Salcbursko je lyžářským rájem

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Zábava

Salcbursko je opravdovým eldorádem pro zimní sportovce, lyžaře a snowboardisty. Ale to by o sobě mohl tvrdit každý, proto je teď tento výrok podepřen skutečnými fakty z více než 20 lyžařských regionů. Jelikož zde opravdu každý nalezne to, co hledá a s jistotou i svou „nejoblíbenější sjezdovku“. Jedno je jisté: Žádnou ze salcburských oblastí zimních sportů nelze strčit do jednoho šuplíku.

Vkus je rozmanitý, i co se týká výběru lyžařské sjezdovky pro osobní zimní požitek. V Salcbursku jsou brána na zřetel takřka všechna přání a potřeby, které by zimní sportovci mohli mít: Černé sjezdovky olympijských rozměrů, červené svahy sjezdovek, rozsáhlé sjezdovky pro rodiny, řízné sjezdovky s boulemi a lákavé prašanové svahy se nacházejí v Salcbursku ve všech údolích, koutech a zákoutích.

Lyžařské oblasti pro celou rodinu

K rodinám přátelské lyžařské oblasti v Salcbursku se vyznačují zvláště výhodnými rodinnými tarify, vleky pro děti a cvičnými vleky, rozsáhlou nabídkou škol lyžování a snowboardingu a rozlehlými, přehlednými a snadno sjízdnými sjezdovkami. Samozřejmě, že je zde také pro ty velké ta či ona výzva, nicméně střed pozornosti je zaměřen na potřeby malých sněžných zajíčků, začátečníků a falešných začátečníků.

K nejoblíbenějším lyžařským oblastem v Salcbursku patří Salcburské Saalašské údolí se svou k rodinám přátelskou čtyřkou Loferem, Sv. Martinem, Unken a Weißbachem, Rauriské údolí, lyžařský region Tennenské pohoří, lyžařský region Lungau, Dachstein Západ-Lammské údolí, region Hochkönig a Krispl-Gaißau/Hintersee.Tyto obce toho mohou rodinám spoustu nabídnout i mimo sjezdovku: V Raurisu to jsou slavnosti pro děti na sněhu a napínavé sáňkování pro děti s pochodněmi, v lyžařském regionu Tennenské pohoří si hosté k tomu mohou vyzkoušet bruslení, výpravy na sněžnicích anebo lyžování na běžkách. Zvláště lákavá je nabídka z lyžařského regionu Dachstein Západ - Lammské údolí: Kdo se zde během tří dnů nenaučí lyžovat, obdrží se zárukou své peníze zpět! Také lyžařská oblast Hochkönig má rodinám co nabídnout: 11 lyžařských chat pro rodiny čekají s oblastmi se zákazem kouření, rozmanitými pokrmy pro děti za zvláště výhodné ceny, dětskými židličkami, podložkami pro kreslení, hrami a výškově přizpůsobenými skříněmi na malé sněžné zajíčky. V lyžařských školách pro rodiny v regionu Hochkönig existují slevy pro rodiny, slavnosti pro děti, výuka hrou od 3 let a jako mimořádný bonbónek je zde možné si zařídit i opatrovatelku dětí.Malé skrýše jako opravdové tajné tipy

Tajemství by vlastně neměla být prozrazena – to už ví každé dítě. My to ale děláme, protože by to byla jednoduše věčná škoda, kdyby tato malá, vytříbená místa zimních sportů v Salcbursku nikdo neznal.

21 kilometrů sjezdovek se nachází v malém lyžařském regionu Uttendorf-Weißsee, nicméně mají něco do sebe: Nacházejí se v nadmořské výšce přibližně 2.600 metrů a jsou sjízdné až do pozdního jara. Fun park u horského hotelu Rudolfshütte a svahy snů pokryté hlubokým sněhem rozbuší srdce také freeriderům.Solnou komoru zná většina pouze jako letní destinaci: Že tu můžete také lyžovat v nádherném prostředí, ví jen málokdo. Lyžařská oblast pro rodiny se skládá z regionů Postalm, Zwölferhorn, Faistenau, Koppl, Hof, Thalgau a Ebenau. Ke zvláštnostem patří 1. Snowkitepark Rakouska v Thalgau a Fun park Postalm s nejdelším zastřešeným přepravním pasem Evropy.

Rozlehlé lyžařské oblasti Ski Amadé

Jsou nepřekonatelné, co se týká moderního zimního sportu: Lyžařské oblasti Ski Amadé, největší lyžařské radovánky Rakouska s 860 kilometry sjezdovek a 270 lanovkami a vleky.

K těmto lyžařským oblastem superlativů patří Lyžařský cirkus Saalbach Hinterglemm Leogang se 200 kilometry nejlépe upravených svahů všech stupňů obtížnosti, jednou sjezdovou trasou Světového poháru, 55 lanovkami a vleky a 19 školami lyžování a snowboardingu.

Impozantně se představuje také region Hochkönig s obcemi Mühlbach – Dienten – Maria Alm. Před kulisou mocného Hochkönigu se na 150 kilometrech sjezdovek jak ve dne, tak i v noci za umělého osvětlení můžete oddávat radovánkám na sjezdovkách. Tato lyžařská oblast kromě toho disponuje pečetí kvality „Welcome Beginners.“ („Začátečníci, vítejte.“)

Zell am See – Kaprun trumfuje ledovcovou lyžařskou oblastí Kitzsteinhorn. Se 136 kilometry sjezdovek, 55 lanovkami a vleky, 18 školami lyžování a snowboardingu a mezinárodním fluidem tradičního místa pro lyžování je tento region oblíben jak u mladých, tak u věkově starších.

Olympijské rozměry očekávají zimní sportovce v Salcburském Světě sportu s obcemi Flachau, Wagrain, Sv. Jan-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos a Hüttau. Hvězdy lyžování jako Hermann Maier anebo Michael Walchhofer se naučili lyžovat na 350 kilometrech sjezdovek. Víme, co z toho vzešlo!O něco poklidněji se představuje lyžařská oblast Großarlské údolí s 80 kilometry sjezdovek. Útulné lyžařské chaty a božský klid v Národním parku Vysoké Taury činí tento region obzvláště půvabným.Neporazitelnou kombinaci lyží, hor a termálů naleznou zimní sportovci v kouzelném Gasteinském údolí. Badgastein proslavily lázně a v současné době sem přijíždí celý svět za lyžováním. 200 kilometrů sjezdovek, dva moderní termály a 5 škol lyžování a snowboardingu ručí za nezapomenutelné dny lyžování v Gasteinském údolí.

Vzrušeně, mladě a scénicky se představuje obec zimních sportů Obertauern. 100 kilometrů sjezdovek, absolutní záruka sněhu do května a žhavé Après-Ski očekávají lyžařské zajíčky a noční hýřily.

Vytříbený výběr z Oberpinzgau

Jedná se o lyžařské oblasti, které jsou nejdále vzdáleny od hlavního města Salcburku. Nicméně to jejich kouzlu a síle přitažlivosti nijak neškodí: Lyžařské oblasti Zillertalská aréna, Dovolenková aréna Wildkogel Neukirchen & Bramberg a také Mittersill/Hollersbach-Kitzbühel nabízejí jak začátečníkům, tak i energickým znalcům nejlepší podmínky pro nezapomenutelnou lyžařskou dovolenou.

Lyžařská oblast Kitzbühel láká přibližně 168 kilometry sjezdovek a nabízí na lyžařském safari četné varianty a možnosti při nejvyšší záruce sněhu. Také Dovolenková aréna Wildkogel je pokládána za lyžařskou oblast se zvláštní zárukou sněhu a vyznačuje se vedle 55 kilometrů sjezdovek také 14 kilometrů dlouhou sáňkovací drahou. Jedná se o naprostý zlatý hřeb v Salcbursku. Neomezené lyžařské radovánky slibuje Zillertalská aréna, která na 160 kilometrech sjezdovek spojuje spolkové země Tyrolsko a Salcbursko.Zdroj: Media Trust Com.

foto: bilder.salzburgerland.com

Další články z rubriky

Chybí vám sníh? Potěšte se fotkami zimní krajiny!

Chybí vám sníh? Potěšte se fotkami zimní krajiny!

Dnes | 1 | V posledních letech je to se sněhem v České republice docela bída a pokud nevyjedete do hor, můžete…

Pohádkové Vánoce: Podívejte se, jak je slaví britská královská rodina

Pohádkové Vánoce: Podívejte se, jak je slaví britská královská rodina

Včera | Ano, i v britské královské rodině se slaví klasické Vánoce včetně štědrovečerní večeře, rozbalování…

Staré dobré časy? Ani náhodou! Takhle žily ženy před sto lety

Staré dobré časy? Ani náhodou! Takhle žily ženy před sto lety

Včera | Obvykle se mluví o starých dobrých časech, často se říká, že dřív bylo líp. Jenže ono bylo spíš…

Dojemné! Roztomilá zvířátka si užívají Vánoce

Dojemné! Roztomilá zvířátka si užívají Vánoce

9. 12. | K těmto fotografiím asi není moc co dodat. Zvířecí mláďata prostě dokážou rozněžnit každého, tím…