Výlet za pohodou

| Autor: Pavla Maříková (Dieta) | Rubrika: Zábava

Máte za sebou náročné týdny plné práce a stresu? Potřebujete si odpočinout od všeho a od všech? Nebo si chcete vyrazit s kamarádkou někam, kde vás budou jen hýčkat a kde hodíte starosti za hlavu?
Jako v jednom z mála wellness resortů v Čechách je relaxace ve Svaté Kateřině dotažena do detailu už při příjezdu. Do areálu mají totiž motorová vozidla vjezd zakázán, a to z jediného důvodu – aby nerušila hosty. Pokud tedy přijíždíte autem, musíte jej nechat zaparkované na hlídaném parkovišti v blízké obci Počátky a do resortu vás odveze hotelový shuttle bus. Samotný resort se nachází hluboko v lesích, kde jediné, co uslyšíte, je zpěv ptáků, šumění stromů a občasné zařehtání koní ve stájích. Dovedete si představit lepší místo pro relaxaci a odpočinek?

Pasivity a aktivity

Možností, jak ve Svaté Kateřině odpočívat, je více než dost. Vybírat si můžete z tzv. pasivit a aktivit. Chcete celý den ležet v posteli a číst si knížku? Jak je libo. Máte pocit, že si potřebujete v hlavě srovnat myšlenky a ujasnit si, co dál? Meditujte. V resortu vám doporučí hned několik superklidných míst vhodných k meditaci (za vodou pod lípou, u pramene v aleji, na louce pod Lískem). Až budete mít pasivního odpočinku dost, přidejte na aktivitě.

Okolní příroda sama vybízí k dlouhým procházkám, k dispozici jsou tenisové kurty, golfové odpaliště, vyjet si můžete na koni nebo vyzkoušet jízdu se psím spřežením. Romantika, adrenalin nebo obojí… v každém případě něco, co nezažijete každý den. Resort nabízí také několik druhů speciálních pobytů – vždy s určitou tematikou. Body & Mind aneb dny plné jógy, redukční pobyty, golfové víkendy, ale také balíčky pro romantiky a rodiny s dětmi. Přijet můžete na den, víkend, ale také 14 dní. Nudit se nebudete.

Víte, co jíte

S odpočinkem a relaxací také nezbytně souvisí kvalitní a zdravá strava. O tu se stará hotelová restaurace pod záštitou uznávaného odborníka ing. Ivana Macha.K dispozici máte dokonce přehled energetických výdejů při pohybových aktivitách nabízených v resortu, např. spotřebu energie na jednotlivých cykloturistických trasách v okolí, při tenise, jízdě na koni, józe, nordic walkingu a aerobiku.

Podle vydané energie si pak vyberete jídlo a nápoje ze snídaňového a dalších menu, které jsou přehledně označeny energetickými a výživovými hodnotami. K dispozici je také odborník, který vám poradí s výběrem potravin a na nejmodernějším přístroji InBody 720 změří tukovou a svalovou tkáň, obsah vody, minerálních látek a další údaje. Ty jsou rozhodující pro nastavení stravovacího programu, pitného režimu, plánu doplňování stravy a rozvržení pohybových aktivit. I když zde strávíte možná jen pár dní, je to vhodná příležitost, jak přejít ke zdravějšímu způsobu života a nastavit si správné stravování a pitný režim.

Ráj odpočinku v podzemí

Úplně nejlákavější je však místní spa, do kterého vstoupíte jen po pár schůdcích vedoucích přímo do podzemí hotelu. Rázem se ocitnete v úplně jiném, snad i lepším, světě. Přítmí, svíčky, jemná vůně a relaxační hudba. Už to samotné působí jako dokonalá antistresová kombinace. A to je přitom jen začátek… Ať už zvolíte thajskou masáž, aromatickou masáž, zábal, nebo se ponoříte do voňavé koupele, nebudete cítit zklamání.K dispozici jsou také balíčky doporučených kombinací procedur nebo individuálně sestavené terapie. Ve wellness používají přírodní, lehce mineralizovanou vodu pramene Svatá Kateřina se zvýšeným obsahem síranů, hydrouhličitanů a vápníku s obsahem přírodních radionuklidů. Není totiž příliš tvrdá, i když obsahuje vápník s hořčíkem, takže snadno rozpouští různé nečistoty tukové povahy. Především pro dámy jsou pak určeny služby manikérky, pedikérky, ale také kosmetika a kadeřnictví.

Ve Svaté Kateřině razí heslo: Odpočívejte na maximum, ale podle svého. Ať už bude váš odpočinek vypadat jakkoli, můžete si být jisti, že domů budete odjíždět jako znovuzrození.Další zajímavé články najdete v aktuálním vydání časopisu Dieta.
ČTĚTE TAKÉ:
Andělská tvář pro Diora!STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKUDalší články z rubriky

Nejhezčí pohled na Benátky severu

Nejhezčí pohled na Benátky severu

15. 11. | [Soutěž] Prodloužený víkend vám bude stačit na poznání všech zajímavostí Stockholmu, města…

Jeruzalém – město koček

Jeruzalém – město koček

13. 11. | [Soutěž] Že je Jeruzalém město tří náboženství, unikátních památek a bohužel i věčných bojů, ví asi…

Nový Zéland po vlastní ose

Nový Zéland po vlastní ose

8. 11. | [Soutěž] Oblíbené turistické destinace Nového Zélandu jsou celoročně přeplněné turisty. Lze se jim…

Cesta čokolády

Cesta čokolády

6. 11. | [Soutěž] Byli jsme při tom, jak se z dovezených kakaových bobů v Belgii vyrábějí lahodné pralinky.