7 rad, jak přežít pracovní den

| Autor: Marta Pušová | Rubrika: Zdraví

Vydržet denně 8 hodin v práci tak, aby vás nepřemáhal spánek a vaše soustředěnost nepadla jen na to, jak udržet otevřené oči, bývá těžké. Máme pro vás několik rad, jak se s těmito každodenními patáliemi vyrovnat.

7 rad, jak přežít pracovní den

Snídaně je základ

Začnete-li ráno uspokojivou snídaní, váš den má velkou šanci na úspěch. Vzdejte se 15 minut spánku a vychutnejte si svoji oblíbenou snídani! Jelikož budete v práci po dobu 8 hodin, bylo by dobré, aby vaše snídaně byla dostatečně sytá. Doporučujeme avokádový toast nebo omeletu se zeleninou. Nastartujete se tak na úspěšný den a váš metabolismus bude v pohodě.

Káva do ruky

Místo toho, abyste si kávu dali ke snídani, vezměte si ji na cestu do práce, nebo si ji vychutnejte v kanceláři. Účinek kofeinu vám tak vydrží mnohem déle a pomůže překonat krizi po obědě, kdy jediné, po čem toužíte, je dát si šlofíka. Je navíc dokázáno, že během dne (například po probuzení) jsou chvíle, kdy mozek sám produkuje kortizol, který vás udrží bdělé, takže kofein není potřeba.

Nepodceňte svačinu

Jelikož snídáte většinou brzy, hlad se dostaví zády. Je nesmysl sedět celé dopoledne u počítače s kručícím žaludkem, pak se u oběda přejíst a poté bojovat s únavou, když bude žaludek zpracovávat nečekanou porci jídla. Daleko lepší je vzít si sebou do práce dvě lehké svačinky, z nichž jednu sníte například v 10:30 dopoledne, po poledni si dáte jen lehký oběd a odpoledne si dopřejete druhou malou svačinu. Uvidíte, že budete fungovat daleko lépe.

Žvýkejte

I když se to nezdá, i žvýkačka může pomoct. Mentolová příchuť vás probere a pravidelné žvýkání vás zase udrží v pozoru. Jako bonus poslouží svěží dech, když si vás šéf zavolá na kobereček. Stejnou funkci mohou splnit i cucavé mentolové bonbony.

Dodržujte pitný režim

Dbejte na dostatečný přísun tekutin, ale pozor – vyhýbejte se nadměrnému pití kofeinu nebo slazených nápojů. Nejlépe poslouží čistá voda nebo různé bylinkové čaje. Je dost pravděpodobné, že s větším přísunem tekutin budete více odbíhat na toaletu, což může být otravné. Berte to ale tak, že se alespoň na chvíli zvednete ze židle a rozhýbete tělo, což vás také udrží při životě.

Potkejte se s někým u oběda

Je jedno, jestli to bude maminka, kamarádka, přítel nebo kolegyně. Mít někoho, s kým se setkáte na oběd, vám určitě zvedne náladu. Budete se mít na koho těšit, urychlíte pracovní proces, abyste se na obědě nemuseli stresovat, a za odměnu si dáte něco dobrého.

Záchrana

Občas se prostě stane, že zaspíte, nebo nestíháte připravit si po ránu svačinku a v práci jaksi není čas zaběhnout do obchodu. Mějte proto v šuplíku záchranu, která vydrží delší dobu. Mohou to být oříšky, müsli nebo cereální tyčinky, které vám pomůžou, až bude nejhůř.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vařte za hubičku: Levná a chutná jídla z brambor

Vařte za hubičku: Levná a chutná jídla z brambor

26. 5. | Brambory jsou snadno k dostání a když víte, jak je připravit, nebudou vás nudit. Existuje totiž…

Když ovečky nezabírají: Rady, jak co nejrychleji usnout

Když ovečky nezabírají: Rady, jak co nejrychleji usnout

25. 5. | 2 | Už jste se po dvacáté v posteli převalila ze strany na stranu a spánek se stále někde toulá?…

Jak udělat dokonalý smažák? Známe 4 triky!

Jak udělat dokonalý smažák? Známe 4 triky!

24. 5. | 1 | Na klasický smažený sýr dostane čas od času chuť každý z nás. Ne vždy se ale povede, aby sýr ze…

Populární superpotraviny: Zázvor prodlouží menstruaci a borůvky zvýší cukr

Populární superpotraviny: Zázvor prodlouží menstruaci a borůvky zvýší cukr

22. 5. | Superpotravinami se to v poslední době všude jen hemží a výživoví poradci si je nemohou vynachválit…