Pro písmenka vysypeme i prasátko

| Autor: Ebra | Rubrika: Zábava

Moje panička je šílená žena. Nejen, že sama knížky píše, protože si tak může utéct do světa, který si vytvoří a kde se všichni rádi smějí, ale ona vám knížky taky zoufale ráda čte. Spousty všelijakých knížek.

A protože na jaře je všechno nové, rodí se nová mláďátka, stromy mají nové listí, kytičky nové květy a zkrátka nové je to kam se jen podíváte, ani knížky nemohou zůstat pozadu. A ty nové a nejnovější se po boku těch starších a zkušenějších každoročně představují na knižním veletrhu. Tam moje panička nesmí chybět. Když tam právě neuvádí nějaké to své nové papírové dítě do života, zběsile se dere mezi jednotlivými stánky a mezi návštěvníky a vybírá si další a další knížky, které pak přivleče domů. Už musela přikoupit dvě knihovny a pořád jí to nestačí! Bude muset pořídit další. Já ji tedy podezírám, že až jednou bude slepá jako slepejš z toho, jak pořád civí do počítače, nebo právě do těch knížek, založí si veřejnou knihovnu. Prozatím knížky půjčuje jen svým kamarádkám a ty zase půjčují knížky jí.


Možná to má po babičce, které knížky padají i z botníku, nebo třeba po probabičce. Ta žila v době, kdy se dralo peří, na dvorku se popelily slepice, ženy nosívaly na hlavách šátky, všichni kolem dokola byli strejdové a tety a svítilo se petrolejkou. Nejen, že žila v téhle době, ale ona se tehdy učila teprve číst. Už jako dospělá. Pro samou práci na poli se to tak dřív někdy stávalo. A když se to naučila, chytil ji knihomolský bacil a knížky se už nepustila. Takové prastaré a hodně osahané, které byly jejími oblíbenými, má panička schované, tedy spíš vystavené na čestném místě v jedné z knihoven.


Škoda, že se dnes tolik nečte. Můžete se podívat na film jaký vás jen napadne, můžete ho vidět ve 3D a možná třeba v H4… ale to asi ne, to je totiž spíš žárovka do auta. Jenže fantazie potom spí. Nemůžete si domýšlet, jak vlastně hlavní hrdinka vypadá. O tom je rozhodnuto bez vás. Ta vychrtlina, která hraje hlavní roli, vůbec neodpovídá vaší představě. Vy byste si představovali ženu spíš zralejší a mírně oplácanou, protože ten krasave Johny Deep se přece nemůže zamilovat do takový bzůry, co má nohy jako tyčky a místo prsou pudinky! V knížce můžete všechno. Tam můžete být tou hlavní hrdinkou třeba i vy. Obloha tam není zamračená, neprší a nefučí vítr, ale je modrá, sem tam na ní pluje beránek, jemný deštík dává vláhu rostlinkám a ovívá vás vánek.


A já jsem celá spokojená, když panička čte. Žádné ducy duc neduní z televize, ale je ticho a klid, nic mě netahá za ouška a dokonce ani žádná reklama nás z té idylky nevytrhne. Kdepak, my s paničkou zkrátka pro tištěné písmenko vysypeme s radostí i prasátko.


Vaše


Eni

STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Další články z rubriky

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

20. 1. | 1 | Chystáte svatbu sobě nebo své dceři a chcete, aby tento výjimečný den nezůstal pouze ve vašich…

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

19. 1. | V pohádkách se ukrývá spousta moudrostí. Tak si to vezměte… šedá myška, kterou všichni šikanují,…

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

16. 1. | V Ulici je tento týden opět pěkně živo. Oblíbené postavy se budou potýkat s běžnými starostmi, ale…

Sexy chlapíci z Ordinace v růžové zahradě: Kdo je váš favorit?

Sexy chlapíci z Ordinace v růžové zahradě: Kdo je váš favorit?

13. 1. | 2 | Seriál Ordinace v růžové zahradě se po Vánocích vrátil zpátky na televizní obrazovky a my opět…