Snídaně s Novou mění radikálně design. Těšit se můžete i na novou moderátorskou dvojici.

| Autor: BN | Rubrika: Zábava

Snídaně s Novou se téměř po dvou letech vrací do hlavní budovy TV Nova a představí se z nového moderního studia. Diváci se mohou těšit nejen na svěží a elegantní vzhled. Kdo nový bude uvádět?

Snídaně s Novou mění radikálně design. Těšit se můžete i na novou moderátorskou dvojici.

„Snídaně s Novou se stala během své historie fenoménem a v oblasti ranních show už 21 let určuje trendy celému trhu. Nové studio tento fakt podtrhuje a opět nás posouvá daleko dopředu. Diváci uvidí výsledky perfektní práce našich designerů a skvělého týmu celého pořadu,“ řekl Martin Švehlák, ředitel sekce zpravodajství.

Pro pořad vznikla ve spolupráci s renomovaným grafickým studiem Oficina nová originální výtvarná image a grafická výbava.

„Celé výtvarné pojetí pořadu Snídaně s Novou je inspirováno dílem jedné z nejvýznamnějších osobností moderního designu 20. století Ladislava Sutnara. Ten po sobě zanechal nadčasové dílo, které neustále provokuje a inspiruje nové generace designérů po celém světě. Jeho práce vždy splňovaly požadavek opticky přitažlivé jednoduchosti a promyšlené vizuální kontinuity. Když jsme přemýšleli o tom, jak rozvinout a propojit elegantní design našeho studia s progresivními technologiemi do funkčního celku, přišla nám idea uplatnění Sutnara jako ideální řešení. Celý projekt je další krok TV Nova na cestě k modernímu pojetí vizuální žurnalistiky v 21. století,“ sdělil k projektu Alan Záruba, kreativní ředitel skupiny Nova.

Co o Snídani s Novou možná nevíte?

Snídaně s Novou zahájila své vysílání před více než 21 lety, tři dny po spuštění TV Nova. První dvojicí, která mnohé z diváků zdravila rovnou do postele tehdy v pět hodin ráno, byla Lenka Hornová a Libor Baselides. Po Televizních novinách je Snídaně s Novou druhým pořadem, který vysílání Novy provází po celou dobu existence stanice. Diváky Snídaně s Novou provázelo ránem už několik desítek moderátorů, mezi nimi i Kateřina Hrachovcová, Martin Písařík a Lucie Výborná, na jeden den se stal moderátorem Snídaně s Novou i Leoš Mareš. Věrní diváci jistě vzpomínají i na moderátorské začátky Reye Korantenga, který je prostřednictvím Snídaně s Novou informoval o počasí. Jediným moderátorem, který uvádí Snídani od jejího vzniku, je Pavel Svoboda, který v současné době tvoří dvojici s Gábinou Partyšovou. Za 21 let se ve Snídani s Novou vystřídalo téměř 40 tisíc hostů z řad tuzemských i zahraničních odborníků, herců, zpěváků nebo sportovců. Nejslavnějšími z nich byli Karel Gott, Lucie Bílá a Lívie Klausová, speciální vydání Snídaně s Novou bylo vysíláno i přímo z Hradu s tehdejším prezidentem Václavem Klausem. Pravidelnými návštěvníky studia jsou i chovatelé se zvířecími přírůstky – atmosféru živého vysílání tak zažil sedmimetrový krokodýl, kůň, medvěd, osmimetrový had a mnoho dalších.

„Moderátorský tým Snídaně s Novou tvoří čtyři dvojice. Aktuálně diváky každým všedním dnem provází Zorka a Míra Hejdovi, Gabriela Partyšová a Pavel Svoboda, Iveta Kořínková s Alešem Lehkým, od 4. května nově Hana Mašlíková s Petrem Říbalem. Dramaturgie pořadu zůstává stejná, sázíme na dlouhodobě osvědčený model, který naši diváci oceňují už více než 21 let,“ sdělil Martin Novotný, vedoucí redakce ranního vysílání.

Snídani s Novou mohou diváci sledovat pravidelně každý všední den od 5:55 hodin. Z nového studia se Snídaně představí poprvé v pondělí 4. května 2015.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…