Relaxovat se stále musíme učit

| Autor: PR | Rubrika: Zábava | komerční sdělení

Odpočinek je zásadní pro zvládání našich běžných povinností. Čím lépe se cítí naše tělo a mysl, tím snadněji si poradíme s nástrahami každodenního nasazení. Když ale ani po vydatném spánku necítíme dostatek energie, je čas si dopřát pořádný wellness zážitek. Ať už jen na pár hodin nebo na celý víkend!

Přístup žen a mužů k relaxaci se podstatně liší. Většina mužů si umí najít pár chvilek jen pro sebe a odreagovat se, ale ženy ne. Řeší spousty věcí najednou. Od pracovních povinností přes chod domácnosti, děti, partnera a řadu dalších úkolů, které si dobrovolně na sebe nakládají s pocitem, že svým blízkým musejí pomáhat a být jim oporou. Tento koloběh může vést k postupnému vyčerpání, které se dříve či později projeví na jejich zdravotním stavu. A přitom existuje spousta způsobů jak lze lehce načerpat nové síly!

Nebojte se vypnout!

Důležité je si relaxování naplánovat a zapsat do diáře stejně tak, jak si značíme jiné aktivity. Dobré je zapojit i kamarádku, abychom měly větší motivaci zahálení dodržet. Jedna druhou lépe podpoříte a určitě si to i více užijete.

Nezáleží na tom, jak čas strávíme. Hlavní je vymyslet něco, co nás přivede na jiné myšlenky nebo je naopak úplně potlačí a „vygumuje hlavu“. Můžeme se procházet, sportovat, zajít na masáž, ke kadeřnici nebo na dobré jídlo. A nebo tohle všechno najednou v rámci relaxačního víkendu, který nás pořádně rozmazlí a vytrhne z reality tak, že se do ní vrátíme jako úplně nový člověk. Stačí si vybrat ten pravý wellness balíček a lokalitu. Nabídek je celá řada. Příjemné skloubení kvality a dostupné ceny najdeme například u společnosti Tchibo, která kromě kávy a spotřebního zboží nabízí zážitkové a pobytové zájezdy prostřednictvím e-shopu www.tchibo.cz, v záložce Cestování.

Tip kam vyrazit

Ve čtyř či pětihvězdičkových hotelech se relaxuje velmi příjemně kdekoliv, ať už v České republice nebo v zahraničí. A právě na tento typ hotelů se Tchibo přes svého partnera pro cestovní ruch, renomovanou mezinárodní cestovní kancelář Eurotours, zaměřuje. Z aktuální nabídky vyberme například wellness pobyt ve Wine Wellness Hotel Centro v Hustopečích na jižní Moravě s degustací vína a polopenzí na tři dny od 3100 Kč. Pokud upřednostníte blízké zahraničí, může vás zlákat idylická oblast Tyrolska a svérázná vesnička Alpbach, kterou znají milovníci přírody díky tradičním dřevěným domkům zdobeným květinami. Najdete zde aktivní odpočinek i dokonalou relaxaci. Ve čtyřhvězdičkovém hotelu Alphof s polopenzí, poukazem na masáž a návštěvnickou kartou služeb Alpbachtal Seenland Card si užijete šest nocí za cenu 6999 Kč.

Ženu, která se z takového wellness pobytu vrátí, bude obdivovat nejen blízké okolí, ale přiměje k úsměvu i neznámé kolemjdoucí, jelikož z ní bude vyzařovat pohoda a příjemná energie! Takže vzhůru do relaxace!

Čtěte také

Padáte únavou? 8 nejčastějších příčin, proč jste bez energie

Padáte únavou? 8 nejčastějších příčin, proč jste bez energie

16. 10. 2017 | 1 | Určitě znáte naprosto chorobnou únavu, kdy jedete jako robot, jste naprosto bez energie a vždy se…

5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

20. 9. 2017 | K podzimu neodmyslitelně patří i plněné papriky. Nejklasičtější jsou asi ty s mletým masem, zkuste…

Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…