Výsledky fotosoutěže na téma JARO

| Autor: MS | Rubrika: Zábava

Po prvním, snad trochu nesmělém a úvodním soutěžním kole, přilákalo téma "Jaro v nás a kolem nás" více soutěžících a tím i více soutěžních fotografií.


Pokud první kolo mělo vést k jednoduchým snímkům, téma Jaro… nabídlo široký rozlet fantazii a kreativitě všem soutěžícím. Ale jak to obvykle bývá, nejvíce fotografií zachycuje téma v kvetoucí přírodě a především v detailech květů a v rozkvetlých záhoncích vašich zahrádek.

Celkem 85 fotografií zachycuje barvy kvetoucího jara, některé více – jiné méně nápaditým způsobem. O to více pak vyniknou fotografie, které dané téma vidí jiným způsobem. Objevilo se několik povedených krajinek, kterým jaro dominuje svěží zelení a jak jinak – i rozkvetlými stromy. Tímto pohledem se na soutěžní téma podívalo do dvacítky autorů. Nejméně ze soutěžících zakomponovalo do svých snímků své nejbližší, především děti. A ve svých fotografiích jste nám představili i své čtyřnohé miláčky – někdy v souvislosti s tématem pouze v názvu.

Námětem nás zaujaly dvě soutěžní fotografie, které jaro představily dnes již méně obvyklým způsobem. Na starobylý zvyk naší krajiny - stavění májky, si dnes musíme zajet do skanzenů , i když při jízdě venkovem je vidět v každé vesnici nejméně jednu – někdy na hřišti, někdy na náměstí – ale vždy je to pěkný motiv jara – blízký českému i moravskému venkovu a slovanské tradici.

Ta další fotografie zachycuje dětskou jarní hru s jamkou a barevnými kuličkami. Kdo z nás neměl tu svou oblíbenou „duhovku“ – o kterou nemohl za žádných okolností přijít… Milá připomínka již taky doby minulé.

Podívejte se znovu na soutěžní fotografie – ne vždy vynikají technickou dokonalostí, ale nabídnou Vám třeba jiný pohled na stále ještě jarní přírodu kolem nás a pokud to jaro objevíte i v sobě – soutěžní téma splnilo svůj účel. Třeba jenom tím, že vás s fotoaparátem v ruce vylákalo za sluníčkem na procházky do rozkvetlé přírody.

Porota to tentokrát neměla vůbec snadné. Až dlouho do noci jsme řešili jednotlivé snímky. Dnes konečně vyhlašujeme ty nejlepší snímky, které jsme vybrali. V soutěžní galerii se ovšem najde mnoho zajímavých. Tyto soutěžní snímky nás zaujaly:

v Břízkách ... od Jeane:


Jaro na samotě od Danaober


Lístky or Riman


JARO 2008 od Hosa


....a končim od fofrnice


Podléšková.. od 111991


...A-NA-NAS od Rhino.M


Kohopak pod ní políbí? od lokinka


Jarní sosání.. :) od Manone


Finále3. místo:
ZirafaDH a její brouček

jak dlouho fotíš?
Focením se aktivně bavím asi třetím rokem.
Jak vznikl soutěžní snímek?
Protože mám ráda makro, květiny a různé brebery, pořád lezu po zemi a lovím. Tohohle broučka jsem ulovila u babičky na zahradě, která je pro mě fotícím rájem. Naštěstí byl velmi trpělivý a stál i přes několikeré naplácnutí na objektiv (a přežil ve zdraví).
Jakou používáš techniku?
Aktuálně fotím s Canonem IS S3, ale do budoucna si plánuji pořídit Canon 450D.

Mall.czSoutěžící získává poukázku v hodnotě 200,- Kč na nákup v internetovém obchodě www.fotoexpert.cz nebo v nákupní galerii Mall.cz . Gratulujeme
2. místo:
Konecne Jaro! od JakubM

Mall.czSoutěžící získává poukázku v hodnotě 400,- Kč na nákup v internetovém obchodě www.fotoexpert.cz nebo v nákupní galerii Mall.cz . Gratulujeme
1. místo:
... od Skupca

jak dlouho fotíš?
Základní výcvik už v dětství jsem prodělala s tetou a jejím Zenitem E a zvětšovákem v koupelně,trochu mně posunul fotokroužek ve škole,pak pauza a další vlna s narozením dítka...a pak internet,kde jsem zjistila co všechno je ve fotografii možné...to a pak možnosti úprav mně smířily s digitálním aparátem,jinak bych se asi analogu nepustila :o) a taky ta cenová hladina snímků.....;o)
Jak vznikl soutěžní snímek?
Tenhle snímek je myšlen a pořízen pro fotosoutěž na dámě,měla jsem docela štěstí,počasí bylo dobrý,a paradoxně jsem tohle ulovila úplně na konci mé "výpravy za jarem"...zaujalo mně jak starý strom s poměrně masivní kůrou na kmeni dokázal zmobilizovat síly a vypustit nejen list ale i květ takhle neobvyklým způsobem,prostě jaro má neuvěřitelnou sílu.
Jakou používáš techniku?
Stále při starém Finepixu S5700,stále bez stativu(chjo...) a filtrů

Mall.czSoutěžící získává poukázku v hodnotě 600,- Kč na nákup v internetovém obchodě www.fotoexpert.cz nebo v nákupní galerii Mall.cz . Gratulujeme
Všem soutěžícím přejeme v dalších kolech soutěže úspěch, vtipné a kreativní nápady a především potěšení z fotografování.

Další články z rubriky

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

Seriál Ulice: Nemoc Aničky, Otovy obavy a tajemný muž

24. 4. | Do Ulice vtrhlo jaro a s jejími obyvateli pěkně zatočí. Digi začíná pochybovat o svém vztahu,…

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

Seriál Ulice: Budou lítat pěsti, Simona přijde o peníze a Ota bude vdovcem

18. 4. | Velikonoce v Ulici skončily, ale jejím obyvatelům klid nepřinesly. David bude opět pod nátlakem…

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

Seriál Ulice: Tobiáš riskuje, David prozře a Anička je psychicky na dně

10. 4. | Osudy obyvatel Ulice jsou čím dál víc dramatické a nikdo nemá chvilku klidu. Tereza bude muset…

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

Seriál Ulice: Adriana dostane lekci, Tobiáš riskuje život

3. 4. | Život lidí v Ulici se nezklidní ani krátce před velikonočními svátky. Terezu a Davida vyděsí…