Extra panenský olivový olej pod stromeček?

| Autor: redakce | Rubrika: Zdraví

To nejcennější, co máme, je zdraví. Základním předpokladem správného fungování organizmu jsou zdravé stravovací návyky. Upouštění od tradiční české kuchyně a přejímání středomořského způsobu stravování je prvním krokem k úspěšnému startu na cestě za zdravým životním stylem.

Základním pilířem středomořské diety je extra panenský olivový olej plný vitamínů a zdraví prospěšných látek. Možná to bude znít až příliš jednoduše, ale kvalitní extra panenský olivový olej je skvělým tipem na vánoční dárek, kterým uděláte radost všem.

Přestaňte si tedy lámat hlavu a dejte svým blízkým pod stromeček extra panenský olivový olej Monini. Od poloviny listopadu do Štědrého dne naleznete v české maloobchodní síti výrobky produktové řady Classico a Delicato ve speciálním vánočním „převleku“. Cena obou druhů extra panenského olivového oleje zůstává i přesto nezměněna – za 0,75 litru Classica nebo Delicata zaplatíte 149,90 Kč. Olivový olej Monini patří pro svou vynikající nezaměnitelnou chuť k nepostradatelným součástem studené i teplé kuchyně. Darujete–li olivový olej Monini, darujete láhev plnou zdraví a vybrané chuti.

Extra panenský olivový olej Monini je výběrový olivový olej lisovaný výhradně mechanickými postupy bez zásahu chemické rafinace. U Monini je od počátku existence zakódováno v rodinné tradici, že kvalita a zejména chuť stojí vždy na prvním místě. Základem pro namíchání extra panenského olivového oleje delikátní chuti, jsou výchozí suroviny prvotřídní kvality, tedy jednotlivé blendy extra panenských olivových olejů, které se správným poměrovým mixem smísí. Výběr blendů a poměr míchání určuje osobně pan Zefferino Monini tak, aby ve výsledku zaručil vždy stejnou chuť svých olejů. To znamená, že pokud si ochutnáte Monini Classico letos v Čechách, tu samou chuť najdete v Monini Classico za pár let v Americe. Majitel společnosti, pan Monini, jeden z největších znalců olivového oleje na světě, takto osobně testuje a ochutnává veškeré vzorky olejů, které se stáčí do lahví pro koncového spotřebitele. U Monini je tento chuťový a kvalitativní test každodenní samozřejmostí a nezbytností. Tento osobní přístup a vášeň rodiny Monini, která se předává z generace na generaci, vyzdvihuje produkty Monini na špičku mezi extra panenskými oleji prodávanými v běžné maloobchodní síti.


Extra panenský olivový olej obsahuje jako jediný velké množství zdraví prospěšných látek a vitamínů. Mononenasycené mastné kyseliny snižují riziko poškození žaludečních tkání a napomáhají zdravému růstu a bezproblémovému vývoji dětí. Extra panenský olej je rovněž významným zdrojem vitamínů A, B, B12, C a E. Zejména vysoký obsah vitamínu E v extra panenském olivovém oleji účinně působí na udržování stavby kostí a přispívá k ochraně před předčasným stárnutím a nádorovými onemocněními. A v neposlední řadě polyfenoly – přírodní antioxidanty – působí proti stárnutí buněk v lidském organizmu. Lžička extra panenského olivového oleje denně tak našemu tělu rozhodně neuškodí, ale naopak jej zásobí množstvím prospěšných látek.

Zdraví se koupit nedá - je ale možné obdarovat ty, na kterých nám záleží, zdravým a chutným dárkem od Monini. A kdo ví, třeba se právě letošní vánoční dárek stane prvním krokem ke zdravějšímu životního stylu našich blízkých...


zdroj: Bison & Rose

Další články z rubriky

Trápí vás bolesti žaludku? Tyto věci nedělejte nalačno!

Trápí vás bolesti žaludku? Tyto věci nedělejte nalačno!

Dnes | Problémy se žaludkem rozhodně nejsou nic příjemného. Mohou mít řadu příčin, někdy si je ale možná…

Svačinky ve vzduchu aneb Co jíst zdravého v letadle

Svačinky ve vzduchu aneb Co jíst zdravého v letadle

23. 9. | 9 | Jídlo hraje na cestách důležitou roli. Když nám nekručí v žaludku, hned si své zážitky užíváme…

Vyplázněte jazyk: Co poznáte podle tvaru, barvy či povlaku

Vyplázněte jazyk: Co poznáte podle tvaru, barvy či povlaku

21. 9. | Zdravotní stav člověka se dá vyčíst z mnoha ukazatelů. Jedním z nich je jazyk. Pokud je růžový až…

5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

5 receptů na plněné papriky: S masem, sýrem i čočkou

20. 9. | K podzimu neodmyslitelně patří i plněné papriky. Nejklasičtější jsou asi ty s mletým masem, zkuste…