Komentáře ke článku

Snowboardisté riskují více než lyžaři

15. 2. 2005 | Prkénko, jež se tak ladně pohybuje po sněhové peřině, láká stále…

Přidat příspěvek
martin Reagovat 11. 1. 2009 11:23

šhdaghfsbfjvfdvjgvzjhbeg84897897lasmlnfuidbhvfbhvbhbvfhdbvgzugjkshjkchudwvfibgdsbvgdbchjdbcbxbchbdhjxcbxbncsdnmbfhbjsdfgewbghjbfewrhjeiwruiehufhejkhfuigreuihfurhufherhgheruiiojkwfhzuzzzzujiefwhndubfhwhmjcvvgvbfvhjbxhg jn j mmxcimekdmn m, jbndnbshdvsb h sdjdh ehjwbdzubeh duhqwedruiw hjdejwg ddhwuierzb hdhuwhudwqgde cvm,n njwduiehugf huifehdgz uewrhu gz vzgdzuqwgdzg gfdzwef zdqwegdwegzgsgdggzudgzuqw dghwwgduisagqwgtzugžg hqwgduzuzýguguzgwdgwvzueetzu

Tulituli Reagovat 20. 2. 2005 21:22

Můj 14letý syn po shlédnutí filmu Snowborďaci byl hrozně nadšený a když si mohl vybrat na lyžařském výcviku, jestli se chce naučit na lyžích nebo na snowbordu, tak hádejte co si vybral? Jeho neštěstí bylo, že když se na druhý den chystali na první výcvik, tak si před vchodem chaty zlomil stehenní kost, má za sebou dvě operace a čekají ho těžké rehabilitace.Ale jeho nadšení je takové, že to za dva roky zkusí znovu.

Aja Reagovat 17. 2. 2005 07:01

Jsem lyžařská insturktorka a každoročně učím v Alpách (na dvou prknech:-)). Odpovědně můžu prohlásit, že snowboardisté jsou nebezpeční nejem pro sebe, ale zejména pro ostatní lidi pohybující se na svahu. Snowboardista se totiž v určité fázi oblouku dostává do slepého úhlu a nevidí lyžaře po svém boku (do samé se děje při dlouhém carvingovém oblouku na lyžích). A právě v této poloze smete kohokoliv. Byla jsem svědkem několika úrazů, a to i v mé skupině klientů - snowboardista má většinou v háji kolena a sražený lyžař žerba nebo bedra, klasika. Chci apelovat na všechny snowboardisty, aby byli maximálně ohleduplní k ostatním účastníkům na svahu.

Grape Reagovat 16. 2. 2005 10:16

Bohužel právě u těch zlomenin je tomu naopak, úrazy z prkna jsou u dolnich končetin většinou horší a jedná se o vřetenovité zlomeniny..a to právě když se tělo nemůže zkroutit, protože má nohy pevné. Ale jinak je to myslím úplně jedno..záleží na každém, co chce dělat a co se mu víc líbí. Prkno je skvělá věc a lyže taky..já mám prkýnka dvě a občas velmi závidím těm, co mají jen jedno..a proto všude je hromady sněhu..hurá na hory!!!

Klára(30) Reagovat 15. 2. 2005 13:59

Nelíbí se mi název článku, který je zavádějící. Myslím, že míra rizika je závislá spíš na věku než na počtu prkýnek na nohách. Osobně jezdím 25 let na lyžích a 10 let na snowboardu a zcela jistě nejsem na snowboardu nebezpečnejší. Spíš v posledních letech nemám důvod se tolik předvádět a jako zodpovědná matka:) dávám přednost bezpezpečnosti před adrenalinem. Na obranu snowboardu mohu říct, že na rozdíl od lyží minimalizuje úrazy dolních končetin (hlavně kolena a kyčle), protože při pádu není možné jejich překroucení. Článek se mi nelíbí, protože nabízí jen jednostranný pohled zřejmě zavilého odpůrce prkna. Klára(30)

Pro vkládání komentářů se musíte nejdříve přihlásit