Taneční podložky – rytmus a spousta pohybu pro všechny věkové kategorie

| Autor: PR | Rubrika: Zábava

Co si představit pod pojmem taneční podložka neboli Dance pad? Tanec, pohyb, zábavu, postřeh a především spoustu šipek. Dance pad je v podstatě simulátor tance. Stačí podložku připojit k počítači, nainstalovat přiložený program a zábava může začít. Stále si to nedokážete představit? Rádi Vám krok za krokem tuto skvělou zábavu představíme.

Pod názvem Dance Pad se skrývá velice populární a akční svět "simulátorů tance".

Je to sport, tanec, ale především zábava, kterou můžete provozovat v podstatě kdekoliv. Vstupenkou do tohoto světa Vám bude taneční podložka. A co od toho všeho máte očekávat? Především zábavu v rytmu hudby, spoustu pohybu (klidně v domácím prostředí), nové výzvy, propocené triko a hlavně šipky, šipky, šipky....Jak na to?
Taneční podložku - Dance pad připojíte k počítači a nainstalujete program. Tento program je k převážné většině podložek zdarma přiložen. Spustíte program , vyberete si skladbu, která se líbí a vyhovuje náročností právě Vám a dále už "pouze" sledujete šipky na monitoru.
 
- V horní části obrazovky před Vámi se nacházejí 4 statické šipky (nepohyblivé, na obrázku jsou vyznačeny tučně).
- Po začátku hry se zdola nahoru začnou pohybovat šipky, které představují taneční kroky.
- Vašim úkolem je na taneční podložce sešlápnout příslušnou šipku ve chvíli, kdy pohyblivá šipka protne šipku statickou.
- Na konci skladby počítač přesně vyhodnotí a oznámkuje Váš výkon v několika ohledech, abyste mohli sledovat, jak se zlepšujete.
 
Již z tohoto stručného popisu hry Vám je jistě patrné, že opravdová aktivní účast je nezbytnou podmínkou. Sami budete překvapeni, jak Vám i pouhých deset minut na taneční podložce dokáže rozproudit krev i energii. Upřímně si ale myslíme, že po deseti minutách podložku jen tak neopustíte :-), hra je na to příliš návyková.

Co ještě potřebujete?
Trochu místa, počítač (možno i starší typ) a taneční podložku (k ní samozřejmě obdržíte i CD s taneční hrou a spoustou muziky).

Vyzkoušeli jsme za vás...
1 taneční podložka = zábava a pohyb pro jednoho
2 taneční podložky = zábava a pohyb pro dva a navíc k tomu zdravá dávka soutěživosti, možnost poměřit síly, sdílet zážitky a dobrou náladu (malý turnaj je skvělým zpestřením narozenin, Silvestra či jiné akce)

Podívejte se na video jak tancují děti v mateřské školceKomu je hra určena?
Taneční podložka je vhodná pro člověka jakéhokoliv věku, který má doma počítač nebo herní konzoli (PS2, PSX, XBOX, MAC, GameCube či Wii), trochu místa a chuť zkoušet nové věci. Může být i netradičním dárkem, který překvapí, potěší a zároveň pozitivně působí na tělo i mysl. Dance pad je skvělý způsob aktivního odpočinku bez nutnosti opouštět domov či práci. Stačí pouze připojit podložku k počítači, zapnout program a můžete začít s pohybem. Čeká Vás příjemné zlepšování kondice, pálení přebytečných kalorií, zpevňování dolní poloviny těla, ale hlavně pestrý svět hudby a tanečních kroků, ke kterým nepotřebujete vrozený rytmus v těle! Pořiďte tento atraktivní dárek Vašim dětem. Poskytnete jim dlouhotrvající zábavu, kterou mohou sdílet s Vámi i se svými kamarády. Zažijí radost z aktivního pohybu, kdy se budou postupně zlepšovat a zábavnou formou rozvíjet koordinaci, postřeh, cit pro rytmus, ale i celkovou kondičku.

Věk Vašeho dítěte není rozhodující, výjimkou nejsou ani čtyřleté ratolesti zvládající jednodušší skladby.

Proč hrát taneční podložky?
Dance Pad představuje zdravé aerobní cvičení, které je navíc velmi zábavné a rozvíjí smysl pro rytmus. Hráč bez problémů vydrží sportovat i několik hodin v kuse. Měkké podložky jsou navíc velice šetrné ke kloubům hráče. Hra je vhodná doslova pro každého – věk ani hmotnost není rozhodující. Dokonce ani počet lidí nerozhoduje – bez problémů může člověk hrát sám, ale rovněž i několik hráčů najednou.

Co potřebuji, abych mohl začít hrát?
Úplně Vám stačí taneční podložka, kterou připojíte k počítači pomocí USB (hra nemá velké systémové požadavky, poběží na běžném počítači, který umí přehrávat audio soubory MP3) a nainstalujete přiložený software. Další skladby můžete bezplatně stahovat z internetu. Pořizovací cena taneční podložky je tedy Vaší jedinou a opravdu konečnou investicí. Pak již jen spustíte program a zábava začíná.

 A nakonec nezbývá než Vám popřát hodně zážitků a aktivní zábavy v novém světě tanečních podložek.

Široký výběr tanečních podložek a příslušenství za nejlepší ceny najdete na www.babysport.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vánoční woodoo: Jak využít sváteční výzdobu pro splnění přání

Vánoční woodoo: Jak využít sváteční výzdobu pro splnění přání

12. 12. | 6 | Končí starý rok a my se pomalu začínáme ptát, co nám přinese ten příští. Pomocí vánočního stromku…

Nejhezčí pohled na Benátky severu

Nejhezčí pohled na Benátky severu

15. 11. | [Soutěž] Prodloužený víkend vám bude stačit na poznání všech zajímavostí Stockholmu, města…

Jeruzalém – město koček

Jeruzalém – město koček

13. 11. | [Soutěž] Že je Jeruzalém město tří náboženství, unikátních památek a bohužel i věčných bojů, ví asi…

Nový Zéland po vlastní ose

Nový Zéland po vlastní ose

8. 11. | [Soutěž] Oblíbené turistické destinace Nového Zélandu jsou celoročně přeplněné turisty. Lze se jim…