Srdečně vítáme ve východním Tyrolsku

| Autor: MS | Rubrika: Zábava

Jen 600 km z Prahy nebo 560 km z Brna a jste v Lienzu, srdci východního Tyrolska, jedné z nejhezčích lyžařských oblastí Rakouska. Na jižní straně Alp Vás čekají sjezdovky různých typů a obtížností na prosluněných svazích se spoustou sněhu.

Rodinně zařízené a cenově výhodné ubytování přispějí k báječným dojmům rodičů i dětí z pohádkové zimní dovolené. Ať už na statku, v prázdninovém apartmánu nebo pětihvězdičkovém luxusním hotelu – host se ve východním Tyrolsku totiž cítí vždy jako král!Východní Tyrolsko – to je zima jako ve snu! Jistota sněhu, spousta sluníčka, vše orientováno na rodiny s dětmi. Na 400 kilometrů sjezdovek, 65 vleků a lanových drah bez čekání, dětský tarif pro děti do 18 let platný v osmi lyžařských oblastech ve východním Tyrolsku i Korutanech.

Číslem 1 se v lyžařském testu stal nový großglocknerský resort Kals – Matrei. tato největší lyžařská oblast východního Tyrolska je špičkou v každém směru: 110 kilometrů sjezdovek se zárukou sněhu propojuje 16 nejmodernějších vleků.

Pohodlný je rovněž příjezd, šest hodin z Prahy do Lienzu autem nebo letadlem do Klagenfurtu. Odsud vozí návštěvníky východotyrolská kyvadlová doprava do jednotlivých čtyř oblastí dle jejich volby: do sportovně zaměřených Lienzských Dolomitů, do ráje pro rodiny - údolí Hochpustertal, do romantického údolí Defereggental nebo do národního parku Vysoké Taury.

Kromě sjezdovek nabízí východní Tyrolsko 400 kilometrů běžeckých tratí, bezpočet sáňkařských drah, pěší túry na sněžnicích, lyžařské túry i možnosti pozorování zvěře v národním parku Vysoké Taury. Dokonce si můžete vyzkoušet i biatlon!
Východní Tyrolsko je oblastí, kde se budete cítit báječně. Původní salaše a lyžařské boudy, znamenité hotely a wellness-oázy i špičková gastronomie Vás naplní zážitky.


Přehled oblastí východního TyrolskaLIENZSKÉ DOLOMITY: BALKON PLNÝ SLUNCE

Nebude-li svítit slunce, vrátíme vám peníze! Lyžařská oblast Lienzské Dolomity je první a jedinou oblastí zimních sportů s garancí slunce. Tuto službu lze bez problému nabídnout, neboť Lienzské Dolomity jsou v rámci Rakouska oblastí s nejvyšším počtem slunečných dnů – statistika uvádí téměř 2 000 hodin slunečního svitu. Kdo si tedy vybere některý z nabízených týdenních balíčků a objedná si k němu záruku slunce, tomu bude za každý den, kdy nebude alespoň tři hodiny svítit slunce, vrácena jedna sedmina ceny balíčku (za ubytování a skipas).Sluneční energie a sjezdařský požitek
Lienzské lyžařské oblasti Zettersfeld a Hochstein lákají svými atraktivními nabídkami milovníky slunce, celé rodiny a sportovní nadšence. Hojnost slunečního svitu v regionu Lienzských Dolomitů je možno nejlépe vychutnat v lyžařském středisku Zettersfeld, kde se kromě lyžování na perfektně upravených sjezdovkách dá načerpat nová energie a pohoda i lenošením na sluníčku. K příjemnému prožitku také přispívá nádherné panorama Dolomitů před očima.

Na Hochsteinu se navíc bude tuto zimu otevírat nová schlossbergská lanovka s kombinací osmimístných a šestimístných sedaček. Právě včas pro sportovní vrchol této zimy: Po vánočních svátcích se v Lienzu uskuteční Světový pohár v alpském lyžování - 28. prosince obří slalom a 29. prosince slalom s cílem téměř uprostřed města.


GROSSGLOCKNERSKÝ RESORT KALS-MATREI:
NEJVĚTŠÍ LYŽAŘSKÁ OBLAST NA SLUNEČNÍ STRANĚ VÝCHODNÍHO TYROLSKA


Lyžařská zábava na nejvyšší úrovni

Großglocknerský resort Kals-Matrei patří již nyní k nejlepším lyžařským oblastem Tyrolských Alp. Takřka bezmezný sen v bílém dosahuje až k horské stanici v nadmořské výšce 2.621 metrů – vždy před očima: úchvatná kulisa šedesáti třítisícovek a nejvyšší rakouské hory, 3798 metrů vysokého Großglockneru. Sjezdovkové divadlo má mnoho napínavých dějišť: prvotřídně upravené sjezdovky všech stupňů obtížnosti, tři zasněžované údolní sjezdovky, vzrušující svahy s hlubokým sněhem, bezvadné zábavní atrakce a otevřené roury, exklusivní sjezdovku pro carvingové lyžování i velkorysé úseky pro začátečníky v Kals a Matrei. S otevřením nového Orlího hnízda na horské stanici na Cimaross se vůbec poprvé v některé z lyžařských chat ve Východním Tyrolsku nabízí možnost „ubytování na nejvyšší úrovni“.


Tipy stranou sjezdovek

Ohromující krajina großglocknerského resortu Kals-Matrei nabízí celou paletu lehkých alternativ zimních sportů. Okolo 90 kilometrů běžeckých tratí se vine po horských svazích i zasněžených údolích, například v údolí Virgental. Zejména rodiny zde nacházejí vysněnou, a přitom cenově příznivou zimní dovolenou. Přírodní sáňkařské dráhy, zimní turistické trasy a vyjížďky v kočárech tažených koňmi lákají k výletům. Klid národního parku Vysoké Taury budete intenzivně vnímat obzvlášť při alpinistických lyžařských nebo pěších túrách na sněžnicích.


HOCHPUSTERTAL: RODINNÉ AKCE, BĚŽKAŘSKÉ POTĚŠENÍ A BIATLON PRO KAŽDÉHOÚdolí Hochpustertal je opravdovým rodinným regionem, někdy se mu říká „hory pro prcky“. Tři lyžařské oblasti Silian, Kartitsch a Obertilliach nabízejí zimní sportování s grandiózní kulisou Dolomitů. Pro zdejší hostitele jsou těmi nejdůležitějšími především ti nejmenší. Služby a zábava na sjezdovkách jsou upraveny právě pro lyžařský dorost, který zde mimochodem jezdí do šesti let zdarma. Příkladem jsou malé, mírné sjezdovky v Obertilliachu a Kartitschi. Dětský klub Bobo a lyžařské školy se proto plně zaměřily na nejmladší hosty. Stejně tak je tomu v lyžařském středisku Hochpustertal „Thurntaler“ v Silianu. Zde na 45 kilometrech rozmanitých sjezdovek to mohou ovšem pořádně rozjet i dospělí. Odpočívají pouze auta. Bezplatné skibusy dovezou lyžařské nadšence do jednotlivých oblastí údolí Hochpustertal. V Obertilliachu lákají i tratě pro běh na lyžích a biatlon – hosté zde mohou pod dohledem instruktorů prokázat svůj um v běhu na lyžích a střelbě na cíl.


PRÁZDNINOVÝ REGION DEFEREGGENTAL: OD ZIMNÍCH RADOVÁNEK AŽ PO WELLNESS-OÁZU

Rodina a wellness – to jsou synonyma pro údolí Defereggental: Lyžařská oblast Brunnalm s perfektně upravenými a přehlednými sjezdovkami na prosluněných svazích leží stranou masového turismu a je jako stvořena pro rodiny.

Údolí Defereggental se vypracovalo v jeden ze snowboardových rájů ve východním Tyrolsku. Geniální zábavní park s hips, waves, walls, rails a jinými báječnými skoky vytváří prostředí, ve kterém se snowboardisté cítí opravdu dobře. Super místo pro všechny nadšence i profíky na prkně.Mottem nejlepších ubytovacích zařízení je relaxovat a užívat si v rozmanitých wellness centrech v kombinaci se znamenitou východotyrolskou kuchyní.

Další články z rubriky

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

Jak se rozloučit se starým rokem a začít s čistým štítem

26. 12. 2017 | Starý rok nám pomalu končí a my už se začínáme těšit na to, co nám nachystal ten další, s osmičkou…

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

8 tipů na nejmystičtější vánoční procházku

25. 12. 2017 | Na Boží hod, první svátek vánoční, se většinou chystáme na pořádný rodinný oběd. Je to také doba,…

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

Nejslavnější vánoční písničky: Pusťte si Sinatru i Neckáře

24. 12. 2017 | Ať už u štědrovečerní večeře posloucháte klasické koledy, české vánoční písně nebo zahraniční…

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

8 typů pohádkových princezen, které stále milujeme

22. 12. 2017 | Během vánočních svátků se to v televizi jen hemží pohádkami. Určitě si najdete chvilku, kdy se…