Relaxujte s dětmi

| Autor: Babi leto | Rubrika: Zábava

I s dětmi lze velice dobře relaxovat. Důležité je v takovém případě zvolit program, který vás bude všechny bavit. Většinou to bývá tvořivá činnost.

Relaxujte s dětmi

Vědci si dlouho lámali hlavu tím, jak je možné, že v Číně studuje na technických vysokých školách stejný počet dívek jako chlapců, zatímco ve Spojených státech a v Evropě se technickým oborům a exaktním vědám věnují téměř výhradně muži. Odpověď na tuto otázku je posléze šokovala svou jednoduchostí! Zatímco dívenky v Americe a v Evropě si nejvíce hrají s panenkami, v Číně je zvykem kupovat malým holčičkám stavebnice stejně často jako chlapcům.

Hra se stavebnicí od útlého věku pak má na jejich intelektuální vývoj ohromný vliv. Učí je logickému myšlení, prostorovému uvažování, manuálním a technickým dovednostem a podporuje jejich fantazii a kreativitu. Všechny tyto schopnosti jim pak otevírají cestu k velice prestižním a nesmírně perspektivním oborům, které dříve bývaly doménou chlapců.

Poznatek to jistě není nový, vždyť už řecký filozof Platon napsal, že pro budoucího architekta je nejlepší, když si v dětství hraje tak, že si staví. A v dnešní době to jde obzvlášť dobře, protože v nabídce obchodů jsou stavebnice pro děti od raného věku až po klasické složité konstrukční a elektronické programy. Nabídka je tak široká, že si vybere opravdu každý. Nutné je si ujasnit několik základních priorit: věk dítěte, materiál, ze kterého by měla stavebnice být, obtížnost jejího sestavení.

Zkuste i vy společně s dětmi strávit některé volné odpoledne se stavebnicí. Prospěje to vám, vašim dětem i vašim vzájemným vztahům. Pokud nejste proti, pojďte s námi soutěžit na www.dama.cz/babileto/

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Nejhezčí pohled na Benátky severu

Nejhezčí pohled na Benátky severu

15. 11. | [Soutěž] Prodloužený víkend vám bude stačit na poznání všech zajímavostí Stockholmu, města…

Jeruzalém – město koček

Jeruzalém – město koček

13. 11. | [Soutěž] Že je Jeruzalém město tří náboženství, unikátních památek a bohužel i věčných bojů, ví asi…

Nový Zéland po vlastní ose

Nový Zéland po vlastní ose

8. 11. | [Soutěž] Oblíbené turistické destinace Nového Zélandu jsou celoročně přeplněné turisty. Lze se jim…

Cesta čokolády

Cesta čokolády

6. 11. | [Soutěž] Byli jsme při tom, jak se z dovezených kakaových bobů v Belgii vyrábějí lahodné pralinky.