Živá panenka. Extrémní proměnou stráví každý den 3 hodiny!

| Autor: Veronika Matoušková | Rubrika: Zábava

Katie Lawrence, dvacetiletá dívka z britského Camberwellu, se každé ráno stylizuje do role živé japonské panenky Anime. Každodenní tříhodinový rituál ji změní k nepoznání. Proč to dělá?

Asi každá holčička si jako malá přála, aby její panenka oživla a stala se z ní její kamarádka. Dvacetiletá Britka Katie Lawrence to vzala za opačný konec: Když nemůžou její panenky oživnout, pak se tedy ona stane živou panenkou. Jak jednoduché…

Jak to začalo?

Když jí byly čtyři roky, dostala PlayStation, a už v tomto věku ji začaly fascinovat počítačové hry – jejich postavy a především jejich vzhled. V dnešní době vlastní už stovky her. Díky hrám se dokonce seznámila i se svým přítelem Adamem. „Potkali jsme se při hraní PC hry u kamaráda, ale Adam nebyl převlečen za žádnou z postav. Možná působíme zvláštně, když nás lidi potkají na ulici, ale nám to nevadí,“ říká Katie.

Její fascinace počítačovými hrami se vystupňovala v pubertě, kdy se začala do svých oblíbených postav stylizovat. Toto její počínání má dokonce svůj název: COSPLAY, což je složenina ze slov „Costume Play,“ neboli kostýmová hra . Jak říká sama Katie: „Vždycky mne bavilo a svým způsobem fascinovalo, moci se proměnit v někoho jiného. Pro spoustu lidí jsem asi divná, ale já jsem takhle opravdu šťastná,“ dodává.

Časté námitky

Mezi to, co Katie slýchá nejčastěji, patří argument, že s takovýmto vzhledem si těžko najde pořádnou práci. „Nebojím se, že by si nenašla práci. Rozhodně nechce dělat kancelářskou práci, a bude hledat ve firmách, které neřeší vzhled svých zaměstnanců a naopak si jejich originality cení,“ říká její maminka. Jedním dechem ale dodává, že doufá, že nikdy nedojde k tomu, že by do kanceláře musela, protože pak by to měla hodně těžké.

Drahý životní styl

Určitě vás napadlo, co tento životní postoj a styl stojí. Budeme-li mluvit o času, pak z každého dne stráví Katie 3 hodiny před zrcadlem, aby se patřičně upravila do požadované podoby. A budeme-li mluvit o finančních nákladech, tak považte, že každý měsíc tento vzhled stojí 200 liber (v přepočtu kolem 6 000 Kč). „Ano, je to drahé i časově náročné, ale bez tohoto makeupu bych to nebyla já,“ říká sama Katie. Originalita zkrátka stojí jak spoustu času, tak i peněz.

Úžas a odstup

Když si Katie vyjde ven, bezděčně k sobě přitahuje pohledy všech kolemjdoucích, a to Británie je daleko tolerantnější než my v Čechách. Často na svou adresu slýchá nejrůznější komentáře, ale vždy pozitivní. Na druhou stranu muži si od ní drží uctivý odstup, což Katie připisuje svým piercingům. S úsměvem vzpomíná, jak jeden řidič vystoupil a šel k ní. „Měla jsem strach, že bude vulgární a nadávat mi. On se ale na mne krásně usmál a řekl, že si cení mé originality, a popřál mi hodně štěstí.“

Komentáře

Komentářů celkem: 1
Zčíná už to být dost ohrané. ivca001 10. 7. 2013 | 09:10

Další články z rubriky

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

Jak se vám líbí? Nejšílenější svatební fotografie

Včera | 1 | Chystáte svatbu sobě nebo své dceři a chcete, aby tento výjimečný den nezůstal pouze ve vašich…

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

Proč Popelka vždycky získá prince? Věci, které se od ní musíte naučit

19. 1. | V pohádkách se ukrývá spousta moudrostí. Tak si to vezměte… šedá myška, kterou všichni šikanují,…

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

Co se bude dít v Ulici? Nešťastná láska, facky i úraz!

16. 1. | V Ulici je tento týden opět pěkně živo. Oblíbené postavy se budou potýkat s běžnými starostmi, ale…

Sexy chlapíci z Ordinace v růžové zahradě: Kdo je váš favorit?

Sexy chlapíci z Ordinace v růžové zahradě: Kdo je váš favorit?

13. 1. | 2 | Seriál Ordinace v růžové zahradě se po Vánocích vrátil zpátky na televizní obrazovky a my opět…