Vánoční dárky pro dobrou chuť. Čím potěšíte nejen gurmány? [Vánoce 2015]

| Autor: BN | Rubrika: Zábava

Pokud je někdo z vašich blízkých vyloženě nadšený kuchař nebo gurmán, jsou tyto dárky jasnou volbou. Ale nejen jim uděláte radost s nějakým chutným dárkem nebo praktickým pomocníkem či doplňkem do kuchyně. Máme pro vás hned několik skvělých tipů…

Všechny milovníky vína potěšíte samozřejmě dobrou a kvalitní lahví, ale také důležitými doplňky. Co třeba originální držák na víno nebo rovnou praktickou domácí vinotéku?

Pokud někdo z vašich blízkých alkoholu příliš neholduje a raději dává přednost kvalitní kávě, radost mu jistě udělá některý z domácích kávovarů. Na trhu je jich na výběr opravdu hodně a záleží, zda upřednostníte jednoduchý na kávové kapsle nebo náročnější, kteří používají profesionálové.

Pro ty, kteří se bez své oblíbené kávičky neobejdou, vyberte některý z veselých termohrnečků. Udrží nápoje ve správné teplotě a se zahřejí na jakékoliv cestě.

Co by to bylo za kuchaře či kuchařku bez pořádné zástěry? Zapomeňte na ty jednoduché a usedlé a vyberte nějakou vtipnou.

Dárkové koše a jiné delikatesy uspokojí každého labužníka. Speciálně připravené dárkové koše jsou naplněny těmi nejvybranějšími dobrotami, úžasnými lahůdkami s originální chutí a vůní.

Sushi získává v našich zeměpisných šířkách stále větší oblíbenost. A ani domácí příprava tohoto tradičního japonského pokrmu nemusí být nijak složitá. Stačí dotyčného obdarovat kuchyňským pomocníkem pro přípravu sushi, masových, zeleninových nebo ovocných rolek.

Skvělým tipem na dárek může být i souprava na přípravu fondue, která zpříjemní společné chvilky s rodinou či přáteli. Nejrůznější sady jsou vhodné na přípravu sýrových či čokoládových fondue.

Nevíte, co pořídit vaší mamince, tchýni či babičce? Zkuste nenápadně projít jejich kuchyně a třeba najdete nějaké zastaralé vybavení, které by si zasloužilo vyměnit. Každé kuchařce usnadní práci některých z kuchyňských pomocníků. Spousta z nich se navíc dělá v široké barevné škále a tak můžete vše doladit do vybraného odstínu kuchyně.

Ti, co s vařením nechtějí mít moc práce a dlouhý čas u plotny chtějí vyměnit za jinou činnost, s nadšením ocení některý z multifunkčních hrnců, který se hodí pro jednoduchou přípravu širokého množství oblíbených jídel.

I běžné maličkosti do kuchyně můžou být nápadité a originální. A potěší všechny bez rozdílu.

Pro ty, co se rádi při vaření rádi inspirují a chtějí se dozvědět něco zajímavého a užitečného se bude hodit některá z knižních kuchařek.

Petra Lamschová a Petr Havlíček připravili již třetí díl publikace Jídlo jako životní styl. Jak sami říkají, na závěr této trilogie „nečekejte návod, jak hubnout, ale spíše jak se jídla přestat bát a užít si ho“. Recepty jsou tedy zaměřeny na zdravá jídla, která vám dodají potřebnou energii, a zároveň se seznámíte s tipy, jak si jídlo užít, jak si vybírat laskominy v obchodě, užít si atmosféru vaření a opravdu si pochutnat. Knihu můžete zakoupit zde.

Nechcete trávit tolik času v kuchyni, a raději byste si četli? Tak své drahé polovičce pořiďte Školu světové kuchyně. Celkem 120 receptů na nejznámější či nejtypičtější pokrmy národních kuchyní je v ní seřazeno podle světadílů a zemí. Hlavní součástí této kuchařky je výklad s barevnými fotografiemi a v závěru nechybí slovníček a rady, kde získat, nebo čím případně nahradit cizokrajné suroviny. Knihu můžete zakoupit zde.

Nezbývá vám dost financí na dárečky pro všechny a přitom chcete potěšit alespoň originální maličkostí? Darujte kousek sebe a vyrobte sami některý z jedlých dárků. Co třeba domácí pečený čaj, vaječný koňak nebo domácí paštiky či sušenky? Stačí jen váš výtvor hezky zabalit a uvidíte, že takový osobní dárek někdy dokáže potěšit více než cokoli kupovaného... Recepty hledejte například na tomto webu.

Nakonec ještě jeden dobrý nápad na nevšední dárek - co pořídit poukaz na kurz vaření? Ten zdaleka nepotěší jen „kuchařská nemehla.“ Nejrůzněji tématicky zaměřené kurzy jsou samozřejmě určené i pro ty, co si chtějí dále rozšiřovat své dovednosti a naučit se například nové gastronomické lahůdky z jiných zemí. Hledejte na internetu a v zážitkových agenturách.

Další články z rubriky

Co prozradí účes o vašem sexuálním životě?

Co prozradí účes o vašem sexuálním životě?

16. 2. | Střih vlasů a sexuální život spolu souvisí. Na vlasech je vidět nejen stav našeho zdraví,…

Skandály Adiny Mandlové: Místo sexu se u Goebbelse pozvracela

Skandály Adiny Mandlové: Místo sexu se u Goebbelse pozvracela

15. 2. | 2 | Její život byl jako její filmové role. Velice barvitý. Užívala si život se vším všudy, byla…

Seriál Ulice: Vztahy se ještě přiostří

Seriál Ulice: Vztahy se ještě přiostří

13. 2. | V Ulici se pořád něco děje a její obyvatelé nemají na chvíli klid. Vztahové problémy budou…

Jste medvěd, nebo vlk? Naučte biologické hodiny pracovat pro sebe

Jste medvěd, nebo vlk? Naučte biologické hodiny pracovat pro sebe

12. 2. | 1 | Určitě o sobě víte, jestli jste skřivan, nebo sova, ale co kdyby vám někdo řekl, že jste ve…