Relaxovat se stále musíme učit

| Autor: PR | Rubrika: Zábava | komerční sdělení

Odpočinek je zásadní pro zvládání našich běžných povinností. Čím lépe se cítí naše tělo a mysl, tím snadněji si poradíme s nástrahami každodenního nasazení. Když ale ani po vydatném spánku necítíme dostatek energie, je čas si dopřát pořádný wellness zážitek. Ať už jen na pár hodin nebo na celý víkend!

Přístup žen a mužů k relaxaci se podstatně liší. Většina mužů si umí najít pár chvilek jen pro sebe a odreagovat se, ale ženy ne. Řeší spousty věcí najednou. Od pracovních povinností přes chod domácnosti, děti, partnera a řadu dalších úkolů, které si dobrovolně na sebe nakládají s pocitem, že svým blízkým musejí pomáhat a být jim oporou. Tento koloběh může vést k postupnému vyčerpání, které se dříve či později projeví na jejich zdravotním stavu. A přitom existuje spousta způsobů jak lze lehce načerpat nové síly!

Nebojte se vypnout!

Důležité je si relaxování naplánovat a zapsat do diáře stejně tak, jak si značíme jiné aktivity. Dobré je zapojit i kamarádku, abychom měly větší motivaci zahálení dodržet. Jedna druhou lépe podpoříte a určitě si to i více užijete.

Nezáleží na tom, jak čas strávíme. Hlavní je vymyslet něco, co nás přivede na jiné myšlenky nebo je naopak úplně potlačí a „vygumuje hlavu“. Můžeme se procházet, sportovat, zajít na masáž, ke kadeřnici nebo na dobré jídlo. A nebo tohle všechno najednou v rámci relaxačního víkendu, který nás pořádně rozmazlí a vytrhne z reality tak, že se do ní vrátíme jako úplně nový člověk. Stačí si vybrat ten pravý wellness balíček a lokalitu. Nabídek je celá řada. Příjemné skloubení kvality a dostupné ceny najdeme například u společnosti Tchibo, která kromě kávy a spotřebního zboží nabízí zážitkové a pobytové zájezdy prostřednictvím e-shopu www.tchibo.cz, v záložce Cestování.

Tip kam vyrazit

Ve čtyř či pětihvězdičkových hotelech se relaxuje velmi příjemně kdekoliv, ať už v České republice nebo v zahraničí. A právě na tento typ hotelů se Tchibo přes svého partnera pro cestovní ruch, renomovanou mezinárodní cestovní kancelář Eurotours, zaměřuje. Z aktuální nabídky vyberme například wellness pobyt ve Wine Wellness Hotel Centro v Hustopečích na jižní Moravě s degustací vína a polopenzí na tři dny od 3100 Kč. Pokud upřednostníte blízké zahraničí, může vás zlákat idylická oblast Tyrolska a svérázná vesnička Alpbach, kterou znají milovníci přírody díky tradičním dřevěným domkům zdobeným květinami. Najdete zde aktivní odpočinek i dokonalou relaxaci. Ve čtyřhvězdičkovém hotelu Alphof s polopenzí, poukazem na masáž a návštěvnickou kartou služeb Alpbachtal Seenland Card si užijete šest nocí za cenu 6999 Kč.

Ženu, která se z takového wellness pobytu vrátí, bude obdivovat nejen blízké okolí, ale přiměje k úsměvu i neznámé kolemjdoucí, jelikož z ní bude vyzařovat pohoda a příjemná energie! Takže vzhůru do relaxace!

Čtěte také

5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

Dnes | K podzimu neodmyslitelně patří i plněné papriky. Nejklasičtější jsou asi ty s mletým masem, zkuste…

Co udělat po rozvodu, abyste toho bídáka dostala rychle z hlavy

Co udělat po rozvodu, abyste toho bídáka dostala rychle z hlavy

15. 11. 2016 | 2 | Rozvodové papíry jsou podepsané a podané, jenže co teď? Vzhledem k tomu, že rozchod je na stupnici…

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Vlasta Pešek žárlí na Amálii

Seriál Ulice: Vlasta Pešek žárlí na Amálii

14. 8. | Už za týden se na televizní obrazovky po prázdninové pauze konečně vrátí seriál Ulice. Co čeká na…

Seriál Ulice: Co čeká na podzim vaše oblíbené hrdiny?

Seriál Ulice: Co čeká na podzim vaše oblíbené hrdiny?

7. 8. | 1 | Stýská se vám po seriálu Ulice? Pak vás jistě potěšíme zprávou, že už 21. srpna se vrátí na…

Milujete kola, víno a památky? Vyrazte do Lednicko-valtického areálu

Milujete kola, víno a památky? Vyrazte do Lednicko-valtického areálu

2. 8. | Moravské vábení je pro mnoho turistů neodolatelné. Pokud holdujete dobrému vínu, jízdě na kole a…

Seriál Ulice: Svatba, vášnivý polibek, nová postava i Janek Ledecký

Seriál Ulice: Svatba, vášnivý polibek, nová postava i Janek Ledecký

19. 6. | Obyvatelé Ulice budou mít přes prázdniny zaslouženou odpočinkovou pauzu a nás tento týden čeká…