Nestihli jste letos lyže? Máme pro vás tip!

| Autor: MF | Rubrika: Zábava

Hledáte nové místo na lyžování, běžky a nebo jen na pořádný relax zpříjemněný wellnessem a kulinářskými delikatesami? Pak by vás mohl zajímat olympijský region Seefeld, který vás uchvátí svou atmosférou a podmínkami pro zimní aktivity.


Vypravil jsem se do Seefeldu s přáteli po doporučení známého, který sem jezdí rok co rok lyžovat a běžkařit. Pochvaloval si kouzlo rodinného prostředí místních horských hotelů a vynikající kuchyni, stejně jako lyžařské podmínky. A tak jsem se rozhodl to vyzkoušet.Cesta z Prahy do Seefeldu nebyla nijak dramaticky dlouhá. Klasickou cestou přes Rozvadov, Mnichov a dále na Garmisch jsme byli na místě za pět hodin čistého času jízdy.

Útulně, pohodlně a hlavně chutně


Přivítal nás nevelký, ale zato útulný hotýlek, o jehož chod se stará sympatická tyrolská rodina Haselwanterových. Kraluje jim paní domácí – neuvěřitelně vitální a veselá stará paní. Hotel měl nejen kouzelnou a přátelskou atmosféru, ale byl také útulně vybavený v tyrolském stylu (dřevěné zařízení, vínová a tmavě zelená barva interiérů, horské motivy v řezbách a obrazech). Pochopitelně nepostrádal saunu, kterou si bylo možno zapůjčit soukromě.
Co bylo ovšem na hotelu jedinečné, to byla kuchyně. Kuchař pracoval s jednoduchými surovinami pocházejících z místních rodinných statků a mistrně je kombinoval. Samotný pohled na připravenou večeři napovídal, že se bude jednat o chuťový zážitek. Nejvíce mě uchvátil telecí steak s přelivem z lišek a špenátové knedlíky s ovčím sýrem. Ale dost už o jídle a hotelu. Rozhodně jsme sem nepřijeli, abychom si jen lebedili v jeho pohodlí, to by byla škoda.


Samotné městečko Seefeld je všestranně vybavené a na první pohled zaujme svým koloritem, vkusnou barevností a pestrostí architektonických prvků. Malované stěny hotelů střídají pohledy na úzké věže kostelíků, ale také na houfy běžkařů téměř v centru, kteří si užívají kilometry a kilometry upravených seefeldských stop. V srdci Seefeldu najdete řadu příjemných restaurací, divokých barů a diskoték a také vyhlášené místní casino. V každém z podniků naleznete typické tyrolské šnapsy, které byste si neměli nechat uj&iac ute;t. Samotná večerní procházka Seefeldem, který je až vánočně nasvícený, je velice příjemná záležitost.Hurá na svahy

Pokud si chcete dobře zalyžovat, v Olympijském regionu Seefeld na vás čeká 43 sjezdovek a 266 kilometrů běžeckých tratí. Pěší turisté si mohou užít na 143 km zimních turistických tras. Nejbližší lyžařské svahy jsou pouhé tři kilometry od centra městečka – a to v areálu Rosshütte (hora Rosshütte dominuje místní krajině). Areál nadchne jak lyžaře, tak skialpinisty a snowboardisty. Kromě klasických – velmi dobře upravených sjezdovek, které vedou až do výšky 2064 m (vrchol Seefelder Joch) tu najdete také funpark.Co se náročnosti sjezdovek týče, není tu moc černých – prakticky pouze dvě, zato tu dominují červené a především modré. Přepravu v areálu zajišťují kvalitní sedačkové lanovky a zubačka a v neposlední řadě ještě kabinová lanovka. Ta vede mezi dvěma štíty areálu a užijete si z ní úžasný výhled na panorama okolních hor. Mezi sjezdovkami sedí dvě restaurace, kde můžete ochutnat tyrolské speciality jako jsou spätzle, štrúdl s vanilkovým přelivem a nebo wurst s hranolkami.Pokud máte zájem o dávku adrenalinu, nabízí se v okolí Seefeldu řada freeridových sjezdovek a lezení po ledopádu. Obojí ovšem doporučuji alespoň na poprvé v doprovodu zkušeného instruktora.


Relaxace plná náruč

Po celodenním lyžování rozhodně přijde vhod seefeldské relaxační centrum s vnitřním i venkovním vyhřívaným bazénem a doslova celá řada saun (s krbem, s výhledem na zasněžené kopce, různé teploty, aroma atd.). Po návštěvě relaxačního centra se budete cítit jako znovuzrození. Mohu potvrdit na vlastní kůži a rozhodně doporučit.Pokud se některý z následujících dní rozhodnete najít jiný než sportovní zážitek, pak stojí zato udělat si návštěvu do některého z místních statků, na které už jsme narazili. Řada z nich totiž produkuje domácí mléko, jogurty a sýry a dokonce nabízí i dlouhodobé ubytování. Zvláště tady můžete zapomenout na pracovní starosti a když budete chtít, zapojíte se i do pracovních aktivit s kravami, nebo výrobou mléčných produktů. Paní Maria Gapp, jejíž statek Gapphof jsme navštívili, tvrdila, že k ní na jaře a v lé tě jezdí několik rodin a nemohou si venkovský život ve zdravém prostředí vynachválit.Více o olympijském regionu Seefeld, kde se mimochodem pořádají mistrovství světa v klasickém lyžování a dokonce zde již dvakrát proběhly olympijské hry, dočtete na www.seefeld.com, www.seefeld-sports.at, www.tyrolsko.cz, www.alt-moesern.at nebo www.tiscover.at/gapphofzdroj: Jiří Louthan

Další články z rubriky

Nejhezčí pohled na Benátky severu

Nejhezčí pohled na Benátky severu

15. 11. | [Soutěž] Prodloužený víkend vám bude stačit na poznání všech zajímavostí Stockholmu, města…

Jeruzalém – město koček

Jeruzalém – město koček

13. 11. | [Soutěž] Že je Jeruzalém město tří náboženství, unikátních památek a bohužel i věčných bojů, ví asi…

Nový Zéland po vlastní ose

Nový Zéland po vlastní ose

8. 11. | [Soutěž] Oblíbené turistické destinace Nového Zélandu jsou celoročně přeplněné turisty. Lze se jim…

Cesta čokolády

Cesta čokolády

6. 11. | [Soutěž] Byli jsme při tom, jak se z dovezených kakaových bobů v Belgii vyrábějí lahodné pralinky.