Srdečně vítáme ve východním Tyrolsku

| Autor: MS | Rubrika: Zábava

Jen 600 km z Prahy nebo 560 km z Brna a jste v Lienzu, srdci východního Tyrolska, jedné z nejhezčích lyžařských oblastí Rakouska. Na jižní straně Alp Vás čekají sjezdovky různých typů a obtížností na prosluněných svazích se spoustou sněhu.

Rodinně zařízené a cenově výhodné ubytování přispějí k báječným dojmům rodičů i dětí z pohádkové zimní dovolené. Ať už na statku, v prázdninovém apartmánu nebo pětihvězdičkovém luxusním hotelu – host se ve východním Tyrolsku totiž cítí vždy jako král!Východní Tyrolsko – to je zima jako ve snu! Jistota sněhu, spousta sluníčka, vše orientováno na rodiny s dětmi. Na 400 kilometrů sjezdovek, 65 vleků a lanových drah bez čekání, dětský tarif pro děti do 18 let platný v osmi lyžařských oblastech ve východním Tyrolsku i Korutanech.

Číslem 1 se v lyžařském testu stal nový großglocknerský resort Kals – Matrei. tato největší lyžařská oblast východního Tyrolska je špičkou v každém směru: 110 kilometrů sjezdovek se zárukou sněhu propojuje 16 nejmodernějších vleků.

Pohodlný je rovněž příjezd, šest hodin z Prahy do Lienzu autem nebo letadlem do Klagenfurtu. Odsud vozí návštěvníky východotyrolská kyvadlová doprava do jednotlivých čtyř oblastí dle jejich volby: do sportovně zaměřených Lienzských Dolomitů, do ráje pro rodiny - údolí Hochpustertal, do romantického údolí Defereggental nebo do národního parku Vysoké Taury.

Kromě sjezdovek nabízí východní Tyrolsko 400 kilometrů běžeckých tratí, bezpočet sáňkařských drah, pěší túry na sněžnicích, lyžařské túry i možnosti pozorování zvěře v národním parku Vysoké Taury. Dokonce si můžete vyzkoušet i biatlon!
Východní Tyrolsko je oblastí, kde se budete cítit báječně. Původní salaše a lyžařské boudy, znamenité hotely a wellness-oázy i špičková gastronomie Vás naplní zážitky.


Přehled oblastí východního TyrolskaLIENZSKÉ DOLOMITY: BALKON PLNÝ SLUNCE

Nebude-li svítit slunce, vrátíme vám peníze! Lyžařská oblast Lienzské Dolomity je první a jedinou oblastí zimních sportů s garancí slunce. Tuto službu lze bez problému nabídnout, neboť Lienzské Dolomity jsou v rámci Rakouska oblastí s nejvyšším počtem slunečných dnů – statistika uvádí téměř 2 000 hodin slunečního svitu. Kdo si tedy vybere některý z nabízených týdenních balíčků a objedná si k němu záruku slunce, tomu bude za každý den, kdy nebude alespoň tři hodiny svítit slunce, vrácena jedna sedmina ceny balíčku (za ubytování a skipas).Sluneční energie a sjezdařský požitek
Lienzské lyžařské oblasti Zettersfeld a Hochstein lákají svými atraktivními nabídkami milovníky slunce, celé rodiny a sportovní nadšence. Hojnost slunečního svitu v regionu Lienzských Dolomitů je možno nejlépe vychutnat v lyžařském středisku Zettersfeld, kde se kromě lyžování na perfektně upravených sjezdovkách dá načerpat nová energie a pohoda i lenošením na sluníčku. K příjemnému prožitku také přispívá nádherné panorama Dolomitů před očima.

Na Hochsteinu se navíc bude tuto zimu otevírat nová schlossbergská lanovka s kombinací osmimístných a šestimístných sedaček. Právě včas pro sportovní vrchol této zimy: Po vánočních svátcích se v Lienzu uskuteční Světový pohár v alpském lyžování - 28. prosince obří slalom a 29. prosince slalom s cílem téměř uprostřed města.


GROSSGLOCKNERSKÝ RESORT KALS-MATREI:
NEJVĚTŠÍ LYŽAŘSKÁ OBLAST NA SLUNEČNÍ STRANĚ VÝCHODNÍHO TYROLSKA


Lyžařská zábava na nejvyšší úrovni

Großglocknerský resort Kals-Matrei patří již nyní k nejlepším lyžařským oblastem Tyrolských Alp. Takřka bezmezný sen v bílém dosahuje až k horské stanici v nadmořské výšce 2.621 metrů – vždy před očima: úchvatná kulisa šedesáti třítisícovek a nejvyšší rakouské hory, 3798 metrů vysokého Großglockneru. Sjezdovkové divadlo má mnoho napínavých dějišť: prvotřídně upravené sjezdovky všech stupňů obtížnosti, tři zasněžované údolní sjezdovky, vzrušující svahy s hlubokým sněhem, bezvadné zábavní atrakce a otevřené roury, exklusivní sjezdovku pro carvingové lyžování i velkorysé úseky pro začátečníky v Kals a Matrei. S otevřením nového Orlího hnízda na horské stanici na Cimaross se vůbec poprvé v některé z lyžařských chat ve Východním Tyrolsku nabízí možnost „ubytování na nejvyšší úrovni“.


Tipy stranou sjezdovek

Ohromující krajina großglocknerského resortu Kals-Matrei nabízí celou paletu lehkých alternativ zimních sportů. Okolo 90 kilometrů běžeckých tratí se vine po horských svazích i zasněžených údolích, například v údolí Virgental. Zejména rodiny zde nacházejí vysněnou, a přitom cenově příznivou zimní dovolenou. Přírodní sáňkařské dráhy, zimní turistické trasy a vyjížďky v kočárech tažených koňmi lákají k výletům. Klid národního parku Vysoké Taury budete intenzivně vnímat obzvlášť při alpinistických lyžařských nebo pěších túrách na sněžnicích.


HOCHPUSTERTAL: RODINNÉ AKCE, BĚŽKAŘSKÉ POTĚŠENÍ A BIATLON PRO KAŽDÉHOÚdolí Hochpustertal je opravdovým rodinným regionem, někdy se mu říká „hory pro prcky“. Tři lyžařské oblasti Silian, Kartitsch a Obertilliach nabízejí zimní sportování s grandiózní kulisou Dolomitů. Pro zdejší hostitele jsou těmi nejdůležitějšími především ti nejmenší. Služby a zábava na sjezdovkách jsou upraveny právě pro lyžařský dorost, který zde mimochodem jezdí do šesti let zdarma. Příkladem jsou malé, mírné sjezdovky v Obertilliachu a Kartitschi. Dětský klub Bobo a lyžařské školy se proto plně zaměřily na nejmladší hosty. Stejně tak je tomu v lyžařském středisku Hochpustertal „Thurntaler“ v Silianu. Zde na 45 kilometrech rozmanitých sjezdovek to mohou ovšem pořádně rozjet i dospělí. Odpočívají pouze auta. Bezplatné skibusy dovezou lyžařské nadšence do jednotlivých oblastí údolí Hochpustertal. V Obertilliachu lákají i tratě pro běh na lyžích a biatlon – hosté zde mohou pod dohledem instruktorů prokázat svůj um v běhu na lyžích a střelbě na cíl.


PRÁZDNINOVÝ REGION DEFEREGGENTAL: OD ZIMNÍCH RADOVÁNEK AŽ PO WELLNESS-OÁZU

Rodina a wellness – to jsou synonyma pro údolí Defereggental: Lyžařská oblast Brunnalm s perfektně upravenými a přehlednými sjezdovkami na prosluněných svazích leží stranou masového turismu a je jako stvořena pro rodiny.

Údolí Defereggental se vypracovalo v jeden ze snowboardových rájů ve východním Tyrolsku. Geniální zábavní park s hips, waves, walls, rails a jinými báječnými skoky vytváří prostředí, ve kterém se snowboardisté cítí opravdu dobře. Super místo pro všechny nadšence i profíky na prkně.Mottem nejlepších ubytovacích zařízení je relaxovat a užívat si v rozmanitých wellness centrech v kombinaci se znamenitou východotyrolskou kuchyní.

Další články z rubriky

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

1. 12. | 1 | Advent je tu! A Vánoce jsou tu od toho, abychom si je užily, takže no stres! Všechno nemusí být…

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

1. 12. | 1 | Chlap se vám buď líbí, nebo ne. A když nám zkříží cestu ten pravý, nevidíme napravo ani nalevo.…

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

30. 11. | Retro letí! Doba běží rychle dopředu a my si rádi připomínáme, co jsme tak milovali dřív a co nám…

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

30. 11. | Každý den děláme tisíce malých rozhodnutí, která ve výsledku formují celé naše osudy. Někteří…