Relaxovat se stále musíme učit

| Autor: PR | Rubrika: Zábava | komerční sdělení

Odpočinek je zásadní pro zvládání našich běžných povinností. Čím lépe se cítí naše tělo a mysl, tím snadněji si poradíme s nástrahami každodenního nasazení. Když ale ani po vydatném spánku necítíme dostatek energie, je čas si dopřát pořádný wellness zážitek. Ať už jen na pár hodin nebo na celý víkend!

Přístup žen a mužů k relaxaci se podstatně liší. Většina mužů si umí najít pár chvilek jen pro sebe a odreagovat se, ale ženy ne. Řeší spousty věcí najednou. Od pracovních povinností přes chod domácnosti, děti, partnera a řadu dalších úkolů, které si dobrovolně na sebe nakládají s pocitem, že svým blízkým musejí pomáhat a být jim oporou. Tento koloběh může vést k postupnému vyčerpání, které se dříve či později projeví na jejich zdravotním stavu. A přitom existuje spousta způsobů jak lze lehce načerpat nové síly!

Nebojte se vypnout!

Důležité je si relaxování naplánovat a zapsat do diáře stejně tak, jak si značíme jiné aktivity. Dobré je zapojit i kamarádku, abychom měly větší motivaci zahálení dodržet. Jedna druhou lépe podpoříte a určitě si to i více užijete.

Nezáleží na tom, jak čas strávíme. Hlavní je vymyslet něco, co nás přivede na jiné myšlenky nebo je naopak úplně potlačí a „vygumuje hlavu“. Můžeme se procházet, sportovat, zajít na masáž, ke kadeřnici nebo na dobré jídlo. A nebo tohle všechno najednou v rámci relaxačního víkendu, který nás pořádně rozmazlí a vytrhne z reality tak, že se do ní vrátíme jako úplně nový člověk. Stačí si vybrat ten pravý wellness balíček a lokalitu. Nabídek je celá řada. Příjemné skloubení kvality a dostupné ceny najdeme například u společnosti Tchibo, která kromě kávy a spotřebního zboží nabízí zážitkové a pobytové zájezdy prostřednictvím e-shopu www.tchibo.cz, v záložce Cestování.

Tip kam vyrazit

Ve čtyř či pětihvězdičkových hotelech se relaxuje velmi příjemně kdekoliv, ať už v České republice nebo v zahraničí. A právě na tento typ hotelů se Tchibo přes svého partnera pro cestovní ruch, renomovanou mezinárodní cestovní kancelář Eurotours, zaměřuje. Z aktuální nabídky vyberme například wellness pobyt ve Wine Wellness Hotel Centro v Hustopečích na jižní Moravě s degustací vína a polopenzí na tři dny od 3100 Kč. Pokud upřednostníte blízké zahraničí, může vás zlákat idylická oblast Tyrolska a svérázná vesnička Alpbach, kterou znají milovníci přírody díky tradičním dřevěným domkům zdobeným květinami. Najdete zde aktivní odpočinek i dokonalou relaxaci. Ve čtyřhvězdičkovém hotelu Alphof s polopenzí, poukazem na masáž a návštěvnickou kartou služeb Alpbachtal Seenland Card si užijete šest nocí za cenu 6999 Kč.

Ženu, která se z takového wellness pobytu vrátí, bude obdivovat nejen blízké okolí, ale přiměje k úsměvu i neznámé kolemjdoucí, jelikož z ní bude vyzařovat pohoda a příjemná energie! Takže vzhůru do relaxace!

Další články z rubriky

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

1. 12. | 1 | Advent je tu! A Vánoce jsou tu od toho, abychom si je užily, takže no stres! Všechno nemusí být…

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

1. 12. | 1 | Chlap se vám buď líbí, nebo ne. A když nám zkříží cestu ten pravý, nevidíme napravo ani nalevo.…

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

30. 11. | Retro letí! Doba běží rychle dopředu a my si rádi připomínáme, co jsme tak milovali dřív a co nám…

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

30. 11. | Každý den děláme tisíce malých rozhodnutí, která ve výsledku formují celé naše osudy. Někteří…