. Potřebuje čtyřiadvacetihodinovou péči, kterou zastává Jarmila zcela sama, partner ji nechal bez pomoci a bez prostředků.

„Kousek nebe je o pohnutých osudech obyčejných lidí, o jejich neuvěřitelné píli a radosti z maličkostí. O naději, síle a velkém nadhledu, který jim pomáhá se svým údělem statečně bojovat, ba dokonce nezištně pomáhat ostatním a rozdávat kolem sebe radost,“ dodává Lada Macurová.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Nejhezčí pohled na Benátky severu

Nejhezčí pohled na Benátky severu

15. 11. | [Soutěž] Prodloužený víkend vám bude stačit na poznání všech zajímavostí Stockholmu, města…

Jeruzalém – město koček

Jeruzalém – město koček

13. 11. | [Soutěž] Že je Jeruzalém město tří náboženství, unikátních památek a bohužel i věčných bojů, ví asi…

Nový Zéland po vlastní ose

Nový Zéland po vlastní ose

8. 11. | [Soutěž] Oblíbené turistické destinace Nového Zélandu jsou celoročně přeplněné turisty. Lze se jim…

Cesta čokolády

Cesta čokolády

6. 11. | [Soutěž] Byli jsme při tom, jak se z dovezených kakaových bobů v Belgii vyrábějí lahodné pralinky.