Víkendové dobrodružství

| Autor: Jindra Pelikánová | Rubrika: Zábava

V Česku je dnes kolem třiceti menších a středních aquaparků, které se staly vyhledávaným místem dětí i dospělých. A není divu. Kromě možnosti klasického plavání nabízejí také řadu atrakcí, na kterých si lze užít spousty legrace a zábavy.

Koupání je jednou z nejpopulárnějších tělesných aktivit. Přináší radostný zážitek, který posiluje zdraví a zlepšuje fyzickou kondici. Plaváním se zvyšuje síla, vitalita a pohyblivost celého těla. Představuje výbornou možnost pro posílení kardiovaskulárního systému a může se stát nástrojem pro zlepšení a udržení celoživotní kondice. Při plavání jsou namáhány všechny hlavní svalové partie, nejsou zatěžovány klouby, naopak se zlepšuje jejich pohyblivost, což se týká zejména ramen, kyčlí a kotníků. Proto je pohyb ve vodě vhodný pro každého.

Pozor na úrazy

Tobogany, vodní skluzavky, chrliče vody -to jsou velká lákadla především pro děti. Ovšem v případě pohybu u bazénů je třeba mít na paměti také možná rizika, jež s sebou takto strávené chvíle přinášejí. Většina úrazů, které se ve vodních světech přihodí, jsou důsledkem nevhodného a nebezpečného chování účastníků vodních radovánek. Nezřídka se stává, že na skluzavku, která má dojezd typicky do malého bazénku, chodí i neplavci. Stejně tak celá čtvrtina úrazů se odehrává z důvodu srážky s dalším jezdcem. Proto i při zábavě dohlédněte na své ratolesti, aby na konci skluzavky opustily místo dojezdu co nejrychleji a nechaly svému „předjezdci“ dostatečný odstup. Ani jízda hlavou napřed není zrovna nejlepší nápad, neboť zvyšuje riziko poranění hlavy a páteře. Pozor dávejte i na věčné pobíhání bosých mláďat kolem bazénu, kde hrozí uklouznutí.

Co s sebou

Do vodního světa si kromě plavek a osušky určitě přibalte také koupací plášť a boty pro pohyb v areálu. V řadě aquaparků můžete konzumovat pití a svačinu, které si přinesete s sebou. Pokud trávíte ve vodním světě celý den, zabalte dětem knížku, časopis či nějakou společenskou hru, kterou si společně užijete v době odpočinku od vodních hrátek.PrahaV hlavním městě si můžete vybrat hned ze tří. Nám se zalíbil ten největší - Aquapalace.

Aquapalace Praha-Čestlice

Je největším vodním parkem ve střední Evropě. Rozkládá se na ploše 9150 m2 a je tvořen třemi paláci - palácem vln, dobrodružství a relaxace, které jsou protkány umělými řekami (celkem 100 m divoké a 350 m pomalé). Najdete zde 6 toboganů (nejdelší z nich má 140 m), 3 skluzavky, spacebowl, potápěčský tubus o hloubce 8 metrů, bazén s umělým mořským vlnobitím, vířivky a masážní lavice.

Služby: saunový svět, lázně, fitness, občerstvení www.aquapalace.cz

Více kam si zajet do aquaparku zde„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu My life„

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

Adventní kalendář do Vánoc: Co dělat den po dni

1. 12. | 1 | Advent je tu! A Vánoce jsou tu od toho, abychom si je užily, takže no stres! Všechno nemusí být…

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

Jaký je milenec? Prozradí to tvar jeho zadku

1. 12. | 1 | Chlap se vám buď líbí, nebo ne. A když nám zkříží cestu ten pravý, nevidíme napravo ani nalevo.…

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

Retro Vánoce: Jak jsme nakupovali v 70. a 80. letech?

30. 11. | Retro letí! Doba běží rychle dopředu a my si rádi připomínáme, co jsme tak milovali dřív a co nám…

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

Funguje vám intuice? Naučte se slyšet svůj vnitřní hlas

30. 11. | Každý den děláme tisíce malých rozhodnutí, která ve výsledku formují celé naše osudy. Někteří…