Ájurvéda – přírodní versus moderní kosmetika + soutěž!

| Autor: PR | Rubrika: Zdraví

Snad každá žena touží být krásná, přitažlivá a zdravá. Současná kosmetika nabízí nesčetně možností, jak napravit různé nedostatky či jak si zachovat mladistvý vzhled, estetickou chirurgií počínaje a nejnovějšími přípravky z laboratoří farmaceutických a chemických společností celého světa konče.Vyhlazení vrásek za pomoci estetické chirurgie je viditelné ihned. Je to však dosti razantní zásah do organismu a většinou i do naší peněženky . Ajurvéda to dokáže také, bez bolesti a bez skalpelu, pomocí přípravků speciální ajurvédské kosmetiky. Trvá to sice o něco déle, ale zase je to k našemu tělu šetrnější.

Ájurvéda je sanskrtské slovo, složené ze slov „aju“ - věk a délka života, „r“ - týkající se, a „véda“ - vědění a znalost. Přeložíme-li tedy tato tři slova a pospojujeme je, znamená to „věda o životě“. Ajurvéda vznikla v Indii asi před 5000 lety a je považována za nejstarší a nejucelenější léčebný systém na světě. Převážná většina léčebných systémů a postupů používaných v současné době v západním světě se vyvinula právě z ajurvédy.

Podstatou ajurvédy je celistvost, na rozdíl od západní medicíny se ajurvéda nezaměřuje jen na nemoc samotnou a odstraňování příznaků nemoci, ale přímo na předcházení nemoci. Záměrem je, aby člověk byl po všech stránkách v rovnováze – po stránce tělesné i po stránce duševní. Ajurvéda je životní styl, který v sobě zahrnuje stravování, tělesné cvičení, podpůrné procedury (např. masáže), ajurvédskou kosmetiku - vše tak, aby tělo, mysl i duch byly v maximálním souladu.
Ajurvéda nikdy nemůže zcela zastoupit klasickou medicínu, ale v mnoha případech může být pomocným a podpůrným prostředkem při klasické léčbě a v některých případech si dovede poradit s různými neduhy lépe než západní medicína (např. s alergiemi, kožními problémy aj.).

V současné době se ajurvéda dostává opět do středu zájmu, což jednak reflektuje návrat člověka k přírodě a přírodním prostředkům a jednak proto, že i moderní věda oceňuje obdivuhodné účinky starých receptur. Stále oblíbenější jsou i ajurvédská ošetření těla - masáže, ale nejen ty, týká se to i speciálně sestavených ošetření pro pleť spolu s ajurvédskou kosmetikou, která dokáže znovu nastolit rovnováhu v pleti. Ajurvédská medicína zná a dovede velmi šetrným způsobem odstranit problémy pleti - ajurvédská masáž stimuluje pleť, otevírá a čistí póry a lymfu, čistí a váže na sebe toxiny, těžké kovy a volné radikály. Masáž pomáhá zharmonizovat tři tělesné šťávy, které jsou v ajurvédě známy pod termínem „dóša“ (váta, pitta a kapha). Během ošetření se z organismu odstraňují přebytečné dóši. Tyto životní šťávy jsou velmi důležité pro naši krásu a zdraví. Každá z těchto šťáv má své specifické vlastnosti a působení, které se dále promítá v naši konstituci a povahových rysech.
Ajurvéda dokáže velmi dobře také upravit hyperpigmentaci, přírodní cestou upravit velikost i pevnost poprsí, výrazně zredukovat až eliminovat celulitidu, zlepšit stav pokožky dle typu pleti speciálně sestavenými kombinacemi ajurvédských přípravků spolu s ajurvédskou masáží, která zahrnuje i olejovou masáž hlavy a vlasů, který vlasy vyživuje a regeneruje.
Ajurvédské kosmetické ošetření se liší od klasického kosmetického ošetření, skládá se z neustálého nanášení přípravků, které se postupně vmasírovávají do pokožky a spolu s ajurvédskou masáží pleť regenerují a upravují co nejvíce tak, aby fungovala jak zdravá pleť.

Má-li být ajurvédská masáž skutečně účinná, musí být prováděna podle přesně stanovených postupů a za použití produktů, které jsou vyráběny podle ajurvédského léčebného systému. Také musí být dodržovány všechny postupy pro zachování toku energie s působností na marmové body. To se týká také tak často diskutované celulitidy. Podle ajurvédy celulitida vzniká zablokováním energetických kanálů v těle a disharmonií tří životních šťáv (dóš). Z pohledu ajurvédy pohlížíme n a celulitidu jako na problém tří na sebe závislých systémů lidského těla. Správně provedená anti-celulitidová kúra pomocí ajurvédských produktů maximálně stimuluje nejvíce zatížené systémy (krevní, nervový a lymfatický).

Ajurvédská kosmetika se vyrábí v ekologické oblasti středních Himalájí, podle prastarých léčivých receptur, ruční technikou výroby. Kosmetika byla mnoho staletí vyvíjena a zdokonalována experimentováním s hojivými bylinami, jejími výtažky a oleji přesně podle ajurvédských receptur. Při správném používání vhodně zvolených přípravků se organismus navrátí zpět do své přirozené rovnováhy. Tělo se pak i nadále snaží, jakožto ideální stav pro své fungování, tuto rovnováhu udržet.
Přípravky ajurvédské kosmetiky jsou určeny nejen na obličej, ale i na vlasy a tělo.

Základní filozofií ajurvédských výrobků je:
• Tělo se aktivuje tak, aby si pomohlo samo.
• Hojení a náprava vychází z těla samotného.
• Výsledky jsou velmi uspokojivé a mají dlouhodobý efekt.

Vyzkoušejte umění ajurvédy, vychutnejte si dvouhodinový relax s ajurvédským kosmetickým ošetřením nebo ajurvédským zábalem na celulitidu.


Soutěžní otázka:

Na webových stránkách www.ajurvedakamila.cz najdete seznam procedur prováděných v salonu Fatima.3 čtenářky, které správně odpoví na soutěžní otázku, získají dárkový poukaz na ošetření v salonu Fatima:

1x exkluzivní kosmetickou terapii (1290kč)
2x základní kosmetickou terapii(990kč)

Vyhrává 3., 30. a 60. správná odpověď.

Pravidla soutěže naleznete ZDE.

Další články z rubriky

Velikonoční mazanec netradičně: Zkuste bramborový, z domácí pekárny nebo bezlepkový

Velikonoční mazanec netradičně: Zkuste bramborový, z domácí pekárny nebo…

Včera | Bez pravého mazance by to na Velikonoce nebylo ono. Poradíme vám několik způsobů, jak mazanec…

Pravda o mléce: Je zdraví prospěšné, nebo ne?

Pravda o mléce: Je zdraví prospěšné, nebo ne?

22. 3. | Mléko je základní výživou člověka v nejútlejším věku. Někdo ho miluje po zbytek života, druhý se mu…

8 šťavnatých receptů z krůtího masa: Chilli con carne, burger nebo guláš

8 šťavnatých receptů z krůtího masa: Chilli con carne, burger nebo guláš

21. 3. | Krůtí maso je lehce stravitelné, přitom je šťavnaté a chutné. Zkuste z něj recepty, které běžně…

Srdeční arytmie přibývá i u žen. Můžou za to kouření a obezita. Nemáte ji také?

Srdeční arytmie přibývá i u žen. Můžou za to kouření a obezita. Nemáte ji…

19. 3. | Arytmie neboli porucha srdečního rytmu patří mezi ta nejčastější srdeční onemocnění. Každý rok u…