<font color=#f07b11>INDOL-3-KARBINOL<br> Nová naděje v boji s nádory</font>

| Autor: PR | Rubrika: Zdraví

Nejnovější výzkumy hovoří o indolech a jejich metabolitech které vytvářejí ideální rovnováhu metabolitů estrogenu. Ta snižuje riziko rozvoje nádorů a působí na rozpad již existujících nádorů, cyst a uzlin.

Příčina vzniku nádorů
Regulace růstu a rozmnožování buněk v těle je jednou z hlavních specifických fyziologických funkcí ženského pohlavního hormonu, estrogenu. Ten se dělí na „dobrý“ a „špatný“ metabolit.
Tyto dva druhy se v těle vyskytují v určitém poměru, až dokud se tělo nenakazí virem. V infikovaném těle se estrogen po vypotřebování nevyplavuje, ale mění se na „špatný“ metabolit 16α-hydroxyestron (16αOH), který podporuje růst nádorů.Nová naděje – Indol-3-karbinol (I3C)

I3C zvyšuje poměr „dobrého“ metabolitu vůči „špatnému“. I3C zabraňuje tomuto „špatnému“ metabolitu, aby se napojil na nemocnou buňku tím, že se na ni naváže sám. Nedovolí, aby byla buňka vyživovaná toxiny, a ta nakonec zaniká. Zdravé buňky si navazují dobrý“ metabolit, 2-hydroxyestron(2OH). Prostřednictvím klinického testování se zjistilo, že I3C působí na lidské tělo v několika rovinách – pozitivně ovlivňuje hormonální metabolismus, ochraňuje zdravé buňky a ničí nádorové buňky.
Takto svým působením likviduje cysty na vaječnících, v prsou, děložní myomy, působí v období klimaktéria, při endometrióze a doporučuje se rovněž při nádorových onemocněních prostaty a varlat. Klinickými studiemi byla potvrzená vysoká účinnost při léčení mastopatie, nádoru na děložním čípku, či genitálních bradavic. I3C má také vlastnost potlačit HPV (lidský papillomavirus) a jeho projevy v lidském těle.

Kdy ho lze užívat a kdy naopak ne
Kromě výše uvedených indikací lze I3C užívat rovněž při diabetickém onemocnění, radioterapii, před a po chemoterapii (je možné i během chemoterapeutické léčby, ovšem jeho účinek bude pak zeslabený), souběžně s jakýmikoliv jinými léky a výživovými doplňky, kromě preparátů ke snížení tvorby žaludeční kyseliny anebo při hormonální antikoncepci; v období těhotenství a kojeneckém období je však tento fytoestrogen striktně zakázaný.

Co je ve skutečnosti indol-3-karbinol?
Je to fytoestrogen a velmi silný antioxidant, získaný šetrnou extrakci z křížokvětých rostlin.
Do této skupiny patří brokolice, zelí, kedluben, květák či kapusta. Je známo, že tato zelenina má mimořádně příznivé účinky v boji s nádorovými onemocněními. Díky této extrakci člověk pojme taková množství, která by nebyl schopen denně zkonzumovat. Působí na organizmus několika způsoby, které v této kombinaci doposud nebyly zaznamenané u žádných jiných látek. V Čechách je tato látka obsažená ve výživovém doplňku INDONAL®,


Trvání léčby
Průměrná délka léčby je 12 týdnů. Stabilní, více než dvojnásobné zvýšení 2OH oproti 16aOH je podnětem k ukončení léčby.


Bez vedlejších účinků.
Na rozdíl od chemoterapeutických léčiv, které se využívají v průběhu léčby některých nádorů, indol-3-karbinol je bez vedlejších nežádoucích účinků, nemá žádný mutagenní efekt a nevyvolává alergické reakce. Podle reakcí některých pacientů má tato látka přirozený efekt nadýmání, který ovšem lze odstranit přípravky dostupnými v lékárnách. Je to ale hodně individuální a každý organizmus reaguje jinak.


INDONAL® je k dostání v lékárnách. Bližší informace: www.synergia-pharma.cz, www.indonal.eu

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Pozor! Tyhle mýty o hubnutí ničí vaše zdraví

Pozor! Tyhle mýty o hubnutí ničí vaše zdraví

Včera | Často si myslíme, že pro svoje zdraví děláme to nejlepší, jenže je to přesně naopak a my pak paseku…

Zelí jako hlavní jídlo: Pizza, domácí těstoviny nebo salát

Zelí jako hlavní jídlo: Pizza, domácí těstoviny nebo salát

24. 3. | Zelí patří k nejoblíbenější zimní zelenině. Dá se využít nejen jako příloha k masu a knedlíkům, ale…

Vitaminy, nebo prášky? Jaký je to rozdíl a které opravdu pomůžou

Vitaminy, nebo prášky? Jaký je to rozdíl a které opravdu pomůžou

23. 3. | 2 | Kam jít pro první pomoc, když nám není dobře? Do lékárny, nebo do drogerie a na internet? Na trhu…

Originální jídla z luštěnin: Dhal, hummus nebo chilli con carne

Originální jídla z luštěnin: Dhal, hummus nebo chilli con carne

22. 3. | Připadají vám luštěniny nudné? Zkuste naše nové recepty z hrachu, čočky a fazolí. Nejenže jsou…