Reklama:

Solární kosmetika

K tomu, aby pleň po opalování vypadala co nejpřirozeněji, nestačí absolvovat pouze několik kůr v solárních studiích. Významnou roli hraje také speciální solární kosmetika. Ta byla vyvinuta zvláště pro tyto účely a svými vlastnostmi se liší od běžných prostředků pro péči o pleň. Každý návštěvník solária by po několika procedurách měl znát dobře svůj typ pleti a k tomu si i zvolit patřičnou kosmetiku.

Je to věc složitá nebo ne? Pro toho, kdo o opalování v soláriu nic neví, asi ano. K tomu, aby i vaše pleň vypadala svěže sportovně vám poradíme i s tímto problémem.

Celkem existují 3 druhy kosmetiky, což je fakt který mnoho lidí neví. Častou chybou je koupě prvního doporučeného opalovacího prostředku. Obvykle se ale nákup řídí pouze cenou a zajímavostí etikety. K tomu, abychom se takové chyby vyvarovali, je třeba znát několik základních pouček.

Prvním druhem je solární kosmetika, kterou můžeme nazvat jako kategorie : MAXIMALIZACE.
Ta většinou obsahuje komplex enzymů DNA a pomůže vytvořit zlatou barvu pokožky. Je charakteristická tím, že obsahuje ingredience zlepšující vzhled pokožky a vyhlazující jemné linky a vrásky. Ve většině případů také zabraňuje vzniku bakterií na pokožce při pocení při opalování. Její funkcí je i to, že zpevňuje kůži a ta se stává elastičtější. Takové produkty jsou vyráběny často na bázi hydratačních krémů, tedy dochází ke zvlhčení pokožky.

Následuje kosmetika z kategorie: INTENZIFIKACE.
I ta působí prostřednictvím látek obsahujících max. množství enzymů DNA. Je vyráběna převážně jako pleňová voda smíšená s olejem. V některých případech je nádobka se směsí doplňována i tabletami, které dodávají tělu CuO2 a významnou měrou omezují působení volných radikálů v těle (škodlivé látky jako nežádoucí produkt vznikající při slunění). Lze proto doporučit jako doplněk používat i antioxydanty což je např. betakarotén. Zajímavá je i skutečnost, že aplikací produktů dochází k omezení rozšíření tkáně.

Poslední fází je kategorie: FINALIZACE.
Použitím se dokončuje hydratace pokožky a vyhlazení vrásek a linek. Zvláštní složení a kombinace použitých látek zabraňuje loupání horních jemných vrstev kůže. Významným prvkem jsou zmírňující chladivé látky, které mají příznivý vliv na ohřátou pokožku.

Nyní je nám již známo, že prakticky neexistuje universální prostředek. Nejlepšího efektu se dosáhne výhradně aplikací všech tří druhů, a to v době před opalováním, po opalování a v době regenerace.
Pamatujte si, že u solární kosmetiky také platí pravidlo o přímé úměře ceny a kvality. Výrobky za 200 Kč a méně rozhodně nelze doporučit. Naopak špičkové produkty mohou dosáhnout i cen přes 1.000 Kč na průměrné balení.

Na závěr si pamatujte, že v každém dobrém solárním studiu by měli být schopni vám podat kvalifikované informace. Nebojte se je vyžadovat.

Copyright: Pavel Skopal
Všechna práva vyhrazena

Přednosti opalování v soláriích
Přinášíme Vám první díl seriálu o opalování v soláriích. Dozvíte se, co je zdravé, jak vybrat a zjistit kvalitu solárního studia, jaká je nejlepší kosmetika a mnoho dalších informací.

Jak vybrat vhodné solární studio
Ne všechna solární studia poskytují své služby na profesionální úrovni. Tato skutečnost má zásadní vliv na kvalitu a bezpečnost opalování. Shrňme si tedy v několika bodech na co by se měl každý zákazník při první návštěvě zaměřit.

Pravidla opalování v soláriích
V minulém čísle jsme se poprvé seznámili s příznivými vlivy účinků solárních přístrojů. Dnes si povíme něco o tom, co všechno je třeba znát před začátkem opalovacího programu.

Datum vydání: 29.12.1999
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem
Články na podobné téma
Aktuální články
Jak připravit batáty? 6 nejlepších receptů s masem i rybou 7 triků, jak připravit dokonalé dušené hovězí maso 12 receptů na králíka: Pečený, na smetaně i rizoto Jak si připravit arašídové máslo. Plus skvělé recepty, kde ho použít 5x rychlý oběd do krabičky: Kuskus, chutný salát i slaný muffin Snídaně do postele: Lívance, originální kaše či zapečená bagetka Co se stane s vaším tělem, když přestanete jíst polotovary a hotovky? Nejlepší domácí hranolky: Z trouby i ve fritéze Máte problémy s alkoholem? Takto to poznáte! Otestujte se Dagmar Heřtová z blogu Tastejourney.cz: Vařit se dá i na podpatcích Dezerty do skleničky: Čokoládová pěna, suflé i limetkový krém Nejlepší recepty na kuře: Caesar, ohnivá křidélka i špízy


Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Soutěže na Dáma.cz
v součastnosti žádné soutěže neprobíhají.
Přehled všech soutěží
Nejživější diskuse
Je nám -sát! (461)
Zahradnice (135)
Soutěžíme (93)
Soutěže II. (85)
Pohoda s kámoškama (72)
Pohľad do sveta zvierat a iné.. (67)
Křížovky,soutěže - výherci (51)
OBRÁZKY ANIMACÍ A GIFŮ (43)
Ukopnutý palec v kouzelné krabičce (42)
Paralelní svět Rukověti pokojného bojovníka světla aneb návod na „život" v harmonii se sebou i okolím. (37)
Recepty
Slané houstičky
Arašidové sýrové pečivo
0717. české rohlíky
Grilovaný lilek
Špagety rychlé a ostré

Přidat recept