Silvestrovské koktejly

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Zábava

Chystáte silvestrovskou oslavu a nevíte, jaké nápoje podávat? Vsaďte na tolik populární koktejly, kterými potěšíte hosty bez rozdílu věku. Stačí několik málo ingrediencí a pár šikovných rukou a večírek může začít.

Obliba míchaných nápojů stále roste a ruku v ruce s tímto boomem jde také trend „do it yourself“ – tedy samostatného vytváření koktejlů přímo doma. Firma Pinelli nezůstává pozadu a přichází s konceptem Akademix. Ten spočívá v použití energetického nápoje Semtex jako základní ingredience pro míchání alkoholických i tzv. virgin nebo-li nealko koktejlů. Vzniká tak široká paleta drinků, které jsou skvělým doplňkem večírků. A tak z rukou profesionálních barmanů vzešla hned celá řada drinků.

Svým originálním složením a chutí má Semtex vynikající předpoklady pro kombinaci s jinými přísadami – skvělé je také to, že můžete volit mezi klasickou verzí s cukrem, nebo light. Ti, kterým nestačí povzbudivá síla klasického Semtexu, mají možnost varianty Forte. Některé mixy jsou modifikací již existujících tradičních receptur, jako například Semtex Mojito – vynecháte třtinový cukr a sodu, nahradíte je Semtexem a máte nápoj, který kromě osvěžení z mojita jak jej známe, ještě energizuje tělo i mysl. Pokud se alkoholu vyhýbáte z jakéhokoli důvodu, nemusíte si osvěžení odepírat.

Forsage


celý Semtex
4 cl vodky

Legendární kombinace energetického nápoje Semtex s panákem vodky v klasickém mixu postaví na nohy a vy si užijete večírek tak, jak to máte rádi – s přídavným spalováním a výkonem na maximum.

Jednoduše smíchejte panáka vodky s vychlazeným Semtexem a spoustou ledu. Dle své fantazie můžete použít třeba aromatizovanou vodku nebo jej oživit plátky limety či jiného ovoce.

Tisíc ostrovů


1 dcl Semtexu
4 cl vodky
1 dcl jahodového džus
1 dcl rybízového džusu

Tisíc ostrovů představují exotický koktejl plný svěžesti, ovocné chutě letních dnů probouzejí vášně a svět se stává sladký jako odpoledne na rozpálené pláži.

Do vysoké sklenice s ledem nalijte panáka vodky a zalijte jahodovým a rybízovým džusem se Semtexem.

Semtex Mojito


4 cl bílého kubánského rumu
celý Semtex
čerstvá máta
1 limetka

Zkuste malou změnu a dejte si oblíbené Mojito trochu jinak. Energetický nápoj místo sody a třtinového cukru dodá hromadu energie.

Kousky limetky s mátou rozmačkejte na dně velké sklenice, přidejte bílý rum a plechovku Semtexu.

Red Hot


Semtex
červené víno
čerstvý pomeranč

Red Hot je koktejl pro parádní zahřátí, co dodá sílu i po dlouhém dni stráveném na sychravém počasí. Teplo a energie vám rozproudí krev v žilách.

Svařte červené víno se Semtexem a jako čerstvý zdroj vitamínů a ozdobu použijte plátek pomeranče.

Green Stardust


2 dcl Semtexu
4 cl vodky
2 cl limetového sirupu
2 cl sirupu Curacao Blue
1 dcl pomerančového džusu

Exotické barvy i chutě jsou hlavní lákadlem „hvězdného prachu“. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky. Smíchejte vodku, Semtex a limetkový sirup s curacaem a pomerančovým džusem.

Semtex Society


½ Semtexu
2 cl broskvového sirupu
1 dcl grepového džusu

Society je lahodný nápoj bez jediné kapky alkoholu a proto si jej můžete užívat plnými doušky v nekonečném množstvím.

Zkombinujte grepový džus, broskvový sirup a Semtex. Výsledek je trochu nahořklý, trochu nasládlý, přesně, jak se na každou lepší společnost sluší.

Fresh Maker


Semtex
½ čerstvé maracuji
4 čerstvé jahody nebo maliny
kapka cukrového sirupu

Osvěžující koktejl Fresh Maker bez alkoholu se skvěle hodí na večírky. Jahody nebo maliny mu dodávají jiskrné aroma a maracuja exotický nádech.

Vydlabanou dužinu z maracuji, čerstvé jahody či maliny spolu s ledovou tříští zalijte Semtexem a sklenice plná svěžesti je na světě.

Energy Maker


Semtex
3 kolečka salátové okurky
5 lístků čerstvé máty
kapka cukrového sirupu
střik čerstvé limetové šťávy

Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte netradiční virgin – nealkoholický – koktejl. Sklenici naplňte ledem, kolečky okurky a lístky máty, dolijte Semtexem a navrch zastříkněte šťávou z limetky.

Foto: archiv Pinelli

Další články z rubriky

Nejhezčí pohled na Benátky severu

Nejhezčí pohled na Benátky severu

15. 11. | [Soutěž] Prodloužený víkend vám bude stačit na poznání všech zajímavostí Stockholmu, města…

Jeruzalém – město koček

Jeruzalém – město koček

13. 11. | [Soutěž] Že je Jeruzalém město tří náboženství, unikátních památek a bohužel i věčných bojů, ví asi…

Nový Zéland po vlastní ose

Nový Zéland po vlastní ose

8. 11. | [Soutěž] Oblíbené turistické destinace Nového Zélandu jsou celoročně přeplněné turisty. Lze se jim…

Cesta čokolády

Cesta čokolády

6. 11. | [Soutěž] Byli jsme při tom, jak se z dovezených kakaových bobů v Belgii vyrábějí lahodné pralinky.